Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AGIM GASHI - FALENDERIM PUBLIK NË PËRKRAHJEN E JUAJ NË MUNDIN E PASTRIMIT TË ATDHEUT!

Shko poshtë

AGIM GASHI - FALENDERIM PUBLIK NË PËRKRAHJEN E JUAJ NË MUNDIN E PASTRIMIT TË ATDHEUT! Empty AGIM GASHI - FALENDERIM PUBLIK NË PËRKRAHJEN E JUAJ NË MUNDIN E PASTRIMIT TË ATDHEUT!

Mesazh nga Agim Gashi Tue Sep 15, 2015 6:04 pm

AGIM GASHI - FALENDERIM PUBLIK NË PËRKRAHJEN E JUAJ NË MUNDIN E PASTRIMIT TË ATDHEUT! 12038501_10153173297979077_3264433517974617091_n

AGIM GASHI




FALENDERIM PUBLIK NË PËRKRAHJEN E JUAJ NË MUNDIN E PASTRIMIT TË ATDHEUT!


Tani, Ju motra e vllëzër shqiptar, edhe në më denofshin me burg të përjetshëm, mua smë dhumbset jeta dhe nuk pendohem.
Sa për dijeni, unë isha edhe në burgjet serbosllave dhe asnjëherë nuk u nënshtrova si disa që u bënë spiuj, dhe sot gëzojnë poste të larta shtetrore.


Është interesante.Serbet kerkonin koken time, shqiptaret pas lufte prap e kerkonin koken time, tani edhe muxhahediët turko-arab kerkojnë koken time bashkë me shtetin. Sa e sa shkrime e kërcnime i kam qit në shtyp, sa ia kam dergu edhe Skënder Hysenit, por asgja asnjëherë. Sot denohen pafajtoret, atdhetaret, kombëtaret, ndersa hanjat, tradhëtaret e spiujt e atdheut, moren shtetin, xhamiat, minaret, policinë, ushtrinë....rrymen e aeroportin spo e përmendim se nuk janë tonat, mësa janë ata hektarët e Mehes që ia shiten Malit të Zi!
Por, pasi unë kam njerz të shkëlqyer të këtij populli, nuk merzitem fare. Të bashkuar do ta mbrojmë atdheun dhe do ta kthejmë në binaret arbrore, por vetëm të bashkuar e të besatuar. Askujt ne nuk ia ndalim besimin në fe e Zot. Askujt nuk i shkuam në shtëpitë e tyre dhe shtetet e tyre që të mundohemi me para e me friksim me ua imponue shqiptarinë dikujt.Jo, ne nuk shkuam askund, e pse të lejojmë të na mbulon zia, terri, mbrapambeturia dhe të na kthen atje ku janë ata që hanë njëri-tjetrin? Ne si shqiptar kurr nuk ishim okupator e as nderhyrës në shetet , fetë dhe traditat e tjerëve.Pse pra të lejojmë që me pak para të na shiten motrat, vllëzërit dhe djemt të na bëhen mish për topa në tokat e askujt? Po se ta bajnë shaminë atje ku e kanë traditë, ku e konsiderojnë veshje të tyre kombëtare, por jo të na e imponojnë neve, sepse nuk e kishim në veshje kurr dhe nuk duhet ta lejojmë që ta kemi. Mjaft më, mjaft. Atdheu ynë është i rrezikuar nga të gjithë por më shumë nga vetë shqiptaret. Mos i lejoni, dilnju para hajnave, tradhtarëve, shitsve të atdheut, mos të lejojmë me na turpëru, sepse rreziku vie për të gjithë!

Ju falemnderit në përkrahje e rrofshi sa malet!
Rroftë populli shqiptar!
Rrofshin tokat e Arbërit!
Atdheun do ta bëjmë!

Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

AGIM GASHI - FALENDERIM PUBLIK NË PËRKRAHJEN E JUAJ NË MUNDIN E PASTRIMIT TË ATDHEUT! Empty Re: AGIM GASHI - FALENDERIM PUBLIK NË PËRKRAHJEN E JUAJ NË MUNDIN E PASTRIMIT TË ATDHEUT!

Mesazh nga Agim Gashi Tue Sep 15, 2015 7:37 pm

AGIM GASHI - FALENDERIM PUBLIK NË PËRKRAHJEN E JUAJ NË MUNDIN E PASTRIMIT TË ATDHEUT! Auto_anita1442330355
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi