Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kush janë vrasësit e Ahmet Krasniqit, Ilir Konushecit, Agim Ramadanit...

Shko poshtë

Kush janë vrasësit e Ahmet Krasniqit, Ilir Konushecit, Agim Ramadanit... Empty Kush janë vrasësit e Ahmet Krasniqit, Ilir Konushecit, Agim Ramadanit...

Mesazh nga Agim Gashi Sun May 13, 2012 8:03 pm

Kush janë vrasësit e Ahmet Krasniqit, Ilir Konushecit, Agim Ramadanit...


Kush janë vrasësit e Ahmet Krasniqit, Ilir Konushecit, Agim Ramadanit... 13iliri_konushevcHeroi Ilir Konushevci në mes
Epoka e UÇK-së, Ilir Konushefci - Mërgimi

Heroi i Kombit Ilir Konushevci, është pjesë e debateve dhe shkrimeve të gjata, ngase jeta e tij ishte modeste..., bashkëshort i dalluar, i dashur dhe i ndershëm i gruas së tij Lules dhe babai i Nertilës, i dëshmuar me veprën e tij, kombëtarisht shumë të vlefshme, që duhet të paraqitet në mënyrën më dinjitoze, ashtu siç ishte vet ai. Ju me të drejtë mund të shtroni shumë pyetje, dhe të bëni çudi pse aq pak shkruhet për jetën e tij familjare, ku gjendet bashkëshortja e tij, dhe vajza e vetme Nertila, cili është përkushtimi i institucioneve të shtetit për familjen e tij të ngushtë, a i ka takuar ata ambasadori i Kosovës në Zvicër, a ka pasur ndonjë korrespondencë zyrtare të presidentes Jahjaga me te dhe vajzën Nertilen, dhe cilat janë benificionet e shtetit, që i takojnë bashkëshortes së Ilirit, Lules, dhe vajzës së tyre, Nertiles? Aq pak dinë opinioni për këtë familje gjigande! Edhepse ka pak informata kam arritur të kuptoj se ajo ka qëndruar stoike në përcaktimet e saja si i shoqi, në idenë qindvjeçare të Bashkimit Kombëtar, ajo me vajzën jetojnë në Zvicër.

...............

Thëniet e pa vërtetuara se një prej zyrtarëve më të lartë shtetëror dhe dy njerëzit e dorës së tij të djathtë - kanë urdhëruar vrasjen e komandantëve më të lartë të organizatës së tyre dhe rivalët potencialë janë shqetësim edhe sot për Kosovën........

(Tekstin e plotë në disa vazhdime mund ta lexoni të hënën në “Bota sot”)
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi