Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Femrat tradhtojnë më shpesh se meshkujt

Shko poshtë

Femrat tradhtojnë më shpesh se meshkujt Empty Femrat tradhtojnë më shpesh se meshkujt

Mesazh nga Agim Gashi Mon Sep 07, 2009 9:40 pm

Femrat tradhtojnë më shpesh se meshkujt

E përgatiti: Diella XHOKLI
Hulumtimi më i i tregon se femrat më shpesh kanë afera se sa meshkujt. Është e njohur që femrat janë më të hapura se meshkujt, por ndoshta bëhet fjalë edhe për atë se më lehtë e pranojnë aferën


Femrat tradhtojnë më shpesh se meshkujt Fer

Një e pesta e femrave që kanë tradhtuar e kanë bërë këtë gjatë daljes në klube, ndërsa më shumë se një e katërta e kryejnë tradhtinë me koleget e punës. 55 përqind të femrave e kanë pranuar se atyre u ka pëlqyer vëmendja që u kanë ofruar meshkujt, ndërsa një e treta kanë thënë që meshkujt shpesh përdorin mënyrën ‘e gabuar’ gjatë flirtit. Më shumë se një e treta e femrave kanë thënë që tradhtia kishte ndodhur rastësisht, dhe atë pasi që flirti ka dalë ‘jashtë kontrollit’. Hulumtimi është zhvilluar në mesin e mbi 300 femrave të pjekura nën patronatin e ‘Opere North’ të Anglisë. Në të vërtetë, hulumtimi është bërë gjatë sezonit të re të ekzekutimit të operës së Mozart-ut 'Cosi fan tutte', e cila përkthehet 'Të gjitha femrat janë të tilla', dhe flet për mosbesimin ndaj femrave. 'Hulumtimi i ri tregon se si femrat mendojnë se flirti është i parrezikshëm dhe se tradhtia mund lehtë të falet. Është interesante se një numër i madh i femrave nuk e kishin për qëllim të tradhtojnë dhe se kjo ‘vetvetiu’ kishte ndodhur ', deklaroi zëdhënësi i ‘Opere North-it’. Hulumtimi ka treguar femrat më shpesh tërhiqen nga të huajt dhe dëshirojnë që të lëshohen në aventurë me ta, pasi që ata shumë shpejtë do të shkojnë. Numri më i madh i femrave kanë thënë që ato nuk mund ta paramendojnë jetën që u ka kaluar me vetëm një partner.
Femrat tradhtojnë më shpesh se meshkujt Femras
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi