Avdi Musliu: Haxhi Rrenci

Shko poshtë

Avdi Musliu: Haxhi Rrenci

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Apr 04, 2010 1:24 am
Avdi Musliu: Haxhi Rrenci


Sot nga mediat mesova

Kush e do Kosoven me se miri

Një djalë i ri, nga Gjilani

Haxhi Lutfi Haziri


Për Kosoven tone

Zemra po digjet flakë

vetem te behet minister

E shiti edhe LDK-ne plakë


Mos shitni ma pallavra

more ju karierista

kurre nuk mereni me te mira

por me pune ta pista


Por një gjë duhet ta mesoni

Kungu nuk shkon mbi ujë gjithëmone

Por veni gishtin ne koke

se dikur o haxhi Lute bahet voneHaxhi Luta


Une nuk po nguci
as sot e as kurrë
Por ai nuk eshte
sot sikur dikur

dikur shtrihej kudo
sikur valë deti
por tashti u vërtetua
e kisshte vetem per veti

Edhe pse per LDK-në
kam dergua vota kallabllak
Nja dy-tre veta
kesaj i kane shume hak


Edituar për herë të fundit nga Agim Gashi në Tue Jul 22, 2014 6:45 pm, edituar 1 herë gjithsej
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Komente

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Apr 10, 2010 12:37 am

Komente per
Haxhi RrenciSabit Rrustemi Avdi djali,
heu Avdi burri
me ngucë Lutën
g'zohet kaurri


me t'ba be
n' atë allah
me LDK-në
kanë hy n' gjynah

ajo s' drjetohet
me parodi
infuzion lyp
dhe i kuvend t' riAvdi Musliu Une nuk po nguci
as sot e as kurrë
Por ai nuk eshte
sot sikur dikur

dikur shtrihej kudo
sikur valë deti
por tashti u vërtetua
e kisshte vetem per veti

Edhe pse per LDK-në
kam dergua vota kallabllak
Nja dy-tre veta
kesaj i kane shume hak


Sabit Rrustemi Mire Avdi
cka po thue
a mos qeverine
u desh me l'shue
... Mehr anzeigen
kjo opozita
haj medet
n'dere t' Hashimit
me i kam' pret

LDK-ja
me k'ta trima
shkoi aty
si vetetima

thane se fjalet
nuk do t'i zbusin
sall kritikave pak
do ua ndalin turrin

se tash jane
aty s'kaj buxhetit
naj' gisht neve
e ka i kungj vetit
.....iAvdi Musliu O lum zotni Rrustemi
te dytë mirë po themi
Nuk ta them per inati
Por Hashimit i shkon per shtati

Se ai po thote gjithëherë
e kemi mirë me partnerë
Ju ka dhënë ministri pa pare
Me LDK-në me ba hajgare

Haxhi Lutës dhe Bukoshit
shumë lehtë ua mbylli gojën
Dhe tash prononcohet
me merite e fitova lojen...


Sabit Rrustemi Kangen p'e di mor shoq
po zani s'po m'ban'
mos ish kan' ma mire
kete qeveri me lan'

nime kishim met keq
pa poste e fotele
se koken nen mriz
e t'bute si dele

sa per nji rroge timen
nuk isha fike
se mas deres Hashimit
perdite me u korite

po i lame k\to llafe
e i nxejme pak kembet
te dalim atje te masa
t'i perpushim rrenjet

nese diku kem rr'shqite
bajme korigjime
aty ku jemi fort
s'lejojme gabime

pa ba refor a
nuk ka parti
as fitore besa
pa vizion te ri

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Avdi Musliu: Haxhi Rrenci

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Apr 10, 2010 1:11 am

Avdi Musliu Or miku im i madh
Të gjitha mirë i ke thënë
Por mundin tonë në LDK
Tashti kujt me ja lënë

Me sherr këto i bëri
tashti ky farë pushteti
Me e përqa LDK-në
e logarite sukses për veti

Prandaj këtu ndalemi
dhe e përfundojmë
Me shpresë te madhe
Zgjedhjet tjera ti fitojmë
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Avdi Musliu: Haxhi Rrenci

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi