Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nexhmedin Syla:NË GISHTËRINJT E TIJ SHIHJA MILENIUMET TONA!...

Shko poshtë

Nexhmedin Syla:NË GISHTËRINJT E TIJ SHIHJA MILENIUMET TONA!... Empty Nexhmedin Syla:NË GISHTËRINJT E TIJ SHIHJA MILENIUMET TONA!...

Mesazh nga Agim Gashi Mon Nov 07, 2011 1:56 am

Nexhmedin Syla:NË GISHTËRINJT E TIJ SHIHJA MILENIUMET TONA!... 168613_149413445117011_100001450687111_281700_5459489_aNexhmedin Syla:NË GISHTËRINJT E TIJ SHIHJA MILENIUMET TONA!... 186393_100001450687111_18012608_n

Nexhmedin Syla:NË GISHTËRINJT E TIJ SHIHJA MILENIUMET TONA!...

...Isa Boletini im- Babai im Himë Syla, Shishman 25 prill 1979...prill 1979...Numëronte babi im dhe thoshte; "...gjashtë muaj ndërmjet, e Pranvera vjen APET" ..dhe më dukej sikur merrja forcën e qëndresës para stinës së ftohtë, para Dimrave të Mëdhenj të Ballkanit, strukur në një qoshe të KULLES sonë shekullore....

Miku, anasi im Mentori / i mendimeve e punëve të arta/ Mentor Thaqi, sikur më këndelli, duke më rikujtuar sot, për të ndjerë me plot zemër, lirshëm, ndjenjën e ripërtëritjës të TRADITES SE LASHTESISE - PERAFERSISE SE TRUNGUT TONË, TEJ E TEJ KOHERAVE E MILENIUMEVE...duke depërtuar, vetëtimthi, nëpër kohëra e mileniume, si persenazh filmash të Spilbergut...

...HEU PO Ç'MË GËZOI SH'MITRI /n'k'të Bajram të Vogël/ DUKE ME GALDUAR SHPIRTIN TIM NE PERKUJTIM TË NJË TRADITE /Shën Dhimitri/ FESTË E JONA - /E JONA, HAN E DON/ QË NGA TRUNGU YNE i lashte PELLAZGO - ILIRIK, FLAKË E PASURI SHPIRTERORE E FRYMËS SONË ARBËRORE. TË PËRGËZUAR QË KËTEJ, E GJITHANDEJ O VËLLEZER E MOTRA SHQIPËTARË !

......i juaji në përjetësi Nexhmedini.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi