Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jessica Leon:Kujtoje Reqakun e thirri mendjes

Shko poshtë

Jessica Leon:Kujtoje Reqakun e thirri mendjes  Empty Jessica Leon:Kujtoje Reqakun e thirri mendjes

Mesazh nga Agim Gashi Sat Oct 13, 2012 10:39 pm

Jessica Leon:Kujtoje Reqakun e thirri mendjes

Jessica Leon:Kujtoje Reqakun e thirri mendjes  208053_4322921164760_1544314248_n

Në vitet e mundit dhe të mjegullirës, sa e sa herë e patem paralajmërua botën, se serbia është sodonë, dhe serbët janë banorët e sodonës.
Sa herë qe na arrestuan, sa herë qe na burgosen, sa herë qe na ndan, vazhdimisht botës i kemi thënë ; -serbia është sodonë, është vënd i krimit dhe i barbarisë, por bota gjithmonë e shurdhër mbeti, edhe atëhe

rë kur u përgjak Likoshani, dhe u mbyt në gjëmë Qirezi, edhe atëherë kur legjendari i shqipërisë,
Adem Jashari me feniksët e lirisë, ranë dhe u ngriten nga hiri i përjetësisë, edhe atëherë kur barbaret i versulën kthetrat e tyre mizore, kundër drenices e kundër gjitha viseve te shqipërisë.
Edhe atëherë kur u therr me bajoneta Valmiri dy vjeqar, me të ëmen dhe 25 martir të tjerë në Arbëri, edhe shpesh herë...!
Një ditë hija e zezë e tmerrit e kaplojë Reqakun, bjella sodoniste e sojit me të urryer të racës njerëzore u zu në flagrancë, dhe pamjet e tmerrit nga masakra e Reqakut, u spotuan nga e gjithë rrejti televiziv botëror. Zëri i ndergjegjes njerëzore u lëmerit ai zë, publikojë dhe akuzojë.
Banorët e Reqakut në kthetrat e sodonës, krimi më i shëmtuar dhe më i çmendur,... ndalojeni mostrumin, pamjet e sulmit të shëmtuar tronditen njerëzimin “perparimtar e liridashës” kudo në katër anët e botës. Emri i Reqakut në media u bë emri i kryqytetit me të dhimbshem të botës, emri i fashtit më të dashur të botës, u bë vëndlindja e nderit dhe humanistit William Worker. Reqaku u bë fshat i vajit, por jo i vajtimit, u bë prush i pashuar i mallit, por jo i pendimit. Për ta mbrojtur Reqakun, për ta mbrojtur dinitetitin e martirëve , ranë luftetarët më trima, ranë deshmorët e deshmuar të lirisë, sot nuk janë më ne më të dashurit tanë, ata pushojnë të qetë në amëshim. Drejtësia po i ndjek kudo gjakësorët, e ne jemi ketu në tokën tonë plot varre, dhimbje e kreanri. Sot si gjithnjë në Reqak, të gjallëve fat, të rënëve lavdi, politikajve thirrje të ndergjegjes, kombit thirrje për bashkim qe heronjët të prehen të qetë.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi