ISTREF NUSHI - QILJETA

Shko poshtë

ISTREF NUSHI - QILJETA

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue Aug 11, 2015 3:49 pm

ISTREF NUSHI - QILJETA


Qiljeta moj Qiljetë,
Qka ke lyp e ke gjetë.
Tash kur tu rrudhë lekura,
Te humbi oreksi per burra.
Ska më servim lakuriq,
As shikim erotik,
As tungjatjeta he mik.


Ska me dridhje vithesh,
Me petkun e robris do vishësh.
Kush ta implantoi trurin e ri,
Kush ta mbuloi turpin me Shami.


Si shumtove moj bukurin,
Si tradhtove moj shqipërin!
Per kë i bën moj këto punë,
Per atë që t'jep Lek me shumë!


Qiljetë moj Qiljetë,
Tash e ftohtë dikur e nxehtë!
Herë Zojë e rënd, hër Zojë e marrë,
Tani Akull dikur Zjarrë.


Po kënget ku mi le,
Mos vallë ti vodhi Arabia ,
T'na i perkthej ne Ilahia!
Ndoshta si lutje për përendi
Tekstet tuaja ne Hajmali!


Kush e dijë e kushë se di,
Unë sdijë gjë, por s'din as ti.
Por ai Zoti që ti e donë,
Ai vonon por nuk harron.


Ai i madhi nuk mashtrohët,
Me tradhtarët nuk pajtohët.
Se kush tradhton kombin e vet,
N'ditë t'gjykimit e n'ditën e sotit,
Eshtë, e mbetët Armik i Zotit.


Se kush q'rrënjos gjuhën e shejtë,
Ka tradhtuar prindrit e vehtë.
Se n'tu kujtoft mos paqe harrue,
Nana shqip n'djep t'ka knue!


Shqip t'knoi ty,
shqip ju lutë Zotit.

S'të vuri n'gjumë me prralla t'anadollit,
Por me lëgjendat e Kastriotit!


Dhe ti tash moj Qiljetë,
Hudhe n'baltë tanë at jetë.

Sa pak vlerë per ty Shqipnia,
Sa e hidhur Historia.
Sa e pa njohur per ty Malcia.


Si nuk njef moj ti Mesharin,
Që krenar e bën shqiptarin.


Po nga q'dreqi ti moj je mësuar,
Lakuriqe dhe e tërbuar,
Mos vallë mendon se kem harruar.
Dridhe shqypnin moj anë e mbanë,
Vithe n'Prishtin, Bythë n'Tiran.


Për shumë burra u bëre Lodër,
Dridhe Shkup e dridhe Shkodër.


Dikur ti na bëre nam,
Buzë të fryra me nishan.
Gjokse t'mbushur me Silikon.


Um kan than um kan kallxue,
Po nuk mujsha me besue,
Për kënget tua që ke këndue
Për klipet tua që ke gjirue.
Që kan t'bëjn me dashuri,
Por ngjajn ma shumë n'pornografi!


Tër kët turp e tër kët zi,
Tash e fute nën shami.
E pa qenë dhe e pa parë,
Alianc me hoxhollarë.


Kta me ty shpëtuan kjametin,
T'siguran ty xhenetin.
Një VIP-kartë kan nda për ty,
Pa kontrollë ke me hy.


Prej mendafshit
T'kan bër shtrat
Virgjëresh do t'bëjn prap
Veq një burrë s'do kesh për vete
Do ta ndash me 76 konkurrente!


Shpërblimet t'ua s'kan të ndalur
Po fillove për tu falur.
Po sa t'mbushin trurin rrenë
Do këndosh si Qyqja n'rremë.


Ska me t'pa më ty njëri,
Do të mbshtjellin si korb i zi.
Dielli ty ma ska me t'ra,
I huaj për ty do bëhët vëlla!
Përqafim me fis ma ska
As buzëqeshje as shaka,
Vetëm lutje e duva!


Kështu ti do harrosh vehtën,
Kështu ti do mallkosh jetën,
Do pajtohësh veq me vdekjën!


Por dhe fmit që ti rrit,
E njëjta rrugë i pret një ditë,
Luftë për Zotin e me Perendit!


Se nga truri i implantuar
Te kaluarën ke për t'harruar
Veq robrin ke për t'pranuar.


Në kët rrugë që ti m'je nisë
Është bash kulmi i pa drejtësis
Që i bëhet sotë njërzis
Po tregoi se m'dhemb zemra
Pa kurrfar vlere jeton femra.
E përbuzur mu si shtazë
E goditur me gurë e drras.
Dhe e shitur në kafazë!


Dhe po njëherë bëre gabim
Do të pret një ndeshkim,
Pse ti bëre një qjef vehti
Do gurosësh mes qyteti!


Dhe nga Lartë po erdhi urdhëri
Eksploziv do t'mushët trupi.
Dhe do marësh rrugën një ditë
Zoti i madhë tuj bërtit.


Hiq pa frigë e hiq pa tutë
Me hedhë n'ajr njerzë të urtë!
Njerzë t'pafajshëm me "përqafu"
Bashkë me ta n'parajs me shkue!


Nushi 07/07/2015
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi