Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

“UÇK terroriste”! Majko përplaset me Milaim Zekën

Shko poshtë

“UÇK terroriste”! Majko përplaset me Milaim Zekën Empty “UÇK terroriste”! Majko përplaset me Milaim Zekën

Mesazh nga Agim Gashi Thu Apr 30, 2015 1:06 pm

“UÇK terroriste”! Majko përplaset me Milaim Zekën
“UÇK terroriste”! Majko përplaset me Milaim Zekën Largea_majko-zeka1430384722


Ish- kryeministri Pandeli Majko vazhdon betejën e tij online për çështjen e luftës në Kosovë.
Këtë herë Majko është përplasur me gazetarin nga Kosova, Milaim Zeka.
Më poshtë debati i plotë mes tyre:


MILAIM ZEKA: Njeriu i cili vazhdimisht, eshte munduar te paraqitet si mbrojtesi me i zjarrte i Kosoves dhe luftes se saj, pra Pandeli Maljko, doli prap ne skene, duke polemizuar rreth deklarates se Fatos Klosit, dhe gjoja ne mbrojtje te dr Ibrahim Rugoves.
Me fole Pandeli Majko per betejen e Beratit ne kohen e Skenderbeut, ose per Lidhjen Shqiptare te Prizrenit, besoni qe nuk do polemizoja me te. Ama per qendrimet e tija ne raport me Kosoven, nuk kam qare pa fole, sepse kam qene aktor i drejteperdrejte i cdo ngjarje qe ka ndodhur.
Po i permend vetem disa gjynahe te Pandeli Majkos, ne menyre qe ishalla kane bythe edhe do ish Komondanta me fole, se pernime e ka tepru.
1.Ne nje emision te lajmeve te TVSH, ora 8, data 6 janar 1997, Sali Berisha e kishte kritikuar kreun e atehershem te Kosoves, duke thene se “Kosoven jashte Deytonit e lane shqiptaret e Kosoves”, dhe duke foluar per UCK ne, Sali Bersha kishte deklaruar se kishte simpati per ata djem trima.
Cka tha Pandeli Majko kete nate per Sali Berishen: “Berisha me deklaratat e tij, po i fut nje thike pas shipne ceshtjes se Kosoves. Nga nje ceshtje qe kerkon zgjidhje paqesore, Berisha me miratimin e tije per UCK ne kerkon t i jap zgjidhjes se ceshtjes se Kosoves pamjen e grupeve terroriste”.
Pra jo Gelbarti, as donje tjeter, po i pari njeri qe i ka quajtur grupe terroriste formacionet e UCK se, ka qene “patrioti i madh” Pandeli Majko.
Ai i ka bere dhjetera komplote kunder UCK se, duke i arrestuar, duke konfiskuar dhe bllokuar armet ma moderne ne detin adriatik.
Pandeli Majko, ne kohen me te veshtire te luftes ne Kosove, ka dhene urdher per mbylljen e kampeve ushtarake te UCK se dhe Ushtrise Shqiptare.
Pandeli Maljko ka dhene urdher per kthimin ne Portin e Durresit te mbi 70 kamioneve modern ushtarak, te cilet kishin pajisje ushtarake dhe bana. Te gjithe keta kamion dhe barna u zhduken.
Pandeli Majko, duke qene kryeminister axhami, thjeshte banslig, shume femi, nuk ka lene te zeze pa i bere luftes.

Ai ka vetem dy merita: E para se priti refugjatet dhe, e dyta, i dha nje kontigjente me arme njerit prej pjesetarve te UCK se, per te cilen ngjarje do te flas njehere tjeter.
Pandeli Majko munde te krenohet se ka punuar ngushte me pjesen e FARK ut ne Laprak, kurse pjesen e vertete te UCK se, i ka bojkotuar, bllokuar dhe injoruar plotesisht.
Per kete munde te deshmojne: ish presidenti Rexhep mejdani, Dr. Sabit Broka, Sokol Poga, Hashim Thaqi, Xhavit Haliti, Azem Syla, Sokol Bare, ish zevendesminister i Brendeshem, Neritan Ceka, ish MInister i Brendshem, e dhjetera te tjere.
Pandeliu han molla, sepse te mocmit kane thene: Vakti e han kashten. Ose, e dini ju ate historine kur breshkani i kishte hipur siper lepurit?! Ani, ani i thoshte lepuri. Beje cka te duash mbasi Shqiponja po na silet siper


PANDELI MAJKO: Milaim…Te te them “turp” eshte pak. Per ata qe te lexojne duhet ta dish se ne 6 janar 1997 qe akuzon se paskam deklaruar se “UCK eshte terroriste” Shqiperia dhe Tirana ishte ne SHTETRRETHIM, (ishte shpallur gjendja e jashtezakonshme) dhe partite po negocionin per marreveshjen e 9 janarit 1997. Gazetat ishin mbyllur. Televizioni Shqiptar ishte vec per komunikata shtypi dhe takime partish. Miqte e shoket ne Kosove i kam pasur me UCK jo me FARKU-n. Tani qe zbulove qe kam qene kundra UCK jepi fort e “pushka top”… Ate cfare kam bere nuk e kam bere per ta ma ditur ti apo dikush tjeter si ty por thjesht detyren time para popullit tim. Tu shitshin fjalet me pak se veprat.


MILAIM ZEKA: Pandi, mos mendo qe ma mbylle gojen ndonje politikan i Ballkanit. As andej, e as kendej. Nuk kam pranuar favore nga askush. E kam cmuar lirine time me shume se vilat e shtrenjta, makinat e shtrenjta, kollaret e shtrenjta, orat e shtrenjta. Ti e din qe une di shume gjera. Ti e din qe une sa kam filluar te flas. Nese kam thene per Sali Berishen qe i ka burgose djemte ma te mire te kombit shqiptar, duhet me tregu edhe per ty qe e ke sabotu luften…
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi