Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Femrat i tërheqin meshkujt që ju përngjajnë

Shko poshtë

Femrat i tërheqin meshkujt që ju përngjajnë Empty Femrat i tërheqin meshkujt që ju përngjajnë

Mesazh nga Agim Gashi Tue Aug 18, 2009 5:10 pm

Femrat i tërheqin meshkujt që ju përngjajnë

E përgatiti: Diella XHOKLI
Shumica thonë që të kundërtat e tërheqin njëra-tjetrën, por me siguri që e kanë gabim. Në të vërtetë, shkencëtarët thonë që femrat i tërheqin meshkujt që ju përngjajnë

Femrat i tërheqin meshkujt që ju përngjajnë Love

Rezultatet e studimit më të ri mund të shpjegojnë shumë qartë se si përshembull janë tërhequr njëri me tjetrin disa yje si David dhe Victoria Beckham, Tom Cruise dhe Katie Holmes si dhe Johnny Depp dhe Vanesse Paradis. Psikologët nga Univerisiteti i St. Andrews kanë zbuluar se për femrat më tërheqës janë meshkujt që duken më burrëror, por që kanë ngjashmëri edhe me to. Shkencëtarët mendojnë që zbulimi i tërheqjes së ngjashmërive, do të largoj pyetjen e kritikave dhe mosbesimit të femrave për ‘macho’ mashkujt. Në këtë hulumtim kishin marrë pjesë rreth 60 femra, të cilat i kishin vështruar fotot e meshkujve të ndryshëm, dhe pas kësaj u tregua se për to më tërheqës ishin ata që janë ‘burrëror’ dhe që ju përngjajnë bile pak. 'Hulumtimet dhe studimet e mëparshme kanë treguar se femrat i tërheqin meshkujt që janë burrëror, por në të njëjtën kohë në to këta e zgjojnë edhe dyshimin. Tash kemi zbuluar se kjo nuk është e domosdoshme të jetë më ashtu, nëse femra e sheh tek personi i caktuar ngjashmërinë me veten ', tha Tamsin Saxton, udhëheqja e këtij studimi.
Femrat i tërheqin meshkujt që ju përngjajnë Dahi
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi