45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike

Shko poshtë

45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Dec 26, 2015 8:48 pm

45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike





Fytyra e luftës në Siri: Një vajzë siriane në kufirin e Maqedonisë e plagosur në fytyrë nga armët kimike të Assadit. Verës ajo udhëtoi drejt Bashkimit Europian.


Sivjet përveç refugjatëve, krizave në Ukrainë, Siri dhe Irak, ka pasur edhe fatkeqësi natyrore në Kili dhe Nepal, temperatura rekorde në SHBA dhe Pakistan, si dhe shumë ngjarje tjera me vlerë. Në vijim ju sjellim fotot më të rëndësishme, ndonjëherë edhe më artistike të botës gjatë 2015, duke u rënditur sipas kronologjisë.


Transporti "normal" mes Nigerit dhe Libisë.



Të pastrohesh nga mëkatet sipas fesë hinduse: Magh Purnima Fest




Motoristi Ondrej Klyciw në Amerikën Jugore



Numri 10 është i rëndësishëm në Londër - banon kryeministri!



Shqiponja e Lacioz e mërzitur pas humbjes kundër Napolt (1:0). Njëherë ka qenë edhe në Qemal Stafa.



Policia kineze liron tetë pata të egra.



Bregu në Hong Kong



Lemurët duke hangër ushqim bashkë: Qingdao, Kinë



Mësimi në Ukrainën lindore shkaku i luftës Rusi-Ukrainë!



Anija lundron përkundjret akullit në Marion, SHBA.



Në grua pa çati mbi kokë në Manila, Filipine! Duke përgatitur afër tubacionit të gazit!



Niagara e ngrirë! Temperaturat më të ulta prej disa dekadash gjatë shkurtit!



Sibiri duke u larë në ngricë. Është njëri nga provimet e shkollës!



Parajsa në rrezik: Në Kile nga zjarri u evakuan 16.000 persona!



Meditim në "ajër" për artistin - New York



Një vajzë mban teshat e saj, Aleppo, Siri



Bankës Europiane EZB, u ikën dokumentat!



Një vajzë duke riparuar këmbën në Kathmandu, Nepal



Tërmeti Nepal



Hotspot: Diçka e bukur nga Vullkani... me siguri e vetmja - Villarica Kile



Një ditë normale në Ukrainën Lindore -Donezk



Disa refugjatë nga Sudani dhe Eritrea sillen në siguri -Menton, Deti Mesdhe!



Pakistanezi duke u freskuar nga temperatura +45 gradë celsiuz. Mos harro, ishte edhe ramazan!



Dita e parë e "2015 USA Outdoor Track & Field Championships" në Eugene, Oregon



Protesta lakuriq në Spanjë kundër San Fermin Festival!



Zogu i plagosur në Kore të Jugut



Spanjë...



45 kilometra pas kamionit në Burundi, për të blerë banane.



Të pastrosh një person nga rruga -Brazil



Qielli Kalifornian po digjet!



Përmendje e refugjatëve nga të priturit e gjatë për regjistrim në ishullin Kos!



Kuvajt - +48 gradë celsiuz



Indi -Bariu i vogël shpëton delet nga përmbytjet!



Shpërthimi i 24. gushtit në qytetin sirian Duma - dhjetëra të vdekur!



Qeni Cahlupa me Lasanjë në Times Square



Lundrimi për në shkollë në ishullin Sumatra, Indonezi. Keni arsye për mungesat tani?


Museum The Broad në Los Angeles



Xhaketat e shpëtimit të refugjatëve në ishujt grekë!



Policia izraelite duke sulmuar me sprej protestuesin palestinez në Wadi al-Joz. Mbi 120 palestinezë kanë humbur jetën gjatë këtij viti.



Ja si mësohet në shkollat e Afganistanit. Pranë qytetit Xhalalabad me 81 mijë banorë!



Gatitu! Sporti luftarak Tai-Chi ist në China.



Refugjati kundër shiut në qytetin Calais, në kufi Britani-Francë. E njohur ndryshe si xhungla e re!



Rruga drejt ferrit? Kaliforni!



Një shitës perimesh në Manila -Ekonomia në Filipine ngapak ka filluar të rritet!



Cila foto ju pëlqeu më tepër?
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi