Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rexhepi: Vetëvendosje po mundohet të marrë me dhunë pushtetin

Shko poshtë

Rexhepi: Vetëvendosje po mundohet të marrë me dhunë pushtetin Empty Rexhepi: Vetëvendosje po mundohet të marrë me dhunë pushtetin

Mesazh nga Agim Gashi Thu Oct 25, 2012 3:57 pm

Rexhepi: Vetëvendosje po mundohet të marrë me dhunë pushtetin


Rexhepi: Vetëvendosje po mundohet të marrë me dhunë pushtetin Largea_rexhepi24-jpg1351105083
Ministri i Punëve të Brendshme Bajram Rexhepi thotë se në protestën e së hënës dhuna është ushtruar nga demonstruesit dhe jo nga policia.Policia është e obligauar ta kryej punën e vet.Më tej Rexhepi tha se “Në përgjithësi forca nga policia është përdorur në mënyrë proporcionale”.Ai po ashtu duke e arsyetuar dhunën ndaj policëve, ku sipas tij janë hedhur gurë të mëdhej ndaj policëve, Rexhepi tha se:“Nëse përdoret guri në protesta, ai mundet më qenë edhe vdekjeprurës” vazhdoi më tej Rexhepi në emisionin Rubikon.
Sipas Rexhepit Vetëvendosje po mundohet të marrë me dhunë pushtetin, por sipas tij pushteti merret vetëm me vota.
“Ambicia e Vetëvendosjes për pushtet është e sëmurë” ka theksuar Rexhepi.
Por Ministri i Punëve të Brendshme ka pranuar që do të hetohen rastet individuale në të cilat do të konstatohet se policia ka kaluar kufijtë e përdorimit të dhunës ndaj protestuesve të Lëvizjes Vetëvendosje.BS
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi