Agim Xhemali :Partia Enverit

Shko poshtë

Agim Xhemali :Partia Enverit

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue Feb 24, 2009 10:01 pm

Partia Enverit
Cohu popull t'therret Atdheu

Bac Enveri na genjeu

Na mashtroi ky qafiri

Na tha do hame me luge floriri

Cohu popull erdhi casti

te shpetosh nga ky.................?

Kur don buke e qan femija

duhet te thuash "rrofte partia"

Kur don mish e s'te pelqen gjiza

me krahe hapur te pret Bulqiza

Kur larg qofte s'te pelqen tolloni

te pret burgu e rajoni

Po t'lexosh se c'thote gazeta

te vjen me plase e te nxihet jeta

u festu me madheshti

10 korriku, Viti i Ri

C'jan mor shoke keto festa t'kota

Me caraca e karrota

Kur e dime se madheshtia

eshte te mishi e rakia ?

Kohet e fundit zgjati floket

Ky vampir qe hante shoket

Me Qemalin e filloi

Fort mbas zverkut e kafshoi

Diten tjeter per cudi

qante pisi si femije

C'ke Enver - i thote Nexhmija

mbaje veten behu trim

ka rendesi te rroje Partia

mos e qaj dashnorin tim

Kalojne vitet dhe perbindshi

qe jeton me mish njeriu

si skifteri qe ha pulat

turret te Bedri Spahiu

Delegatet gjate seances

Kthenin syte nga presidiumi

Vec Enverit qe po fliste

Gjith Byrone e kish zene gjumi

Si macok gerhiste Pilo

Rita shtrire ne krahun tjeter

Pak me lart po fle Adili

jarget i kullojne ne leter

Pilo ecte me parimin

larg o zot nga ***** ime

mbylle gojen rri degjo


ky ka qene bac Enveri

ka qene me i poshter se Hitleri

e genjeu popullin ai qafiri

se do hanin ne luge floriri

por populli u ngop me lug bosh,

Kush nuk flet nuk ben gabime !

Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi