Xhevat Rexhaj sjell:Një rrëfim në të shkruar nga ALBERT MULLATAHIRI

Shko poshtë

Xhevat Rexhaj sjell:Një rrëfim në të shkruar nga ALBERT MULLATAHIRI

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue Feb 21, 2012 12:28 pm
Xhevat Rexhaj sjel:Një rrëfim në të shkruar nga ALBERT MULLATAHIRI


FLM PREJ KESAJ FAQE TE FB.,QE SECILI NGA NE KA MUNDESI ME SHKRU E KOMENTU ...EDHE NESE E KA MIRE APO KEQ..DIKUJT I PELQEN ...DIKUSH QESHE...TJETRI THOT - A SKI PUNE TJETER ? ...
KY KOMENT VLEN VETEM PER KOSOVEN...AS 1 CM. JASHT...

JENA KON MSU ME DO DIMNA TE LEHT , E THOJSHIM U NDRRU HAVAJA ...BORA RA E SPO NALET .. E KALOJ 1 M. E DIKA MA SHUM..I ZONI GAFIL KOSOVARET SI TONA HERET...U BO KIJAMET...NXEMJE NUK KA, DRITAT IKEN KREJT , SHKOLLAT U MSHELEN,GRIPI I MYTI KREJT , ILAQE SPO KAN PARE ME BLE..PIJIN QAJ ME LIMON ..KY ESHTE ILAQI I GRIPIT PER NE..SHENDETESIJA LLOM KREJT...SOT U MBYLL EDHE SALLA OPERATIVE NE QKU ...MINISTRI HAXHI MULLA AGANI ,PO THOT SE DO TE RREGULLOHET KJO PUNE SHPEJT...KUR DEL VERA RREGULLOHET...RRUGET JAN MBYLL KREJT , POPULLI PO E HAN , NDONJERI PO E THEN KAJ KOM A KAJ DORE...SYL VRELLA RRNOFT..E KA LON AJ NAJKON A ? TE SYLA KA NXEMJE ...
KUR PO KTHEHEMI KAH POPULLI ...PO ME DUKET SE ESHTE HUTU KREJT...SPO DIN PAS KUJT ME SHKU...PO MAN YMYD SIQ E KEMI ZAKON...
METASTAZAT E KAN PERFSHI SHUM POPULLIN ..E SDI AS VET QYSH PO QENDRON ..PO HABITEN NJERZT E MENQEM..
ISA MUSTAFA I THA VESELIT ...NU KA MUSH PARLAMENTI ME NJERZ TE SHIKUT....AI QKA ME I THON ??? JA KTHEJ..SHIQO TE KALUAREN E JUAJ..E PERMENDI UDBEN -SHIKUN EDHE JA LIDHI KRYT DIQYSH..SE PO JU FRYN QETASH PO ME DUKET...
DESHMITARI X . SHKOJ PER LESH ( pa faj , a ka bo najsan , zoti e di , ai shkoj ) ..TANI GJYKATA SHTYHET ME MUJ..KERKOJNE EKSPERT TE SHKRIMIT , SE NUK E BESOJNE LETREN E TIJ ...RASTI KLEQKA VAZHDON TELENOVELEN...
RAMUSH TRIMI MET NE HAGE...A DIN KUSH ME NA THAN NAJSEND PER TE ? APO HIQ...PO E KALON DIMNIN QATY..E KUR DEL VERA E KQYRIM KETE PUNE..

· ATY NE BRUKSEL U MAJTEN DO TAKIME PAZARLLYK - HESAPI ..DERI SA U MURREN VESH..SHKOJ JA 5 ..6 TAKIME..POR ME NE FUND , THAQI I THA EDITES ..JEPJA SE NUK SHITET MA SHTREJTE...
EDITA ME BORKON EDHE JA DY TRE VET TJERE E RREGULLUAN KETE PUNE...JA HEKEN NJI EMER REPUBLIK...A U BO KIJAMETI A ? KOSOVO NA KA MET HALA ...
SOT NE KUVENDIN E SERBISE U MAJT NJI MBLEDHJE ...PER RREGULLIMIN E SITUATES NE KOSOVE....SHIH , ATA PO MAJIN MBLEDHJE PER NE ...PO INTERESOHEN SHUM...BORKO E BOGDANOVIQI SI DY VLLAZEN I MURREN DETYRAT E KRYEMINISTRIT TE VET..EDHE PRAP DOJIN ME JA NIS PAZARIT...VEQ ME JU RREJT SE NUK E DI PER QKA..PO MIRRET VESH KUR TE KRYHET PUNA...
KNEJ QOHET ALBIN KURTI ME SHOKE..E BESA EDHE ALEANCA KUQ E ZI..DALIN NE RRUGE E DOJN MI MSHEL KUFININ...
POR POLICIJA E BAJRAM REXHEPIT..E PERDORE SHKOPIN..SA TE MUNDET...
NE POLICI VIDHEN 40 KG. KOKAIN TE PASTER SI LOTI...EDHE U HARRU AJO PUNE...HAJGARE A ? KAN ATA BOLL PUN TJERA...
SHKRUJNE GAZETARET E ANALISTAT KOMENTE PER TA...PASTAJ ATA E JAPIN KAJ MENDIM TE VETIN..E MANDEJ PRAP GAZETARET NJI PERGJEGJE ..EDHE SHKON JAVA KESHTU...
E NDEGJOVA SOT ISMAIL KADARENE...QE DUHET MI LIVRIT VENDIN KUR TE PERMENDET EMRI I TIJ...PO SOT NUK DI QKA THA !!!! ME JA BO MIROSLLAV KERLEZHES NJE LAPIDARE NE TIRANE...E NE PRISHTINE VENDOSNI JU ...PSE VLLA ???? THA KERLEZHA NE VITET E 30 KA THENE SE PO ZGJOHET NACIONALIZMI SERB....AIIIIII PO KUR U KON NE GJUM NACIONALIZMI SERB..QE PO DOJKA MU ZGJU...LE SE E PRISHE KREJT QETASH KADARE...
3 ELABORATE PER ZHDUKJEN E POPULLIT TONE I KA BO ASH SERBE..EDHE SI DENOJ KUSH..AKADEMIJA JONE..NUK PERZIHET NPUN TSHTETIT..

· XHARPIJTE E GJAKUT U RIBUTU PRAP...NE RREGULL..QOSJA FOLI NE PERURIMIN E RIBOTIMIT DHE JA JAPI NOTEN 10. BACES ADEM...MDOKET QE I KAN PUNT MIRE QOSJA ME DEMAQIN...RRNOFTE PPSH...EDHE MOS VET MA TEPER...
E JUSUF BUXHOVIN KTA NUK E PERMENDIN HIQ...AI I DRIDHI KREJT HISTORIANET E SERBISE...U QUN ATA E I THAN ..A JE NE VETE..A MOS JE TRANU ??? JO JO MIRE ESHTE JUSUFI..HALLALL I KOFT..SE E KISH QENDIS ATE LIBER...
EDHE NJI SEND E DEGJOVA SOT...
KUR E VRAN BIN LADENIN..THAN SE E ZHDUKEM TERRORISTIN ME TE MADH ISLAMIK E RADIKAL E GJITHQKA...PSHTUM PREJ TIJ SHYQYR...
PO NJONI U QU NE NORVEGJI I MYTI 67 VET...MUSLIMAN FUNDAMENTALIST E RADIKAL ...EDHE THA SE KEMI MI MYT TON NE KREJT EUROPEN EDHE MI PASTRU PREJ TYRE...OPA..
GJYKATESI SOT E SHPALLI SI SHIZOFREN E PARANOIK...HAJT QATY SA ME THON DIQKA...PO KY BURRI I NORVEGJISE I THA..NUK JAM SHIZOFREN AS I TRENT...E KOM BO ME VETDIJE..DHE KERKOJ PREJ SHTETIT NORVEGJEZ NJI LAPIDARE DHE NJE MIRENJOHJE TE MADHE...EDHE LIRIM TE MENJIHERSHEM....SEPSE KA PLANE ME MYT APET DERI SA TA PASTRON SHTETIN E VET E MANDEJ DEL EDHE NAJKAH TJETER...
E KQYRA...EDHE THASH....KY ASHT PATRIOT..KY ASHT TRIM..KY ASHT NORVEGJEZ I FLAKTE...NUK DON TE HUJ VLLA EDHE PIK...E DON SHTETIN E VET EDHE ASHT NE GJANDJE ME VRA E ME PRE....
SHYQYR NEVE NUK NA NDIN PER TE HUJ???...SERB..MALAZEZ..TURQ...ETJ ETJ...KUSH DON ME ARDH BUJRUM..BUK E KRIP E ZEMER...KOSOVARI TRIM...KESHTU E TREGON VETEN.!!!..
TE NA VJEN TADIQI KUR TE KA QEF..HER NE GRAQANIC E HER NE DEQAN....EDHE THOT KJO ESHTE TOKA E JON EDHE NUK JA NIN....NA NUK LODHEM QKA FOL AI...KEMI PUNET TONA NA....NEJ GJITHDITEN NGAT KAFTORRIT TU I SHTI DRU E TU QIT PALLAVRA.

E TASH NA RRASEN EDHE FUSNOTA ? EC E BIRI NFIJE KSAJ PUNE ?!
A PO JA NGJITNI EMNIN KTIJ RROMANI ????
OSE LENI QESHTU....QYSH TKINI QEF...
NASHTA EDHE MI LEXU PRITONI..SE KENI PUNE...MI SHTI DRU........
A PO DONI MO ??? KA PRAPË SA TE DUASH...
ME NE FUND MUHABET BOM....A MOS U PREK KUSH A ???
NEVE NA PENGON NJI SEND I VOGEL..SE BULLI ME NA SHKEL..NUK E HETOJMË...
SHNET PACIM O MIQË TË DASHTUN...
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi