Gërvalla: Isa Mustafa, thuaje të vërtetën për Rifat Jasharin ose hesht më mirë!

Shko poshtë

Gërvalla: Isa Mustafa, thuaje të vërtetën për Rifat Jasharin ose hesht më mirë!

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Mar 06, 2016 8:49 pm

Gërvalla: Isa Mustafa, thuaje të vërtetën për Rifat Jasharin ose hesht më mirë!
E bija e Jusuf Gërvallës, Donika përmes një postimi në facebook ka reaguar ndaj deklaratave të sotme të kryeministrit Isa Mustafa në Prekaz.
Ajo në facebook ak shkruar se Isa Mustafa nuk e viziton Rifat Jasharin ngaqë i mungon guximi ta shohë në sy.
“Isa Mustafa nuk e viziton Rifat Jasharin ngaqë i mungon guximi ta shohë në sy
Është shumë për t'u shqetësuar paaftësia e Isa Mustafës për ta përballuar të vërtetën dhe shkarja e tij në gënjeshtra krejtësisht të pakuptimta për çështje, të cilat shumë lehtë mund të vërtetohen”, shkuan Gervalla.Ja psotimi i plotë:


Isa Mustafa nuk e viziton Rifat Jasharin ngaqë i mungon guximi ta shohë në sy
Është shumë për t'u shqetësuar paaftësia e Isa Mustafës për ta përballuar të vërtetën dhe shkarja e tij në gënjeshtra krejtësisht të pakuptimta për çështje, të cilat shumë lehtë mund të vërtetohen.
E pamja në Mynih në mars të vitit 1999 tej Rifat Jashari jo vetëm që është mbajtur, por ajo ka zgjatur me ditë të tëra. Sali Çekaj për shembull nuk ka munguar as një ditë të vetme në këtë t'pame, gjatë së cilës Baci Rifat priti e përcolli me mijëra shqiptarë nga e gjithë bota.
Pse shpik Isa Mustafa gjëra të paqena në një ditë kaq të rëndë por edhe krenare në vetëdijen kolektive shqiptare në Kosovë? E din Isa Mustafa mirë, por e dijmë edhe ne të gjithë që në atë kohë ishim në Gjermani, pse nuk troket në derë të Rifat Jasharit. Prandaj Isa Mustafa, thuaje të vërtetën ose hesht më mirë!
Sa e neveritshme kjo mungesë totale e moralit dhe e përgjegjësisë.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi