Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kemajl Goca:Ndërroi jetë talenti i futbollit prizrenas, i aksidentuar në natën e Vitit të Ri

Shko poshtë

Kemajl Goca:Ndërroi jetë talenti i futbollit prizrenas, i aksidentuar në natën e Vitit të Ri Empty Kemajl Goca:Ndërroi jetë talenti i futbollit prizrenas, i aksidentuar në natën e Vitit të Ri

Mesazh nga Agim Gashi Fri Jan 02, 2015 10:02 pm

Kemajl Goca:Ndërroi jetë talenti i futbollit prizrenas, i aksidentuar në natën e Vitit të Ri


Kemajl Goca:Ndërroi jetë talenti i futbollit prizrenas, i aksidentuar në natën e Vitit të Ri Largea_adem1420222248


Talenti i futbollit, Adem Badalli, ndërroi jetë në moshën 12-vjeçare. Ai në natën e Vitit të Ri është shkelur me veturë, ndërsa sot ka ndërruar jetë, duke pikëlluar qytetarët e Prizrenit, në përgjithësi në Kosovë. Ai ka qenë anëtar i shkollës së Futbollit Lidhja e Prizrenit. “Sot shkolla e futbollit Lidhja e Prizrenit ka humbur njërin prej fëmijëve më të mirë, më të edukuar që kishte në mesin e saj edhe pse i kyqur vonë në mesin tonë, Ademi premtonte shumë dhe si futbollist me talentin e tij. Por butësia e tij ishte mbi të gjitha që bëri Ademin të dashur për të gjithë, prandaj në emrin tim personal dhe kolegut Xhevat dhe stafit të shkollës sonë, ju shprehim ngushëllime familjes së Ademit, gjithë shokëve që padyshim do të iu mungoj shumë dhe i falënderojmë të gjithë ata që na kanë shprehur edhe neve ngushëllime. Ti ishe një engjëll në këtë botë, e Allahu engjëjt i mban afër vetit, të mori edhe Ty afër vetit. Allahu të shpërbleftë me gjenet e familjes, durim dhe krenar që patën një fëmijë si Ti, edhe ne mburremi që në mesin tonë, kishim një fëmijë si ti, Allahu të shpërbleftë me Xhenetin më të lartë”, shkruan në facebookun e tij, ish-futbollisti i Lirisë së Prizrenit, Ismajl Berisha, 
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi