Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ikën nga frika gjyqtari shqiptarë në rastin “Bllaca”

Shko poshtë

Ikën nga frika gjyqtari shqiptarë në rastin “Bllaca” Empty Ikën nga frika gjyqtari shqiptarë në rastin “Bllaca”

Mesazh nga Agim Gashi Thu Sep 06, 2012 10:18 pm

Ikën nga frika gjyqtari shqiptarë në rastin “Bllaca”



Ikën nga frika gjyqtari shqiptarë në rastin “Bllaca” Largea_nazim-bllaca21346953389
Asnjëherë veten se kam ndier në këtë rrethanë dhe nga këndvështrimi im them se kur dikujt i jepet vendi, ai duhet ti pranojë të gjitha obligimet duke përfshirë pjesëmarrjen në atë panel deri në kryerjen e përgjithshme të procesit”, tha Tore Tomanson.

Çështja penale e njohur si “Bllaca 2“ mund të rikthehet në pikën zero. Kjo do të ngjanë pasi që anëtari i Trupit Gjykues vendës gjyqtari Behxhet Muqiqi nuk është paraqitur në seancën së enjtes.

Edhe pse ishte plani fikuar që seanca gjyqësore të nisë në orën 10.00 në sallën e Gjykatës Supreme të Kosovës, ajo është ndërprerë për shkak të mungesës së anëtarit të Trupit Gjykues gjyqtarit vendës Behxhet Muqiqi, i cili ka munguar edhe në seancën e kaluar. Burime të gazetës “Bota sot”, nga Gjykata e Qarkut të Prishtinës, bëjnë të ditur se gjyqtari ka kaluar në Dhomën e Posaçme të Gjykatës Supreme dhe nuk mund të ushtroi më funksion si gjyqtarë i qarkut.

(Tekstin e plotë mund ta lexoni të mërkurën në publikimin e shtypur të gazetës kombëtare “Bota sot” botimi i Diasporës – Perëndimit)

Abonohuni në gazetën “Bota sot”. Mundësitë e abonimit janë në Zvicër e Gjermani.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi