Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BRILANT GASHI-E ARDHMJA E KOMBIT

Shko poshtë

BRILANT GASHI-E ARDHMJA E KOMBIT Empty BRILANT GASHI-E ARDHMJA E KOMBIT

Mesazh nga Agim Gashi Mon Jun 22, 2015 9:01 pm

BRILANT GASHI-E ARDHMJA E KOMBIT 11150944_500739293407176_3556878126482707418_n



BRILANT GASHI-E ARDHMJA E KOMBIT


BRILANT GASHI-E ARDHMJA E KOMBIT Pot31688-39504-flamuri_shqiptar_me_i_terheqesi_ne_bote_

Vetëm dua t'a di se a mund të ketë të ardhme në Kosovën tonë , në Shqipërinë tonë të lirë që për mua është e shkelur , e përdhosur , flamuri ynë po bie në duart të ndyta që e përdorin vetëm për interesat e tyre flamurin tonë kombëtar .
Nga ana tjetër në rrjete sociale po shoh shumë komente e shkrime të ndryshme duke shkruajtur gjëra të ndryshme si : "Ti je e ardhmja e kombit" ose "Njerëz si ti i duhen atdheut" dhe shumë komente të tjera .
Por edhe unë marr kësi lëvdata kaq të mrekullueshme që më bëjnë krenar për veten time , që më bëjnë krenar se ku kam arritur unë , se ku jam unë në të vërtet , në cilën pozitë mund të jem dhe në cilën pozitë jam .
Komentet që i marr janë të gjitha me lëvdata dhe me shumë komente të mira të cilat më bëjnë krenar për veten time dhe ato komente shumë të mira më nxisin që të shkruaj edhe më shumë , pa marrë paraysh dhe çfarë duhet të shkruaj , a të shkruaj keq apo të shkruaj mirë por më shumë dua të shkruaj për më të mirën e kombit tim të nderuar që ka kaluar një histori të trishtë që asnjë komb tjetër nuk do ta ketë dëshirë te ketë atë lloj historie , jo jo asnjëherë nuk ka pasur dëshirë që ta ketë .
Edhe mua më bëjnë të njëjtat komente si : Ti je krenaria e kombit ose Ti je i vetmi që merresh me historinë tonë dhe shumë komente të tjera të cilat më bëjnë krenar që kam lindur shqiptarë , që nëna ime më ka lindur mua në gjuhën shqipe .
I kam pyetur edhe unë nja dy bashkëmoshatarë të mi se si mund ata t'a parafytyrojnë të ardhmen e kombit të tyre , se si mund të jetë kombi i tyre në të ardhmen e afërt .
E pyeta një bashkëmoshatarë timin se si mund të jetë e ardhmja e kombit.
Ai më tha se : Derisa të ketë politikanë ose derisa janë këta politikanë atëherë nuk do të ketë të ardhme të kombit si në Dardani , Shqipëri , Makedoni etj .

Ndërsa një tjetër bashkëmoshatarë më tha :
E ardhmja e kombit tim do të jetë vetëm një e ardhme : Ajo e ardhme do të jetë Shqipëria Etnike e ardhmja e gjithë kombit shqiptarë por e ardhmja e gjithë kombit shqiptarë do të jetë Çamëria , një trevë e rëndësishme e trungut etnik që nuk duhet të jetë vetëm kurrë .

Pena ime do të jetë e ardhmja e kombit tim , sepse ajo simbolizon dijen , kulturën , doket , zakonet dhe gjuhën e popullit tim dhe ajo kurrë nuk duhet të ndalet .... Asnjëherë .


Brilant Gashi .
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi