Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Donika Gërvalla: Kosova e sotme, mes shitjes së vendit dhe shitjes së demokracisë.

Shko poshtë

Donika Gërvalla: Kosova e sotme, mes shitjes së vendit dhe shitjes së demokracisë. Empty Donika Gërvalla: Kosova e sotme, mes shitjes së vendit dhe shitjes së demokracisë.

Mesazh nga Agim Gashi Sun Oct 25, 2015 4:27 pm

Donika Gërvalla: Kosova e sotme, mes shitjes së vendit dhe shitjes së demokracisë. Auto_donikagervalla1437839584


Donika Gërvalla: Kosova e sotme, mes shitjes së vendit dhe shitjes së demokracisë.



Po përsëris një shkrim të qershorit të vitit të kaluar, të botuar një ditë pas zgjedhjeve, për të gjithë ata që kanë besuar që nuk ka ku të shkojë më keq. E vërteta është se çdo ditë po përjetojmë se e tatëpjeta në Kosovë ka vite që nuk po merr fund. Të kërkosh që zgjidhjen ta gjejnë pikërisht ata, qeveri dhe opozitë, të cilët e sollën vendin në këtë gjendje, i tejkalon kufijtë e naivitetit.

“Partitë politike në Kosovë e kanë braktisur popullin dhe populli i ka braktisur ato. Shifra më tronditëse e zgjedhjeve të djeshme është mbi 56%-i i atyre që i kanë bojkotuar këto zgjedhje. Një shumicë e qartë e qytetarëve të Kosovës nuk e shohin si alternativë asnjë nga partitë ekzistuese në Kosovë. ASNJËRËN!
Rezultatet e djeshme tregojnë këtë pasqyrë tronditëse:
PDK – si parti fituese përfaqëson vetëm 11,81% të elektoratit;
LDK – si partia më e madhe opozitare përfaqëson vetëm 9,87% të elektoratit;
VV – përfaqëson 5,18% të elektoratit;
AAK – përfaqëson 3,64% të elektoratit;
NISMA – përfaqëson 2,02% të elektoratit.
Këmbanat kanë kohë që po bien për të gjithë ata që kanë veshë.


DG, 9 qershor 2014″
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi