Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PDK-së i del “tymi”

Shko poshtë

PDK-së i del “tymi” Empty PDK-së i del “tymi”

Mesazh nga Agim Gashi Mon Sep 09, 2013 12:32 pm

PDK-së i del “tymi” 403x302112933timthumb_(1)

PDK-së i del “tymi”

Sa më shumë që po afrohen zgjedhjet lokale në Kosovë aq më shumë po i del “tymi” partisë së kryeministrit Hashim Thaçi.

Pakënaqësitë dhe çarjet në këtë subjekt politik aq shumë janë thelluar saqë çdo ditë po ndodhin largime e ndarje në dysh të strukturave drejtuese të degëve dhe nëndegëve, njofton Zëri.
Analistët politikë konsiderojnë se Partia Demokratike e Kosovës (PDK) po shkon drejt ndarjes në dysh, sikurse ka ndodhur kohë më parë me Lidhjen Demokratike të Kosovës (LDK). E fundit që nuk mundi t’i “shpëtojë” ndarjes është Dega e PDK-së në Lypjan, prej së cilës janë larguar dhjetë anëtarë të kësaj dege dhe 19 anëtarë të Këshillit Drejtues.
E gjithë kjo “rrëmujë” është krijuar pikërisht për shkak të rikandidimit të Shukri Bujës për kryetar të Komunës së Lypjanit. E vetë Buja nuk e ndjen veten fajtor rreth ikjeve të fundit të strukturave drejtuese dhe madje këtë e quan si rrjedhë normale që ndodh në politikë./standardi.i
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi