Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Besa Gaxherri, jashtë listave të veteranëve: Nuk e di pse kjo ka ndodhur!

Shko poshtë

Besa Gaxherri, jashtë listave të veteranëve: Nuk e di pse kjo ka ndodhur! Empty Besa Gaxherri, jashtë listave të veteranëve: Nuk e di pse kjo ka ndodhur!

Mesazh nga Agim Gashi Tue Apr 14, 2015 7:58 pm

Besa Gaxherri, jashtë listave të veteranëve: Nuk e di pse kjo ka ndodhur!


Besa Gaxherri, jashtë listave të veteranëve: Nuk e di pse kjo ka ndodhur! Largea_gaxheri1429027917


Besa Gaxherri, deputetja e LDK-së, ka zbuluar se ka qenë pjesëtare e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.
Por, ajo nuk ka dashur që këtë ta thotë në media, pasi këtë e konsideruar si obligim dhe shërbim ndaj atdheut dhe jo marketing.
“Me të vërtetë nuk e kam zbuluar se kam qenë pjesëtare e luftës, pasi që e kam menduar se kemi obligim për të mbrojtur atdheun. Kam qenë anëtare e shtabit të emergjencës në Pejë. LDK-ja e ka organizuar këtë shtab, ku jemi marrë me furnizimi të barnave dhe veshmbathje të ushtarëve”, ka thënë Gaxherri në Klan Kosova.
Ajo ka pohuar se nuk i është pranuar statusi i veteranëve dhe nuk di arsyen e vërtetë se pse kjo ka ndodh.
Madje, Gaxheri ka thënë se bashkëshorti i gjendet në listat e personave që kanë fituar statusin e veteranit të luftës
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi