45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike

Shko poshtë

45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike Empty 45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Dec 26, 2015 8:48 pm

45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike


45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike Largea_image-880056-galleryv9-edzr-8800561451150477


Fytyra e luftës në Siri: Një vajzë siriane në kufirin e Maqedonisë e plagosur në fytyrë nga armët kimike të Assadit. Verës ajo udhëtoi drejt Bashkimit Europian.


Sivjet përveç refugjatëve, krizave në Ukrainë, Siri dhe Irak, ka pasur edhe fatkeqësi natyrore në Kili dhe Nepal, temperatura rekorde në SHBA dhe Pakistan, si dhe shumë ngjarje tjera me vlerë. Në vijim ju sjellim fotot më të rëndësishme, ndonjëherë edhe më artistike të botës gjatë 2015, duke u rënditur sipas kronologjisë.


Transporti "normal" mes Nigerit dhe Libisë.

45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike Qw1


Të pastrohesh nga mëkatet sipas fesë hinduse: Magh Purnima Fest

45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike Qw2Motoristi Ondrej Klyciw në Amerikën Jugore
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike Qw3Numri 10 është i rëndësishëm në Londër - banon kryeministri!
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike Qw4Shqiponja e Lacioz e mërzitur pas humbjes kundër Napolt (1:0). Njëherë ka qenë edhe në Qemal Stafa.
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike Qw5Policia kineze liron tetë pata të egra.
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike Qw6Bregu në Hong Kong
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike Qw7Lemurët duke hangër ushqim bashkë: Qingdao, Kinë
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike Qw8Mësimi në Ukrainën lindore shkaku i luftës Rusi-Ukrainë!
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike Qw9Anija lundron përkundjret akullit në Marion, SHBA.
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike Qw10Në grua pa çati mbi kokë në Manila, Filipine! Duke përgatitur afër tubacionit të gazit!
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike Qw11Niagara e ngrirë! Temperaturat më të ulta prej disa dekadash gjatë shkurtit!
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike Qw12Sibiri duke u larë në ngricë. Është njëri nga provimet e shkollës!
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike Qw13Parajsa në rrezik: Në Kile nga zjarri u evakuan 16.000 persona!
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike Qw14Meditim në "ajër" për artistin - New York
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike Qw15Një vajzë mban teshat e saj, Aleppo, Siri
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike Qw16Bankës Europiane EZB, u ikën dokumentat!
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike Qw17Një vajzë duke riparuar këmbën në Kathmandu, Nepal
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike Qw18Tërmeti Nepal
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike Qw19Hotspot: Diçka e bukur nga Vullkani... me siguri e vetmja - Villarica Kile
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike We1oNjë ditë normale në Ukrainën Lindore -Donezk
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike We2Disa refugjatë nga Sudani dhe Eritrea sillen në siguri -Menton, Deti Mesdhe!
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike We3Pakistanezi duke u freskuar nga temperatura +45 gradë celsiuz. Mos harro, ishte edhe ramazan!
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike We4Dita e parë e "2015 USA Outdoor Track & Field Championships" në Eugene, Oregon
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike We5Protesta lakuriq në Spanjë kundër San Fermin Festival!
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike We6Zogu i plagosur në Kore të Jugut
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike We7Spanjë...
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike We845 kilometra pas kamionit në Burundi, për të blerë banane.
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike We9Të pastrosh një person nga rruga -Brazil
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike We10Qielli Kalifornian po digjet!
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike We11Përmendje e refugjatëve nga të priturit e gjatë për regjistrim në ishullin Kos!
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike We12Kuvajt - +48 gradë celsiuz
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike We13Indi -Bariu i vogël shpëton delet nga përmbytjet!
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike We14Shpërthimi i 24. gushtit në qytetin sirian Duma - dhjetëra të vdekur!
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike We15Qeni Cahlupa me Lasanjë në Times Square
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike We16Lundrimi për në shkollë në ishullin Sumatra, Indonezi. Keni arsye për mungesat tani?45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike We17


Museum The Broad në Los Angeles
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike We18Xhaketat e shpëtimit të refugjatëve në ishujt grekë!
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike We19Policia izraelite duke sulmuar me sprej protestuesin palestinez në Wadi al-Joz. Mbi 120 palestinezë kanë humbur jetën gjatë këtij viti.
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike We161Ja si mësohet në shkollat e Afganistanit. Pranë qytetit Xhalalabad me 81 mijë banorë!
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike We162Gatitu! Sporti luftarak Tai-Chi ist në China.
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike We163Refugjati kundër shiut në qytetin Calais, në kufi Britani-Francë. E njohur ndryshe si xhungla e re!
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike We164Rruga drejt ferrit? Kaliforni!
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike We165Një shitës perimesh në Manila -Ekonomia në Filipine ngapak ka filluar të rritet!
45 fotot e vitit: Nga ato artistike, deri te ato me ngjarje tragjike e komike We166Cila foto ju pëlqeu më tepër?
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 65
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi