Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Më dëshprime pershendet Xun Çetta

Shko poshtë

Më dëshprime pershendet Xun Çetta Empty Më dëshprime pershendet Xun Çetta

Mesazh nga Agim Gashi Mon Nov 01, 2010 8:02 pm



Reagim më paralajmërim rreth ,,Dosjeve“.

Krejt ajo çfarë do ta paralajmëroja Beogradin rreth ,,dosjeve”është :

Bota për ditë e më shumë po zvogëlohet,po digjitalizohen realitetet dhe bëhen të pa fshehura ato.Çdo manipulim dhe falsifikim i tyre në të ardhmen do të jenë rrezik i ri dhe permanent i cili do të i kushton Serbisë në format tjera e kryesisht në diplomaci dhe integrime të besueshme në botën që po krijojmë.

Më vonesë por tani mund ta marr më mend se shërbimet kryesisht UDB kanë mund të depërtojnë në ilegalitetin tonë i cili po e shkatërronte mafinë politike në ish shtetin Jugosllav dhe bashkëpunimin e tyre me mafi tjera në botën aspak të kujdesshme se çfarë po bëjnë.

Frika ime mbetet në faktin se ish bashkëpunëtorët e tyre besnik edhe në ditët e sotme vazhdojnë të mbeten të pa prekur dhe se Serbia po bënë përpjekje që pasi ti siguron ata dhe sistemon në pushtet ta njeh pavarësinë e Kosovës me pushtetin kukull dhe dirigjuar nga po ato shërbime.

Nëse krejt ajo çfarë Serbia ka bërë më shqiptarët,i kushtoj më bombardimet e detyrueshme,tani falsifikimi dhe loja më ,,dosje”mund ti kushton ndryshe. Paralajmërimet e sinqerta dhe me transparencë nuk kanë si të merren ndryshe veçse paralajmërim miqësor. Kështu më shkrimet e mija të rregullta dërguar institucioneve të ish shtetit jugosllav kam paralajmëruar edhe për sa vite nga prapa grilat e tyre dhe po kështu paralajmëroj sot. ,,Dosjet”e pa prekura dhe hapja e tyre janë i vetmi shpëtim për Serbinë pa dallim kush ngrite e kush bie nga hapja e tyre.



Luzern 01.11.2010 Xun çetta
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi