Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Haradinaj nga Sllovenia: Le ta dinë të gjithë që jemi 7 milionë në Ballkan

Shko poshtë

Haradinaj nga Sllovenia: Le ta dinë të gjithë që jemi 7 milionë në Ballkan Empty Haradinaj nga Sllovenia: Le ta dinë të gjithë që jemi 7 milionë në Ballkan

Mesazh nga Agim Gashi Thu Jun 18, 2015 9:13 pm

Haradinaj nga Sllovenia: Le ta dinë të gjithë që jemi 7 milionë në Ballkan


Haradinaj nga Sllovenia: Le ta dinë të gjithë që jemi 7 milionë në Ballkan Largea_i54-cimgpsh_orig1434649766


Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur edhe një herë para pak çastesh për televizionin publik, duke thënë se ende është në pritje të marrjes së pasaportës për t’u kthyer në Prishtinë.
I pyetur se si i komenton reagimet në Kosovë dhe sulmet ndaj bizneseve sllovene, ai nuk ka dashur të flasë për këtë. “Nuk është temë që më intereson në këtë rrethanë që gjendem...”, ka thënë ai.
Ai sërisht ka thënë se Sllovenia është sjellë në mënyrë absurde ndaj dhe se kjo praktikë e talljes ndaj tij dhe qytetarëve shqiptar duhet të ndalet.
“Askush nuk guxon të tallet me shqiptarët. Duhet ta dinë se jemi 7 milionë në Ballkan”, ka thënë ai, duke e akuzuar edhe bashkësinë ndërkombëtare për moral dhe sjellje të dyfishtë.
“Kur shkova në Hagë me thanë se duhet të shkosh për ta pastruar luftën e UÇK-së dhe tash del kjo nga sllovenët. Unë nuk i ka çuar ndonjë dron sllovenë dhe ata s’mund të jenë me shtet ligjor se Gjermania apo Austria, apo ndonjë shtet tjetër që kam udhëtuar”, ka thënë Haradinaj.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi