Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AAK e përjashton Blerim Shalën nga partia

Shko poshtë

AAK e përjashton Blerim Shalën nga partia Empty AAK e përjashton Blerim Shalën nga partia

Mesazh nga Agim Gashi Fri Feb 06, 2015 10:57 pm

AAK e përjashton Blerim Shalën nga partia


AAK e përjashton Blerim Shalën nga partia Largea_blerimshala_7811291423242672


Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e njoftuar se e ka përjashtuar nënkryetarin Blerim Shala nga partia.
Vendimin për përjashtim të Shalës AAK e ka marrë pasi ai ka vendosur të jetë pjesë e ekipit negociator qeveritar në Bruksel.
“Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është e njoftuar me vendimin e z. Blerim Shala për të qenë pjesë e ekipit për negociata në Bruksel.
Aleanca e liron z. Shala nga të gjitha përgjegjësitë dhe obligimet në parti”, thuhet në njoftimin e AAK-së.


Ndërsa, për këtë çështje eshtë deklaruar edhe Blerim Shala:


'Kam vendosur të vazhdoj detyrën që kam pasë në vitet 2012-2014, si Koordinator Politik, në dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve midis këtyre dy shteteve, i cili zhvillohet me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, me përkrahjen e fuqishme të SHBA-së. Këtë vendim e kam marrë pas një bisede miqësore dhe të sinqertë me Ramush Haradinajn, Kryetarin e AAK-së. Pasi AAK vlerëson që në këtë mandat nuk mund ta marrë përgjegjësinë politike të këtyre bisedimeve, në pajtim të plotë me Kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinajn, kam vendosë që të mos jam më pjesë e AAK-së. Shfrytëzoj rastin ta falënderojë Ramush Haradinajn për bashkëpunimin e jashtëzakonshëm që kemi pasë prej se i jam bashkuar AAK-së.", thuhet ne deklaraten e Shales.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi