Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Demaçi: VV gabon, Thaçi është elastik

Shko poshtë

Demaçi: VV gabon, Thaçi është elastik Empty Demaçi: VV gabon, Thaçi është elastik

Mesazh nga Agim Gashi Sat Jan 21, 2012 3:26 pm

Demaçi: VV gabon, Thaçi është elastik

Demaçi: VV gabon, Thaçi është elastik 21demaci1

Adem Demaçi e ka kundërshtuar politikën të cilën është duke e ndjekur Lëvizja “Vetëvendosje”. Ai ka vlerësuar se protestat e kësaj lëvizjeje nuk përkojnë me ato paqësore!

“Kjo çfarë kemi parë na dëmton edhe si shtet. Veprimet që po bën ‘Vetëvendosja’ nuk përkojnë me demonstratat paqësore. Personalisht nuk pajtohem me kurrfarë dhune dhe jam kundër dhunës”, ka thënë Demaçi për RTV21.

Për protestën e 14 janarit, përgjegjësinë ai ia ka adresuar Lëvizjes, që sipas tij “ka zgjedhur rrugë jodemokratike për t’i zgjidhur problemet”.

“Fajtori kryesor në këtë mes është ‘Vetëvendosje’, e cila, për mendimin tim, ka hyrë në një bungajë pa kurrfarë nevoje”, ka thënë Demaçi, duke theksuar se është kundër protestave të paralajmëruara më 22 janar.

I pyetur nëse kanë kërkuar ndonjëherë anëtarët e “Vetëvendosjes” këshilla, Demaçi ka thënë se po ta pyesnin për ndonjë gjë, ky subjekt do t’i kishte punët më mirë.

“Ata mendojnë se aq sa dinë vetë, tjetërkush nuk dinë më shumë. Këtu është gabimi i tyre i madh. Prandaj, po ecin nga gabimi në gabim”.

Ai ka shtuar se “Vetëvendosje” nuk e ka shumë lehtë për ta rrëzuar Thaçin nga posti i kryeministrit.

“Hashimin nuk e kanë lehtë për ta shkarkuar ashtu si po mendon ‘Vetëvendosja’. Ma gjeni mua një lider që do ta zëvendësonte Hashimin?”, ka thënë Demaçi, sipas të cilit Thaçi është elastik dhe “di t’i përgjigjet çdo situate.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi