TOLERANCA FETARE

Shko poshtë

TOLERANCA FETARE

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Sep 07, 2014 11:25 pm

TOLERANCA FETARE

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TOLERANCA FETARE

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Sep 07, 2014 11:49 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Papa përsëri foto me Flamurin e kombit shqiptar

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Sep 08, 2014 12:26 am

Papa përsëri foto me Flamurin e kombit shqiptar

Kjo foto e Papa Françeskut, me disa të rinjë e të reja nga Kosova dhe nga Shqipëria -- siç duket e marrë në Vatikan dhe e botuar dje, të shtunën -- vetëm dy javë para vizitës historike të Papës në Shqipëri, po qarkullon sot në rrjetët sociale.
Kjo është hera e dytë brenda dy tre muajsh që Papa fotografohet me flamurin e shqiptarëve -- Flamurin e Gjergj Kastriotit Skënderbe.
Duket si një moment i rastit por i fatit për këta të rinjë shqiptarë në Vatikan. Do të ishte mirë që autorët të japin më shumë hollësi në lidhje me këtë foto, për momentin dhe rrethanat nën të cilat u mor fotografia.
A thua janë të rastit këto dy foto, a po Papës i pëlqen Flamuri i Shqiptarëve! Lindë pyetja, ndoshta e tendosur. Megjithëse i lindur në Argjentinë nga prindër italianë nga jugu i Italisë, duhet të bëhet pyetja: Mos është Papa Françesku Arbëresh me origjinë?????
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TOLERANCA FETARE

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Sep 08, 2014 11:57 am

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TOLERANCA FETARE

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Sep 08, 2014 8:24 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TOLERANCA FETARE

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Sep 08, 2014 8:38 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TOLERANCA FETARE

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Sep 08, 2014 8:39 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TOLERANCA FETARE

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi