Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Xun Çetta:Përshëndetje të ndëruar/a

Shko poshtë

Xun Çetta:Përshëndetje të ndëruar/a Empty Xun Çetta:Përshëndetje të ndëruar/a

Mesazh nga Agim Gashi Tue Oct 20, 2009 6:16 pm

Përshëndetje të ndëruar/a





Xun Çetta:Përshëndetje të ndëruar/a S100000304171597_8039


Xun Çetta


Unë nuk po mund të ju harroj ju nga E.Mail adresat kolektive që ju kam,nuk po ju harroj pa dallim kalimit tim me aktivitet të lirë tani në www.facbook.com---.


Bile po të ju harroja,po më han ligësi dhe dukët sikur ju tradhtova dhe kalova nga partia në një parti tjetër siç e kanë bërë modë politikanët tonë aspak stabil...



Ja pra edhe pak nga aktivitetet tona në facbook.



Ju përshëndet dhe uron gjithë të mirat Xuni



Më 19.10.09.

Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



Dienstag, 13. Oktober 2009 15:32:46

Nazim Shatri ka komentuar foton tënde...‏



Dienstag, 13. Oktober 2009 17:40:17

Nazim Shatri



Përshëndetje i nderuari Xun, ka 35 vite që nuk të kam pa, por në këtë foto më rikujtohet fytyra jote dhe ti si Xun të përshëndes dhe të uroj çdo të mirë në jetë ty dhe familjes sate me nderime Nazim Shatri "Suedi"





Më 13.10.09.



Përshëndetje Nazmi



Është sukses të ju kujtohet portreti i tjetrit pas 35 vitesh,kjo është për ta pas lakmi,megjithatë me vjen mirë qe po i përjetojmë këto avancime në teknologji të informimit digjital. Nazmi,unë kam qenë i informuar herë pas herë mbi gjendjen tuaj por mesazhi juaj më këtë kujtim të portretit tim,thënë të vërtetën më fascinoj dhe u ndjeva i prekur me vitet të cilat kaluan kaq dhimbshëm me shqiptar të ndarë dhe tretur anë e kënd botës.

Uroj të jeni mirë ju,familja,shokët dhe shqiptarët në atë shtet mik.

Sinqerisht ju falënderon dhe uron gjithë të mirat Xuni



xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx





Demir Rushiti

kush është më i fort Demir voted for Albin Kurti


Possible answers:
Albin Kurti
Ramush Haradinaj
• Hashim Thaqi
• Fatmir Sejdiu
• behgjet pacolli



Xun Çetat





Unë tani më po dihët,përciellu gjitha ngjarjet dhev regjistroj ato qoftë më incizime,fotografime etj.
Kjo pyetje ka qen¨üe edhe me datë 04.10.09—dhe nese pyetja po perseritet ma falni gabimin ta perseriti përgjigjën qe dhash dhe konkretisht :

Mjerisht akoma nuk matet forca politike për mes votës së lirë,kjo duket si absurde por është e vërtetë ngase lufta politike dhe energjitë tjera deri tek ato materiale e për çudi edhe morale po investohen vetëm për marrje votash e jo për ato idealet tona në emër të cilave këta te parët po mashtrojnë elektoratin. Pra nuk do dija si te përgjigjëm për të fortin e mashtrimeve sa për votë apo për më të fortin e idealeve tona drejt se cilave nuk ka kush të na ndal.
Megjithëse matje impulset e tilla nuk i adhuroj ngase është si lloj fushate por ju zoti Mujaj do ju komentoja me gjithë dëshirë.


8 orë më parë · Fshije


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx





Blerina Martinaj :





Koment:

Xuni

Dëshirat tona u realizofshin,uroj te mos humbni shpresën


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx








Më 13.10.09.


Lëvizja Për Bashkim





Skandaloze: Per KQZ-ne Ferizaji fillon me shkronjen U (per shkak te Uroshevac), Sharri (Dragashi) fillon me shkronjen G (per shkak te Gores), Mitrovica fillon me shkronjen K (per shkak te Kosovska Mitrovica), Fushe Kosova me K (per shkak te Kosovo Polje) etj. Kesisoji e ka bere renditjen alfabetike te komunave Komisioni Qendrore i Zgjedhjeve ne faqen zyrtare te tij - Kqz-ks.org. Skandaloze!të mërkurën e kaluar

Xuni



Të gjitha këto i kanë bërë një ose dy servil,agjent të shërbimit të caktuar të ngatërruar në vendim marrje dhe tjerëve u thonë se këtë e bëjmë në emër të diplomacisë në paqe,pra bëjnë ashtu siç dikur një ose dy persona servil te dikujt dhe agjent te një shërbimi të caktuar në emër të ilegalitetit të thellë duke kopjuar programe dhe mundësit e mbetuara nga situata,ata nxirrnin vendime në rrethin tepër të ngushtë një e dy persona gjoja në emër të ilegalitetit dhe tjerët detyrimisht krynin shërbimet nën ato urdhëta.

Pra në emër të këtyre politikave gjoja ilegale është shërbyer dje dhe në emër të këtyre politikave gjoja diplomatike mjerisht pa bërë zë tjerët po i shërbejnë po kësaj politike.

Nishi i shërbimeve të fshehta i gjuajtur në organizatat ilegale për të kryer këto shërbime dhe për t`i konvertuar tëra shërbimet në një moment të caktuar nga tradhtar në patriot,ai ka kryer punën e vet dhe falë shërbimit te tij besnik kur ka dashtë nga i vogël dhe pakicë është bërë i madh dhe shumicë dhe anasjelltas sipas nevojës qe parashohin nga qendra e atyre shërbimeve.

Sot,siç kam paralajmëruar edhe më parë : lus idealistet e mbetur qe të përgaditën qe një ditë të mbarë ballafaqimi më këto realitete ose t`i shpallin kryepatriot e veprimtar persona e individ të tillë falë shërbimeve tepër perfide që kanë bërë ata ose të artikulojnë mirë realitetin dhe shpallin tradhtarin e veshur me petka patrioti e qe tani edhe do ishte patriot i madh por çfarë të i bëjmë derës dhe baskive siç na tregon një bracolët e besës mes babë e bir e që në rastin tonë dera e baskia në të jan plagët qe edhe tani po lullojnë gjak.

Diqka të ngjashme edhe Latif Haziri i ditëve të sodit është personi numër nji i decentralizimit i cili ka kryer punën e vet në sherbim dhe sa më shumë qe po zbulohen pasojat e decentralizimit aq më shumë po forcohet pozicioni i tij !!! .



xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx




















Sot më 15.10.09-



Sylë, bravo më u paske përgjigjur më humor,ashtu është po,por edhe humori duhet ta ketë një përzierje sinqeriteti në kuptimin e tij. Pra kapuçat e mbrëmjeve dimërore ishin një relaksim por edhe aty si në politik dikush dinte ta përcjellë kokërren por jo edhe me e fsheh atë,dikush dinte ta fiton lojën por nuk dinte t`i këndon pastaj sa qe ne kalamajve na shkonte pritja kot kur të gjithë fitimtarët nuk ishin si grupë ata qe dinë të i këndojnë humbësin,madje ka ndodhur qe kanë marr nga humbësit vetëm të u ndihmojnë për të kënduar e pastaj propaganduesi (këngëtar) si humbës qe kishte ardhur e kishte pak sa vështirë të i këndonte shokët me të cilët e kishte humbur lojën,pra ashtu si sot qe po i ndërrojnë partitë dhe pastaj sapo futën në partinë tjetër po detyrohet me vjellur kundër humbësve të partisë.

Pra kujdes se dikush as nuk ka luajtur kapuqat si duhet dhe kur ka ardhur kohe edhe në këndim nuk dinte veqse i gjuante këmbët sa në një anë e sa në tjetrën.

Tung,tung dhe mos ta vazhdojmë humorin se e prish kuptimin dhe mos ta hollojmë shumë perin se këputemi vet para tjerëve.



xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



Më 15.10.09—


Xun Çetat





Të nderuar anëtar të lidhjeve tona në FB. Kur nuk din nuk është turp me pyetur thonë kështu nëse nuk e kam thënë gabim tani. Unë nuk po di çfarë do të thotë në këto ftesa që të bëhesh fan. Thënë të vërtetën mbrëmë i pyeta njërin dhe me tregoj : Pra n...ëse e konfirmoj këtë kërkesë,ky qe ma bëri atë paska të drejtë të i plason shkrimet e mia dhe të më lidhë me tjerët.Ju lutem kush ma jap një përgjigje por të sigurt ?.





Përgjigje


Flamur Mavraj





Përshëndetje dajë,
Fjala “FAN” rrjedh nga fjala angleze qe ne shqip do të thotë “Admirues/Tifoz”. Dhe ne Facebook funksionon si e tillë, psh. një këngëtarë/e e hap një fan-faqe ku admiruesit e ndjekin (ose e akceptojn ne qoftë se dikush ju propozon për atë). Këngëtari/ja bën ndryshime ne atë faqe që te njoftoj/komunikoj me adhuruesit e tij/saj. Vetë faqja funksionon si një faqe ordinere, si kjo qe e kemi unë dhe ti, i vetmi dallim është fjalët qe janë përdor në te (dmth. mundësit janë te njëjta) por ndryshimi është si psh. ne kemi shok, kurse kur te kesh ti një fan-faqe ti ke fansa (admirues). Unë me lart e morra si shembull një këngëtarë/e, mirëpo një faqe e tillë nuk është e kufizuar vetëm për ta, një fan-faqe mund te jetë faqe e një kompanie, klubi futbolli, organizate te ndryshme etj. etj. Shpresoj qe sado pak shpjegimi të jetë ë i kuptueshëm dhe te dëshiroj një dite te mbar ne vijim.






Përgjigje :



FLM Nipi im dhe ju them se ishin sqarime shumë të qarta pa më të voglën dileme se mund te jetë kështu apo ashtu,mund ta keqpërdor tjetri emrin tim më pas apo jo,frikë kjo të cilën e kisha më shumicë.

Tani mbetet në vendimin tim të filloj dhe përzghedhi konfirmimet për prani të kërkesave

.

Uroj gjithë të mirat dhe të fala andej nga unë.



-------- ---

Dërgasa 2.

Flamur,kam dëgjuar se po e manovroni shumë mirë PC-në nëse mund të them informatikën digjitale,Sa dukët edhe këto rregulla në FB po i dinë mirë. Atëherë mos hezito qe të i gjesh edhe disa si juve këtu në FB dhe ta bëjmë një këshill informimi ku unë e tjerët si unë për gjithë çfarë nuk dimë orientohemi tek ai këshillëdhënës në mënyrë qe njerëzit të mesohën ta përdorin FB-në pa frikë dhe pa humbje kohe.
Besoj se nuk thoni se pa pagesë nuk i bëjmë këto shërbime sado elementare të jenë këto, jo nipi im jo, nuk je ti nga ata të cilët nuk e dëshirojnë ngritjen e qytetarit tonë në këtë nivel të kohës se internetit. Nuk je ti i tillë ngase ti e dinë se sa kanë dhënë gjeneratat në periudha të caktuara.
Tung,tung Xuni



xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx




Nexhmedin Arifi





Përkrahni vazhdimin e ndryshimeve ne komunën e Vitisë ,duke i sugjeruar shoqërisë te bëhen fansa dhe mbështetës te z.Nexhmedin Arifi





Koment:





Më 15.10.09-



Ju lutëm nëse në kuadër të fushatës e cila filloj sot do dilni nëpër rrugët e qytetit për të i mbledhur pisllëqet e qytetarëve të pa kujdesshëm, ju këshilloj që të mos e prekësh as thesin e zi prej najloni dhe as ato hidhurina të qelbëta siç patë bërë Ylber Hysa i ORA-s herën e fundit dhe ashtu siç po bën tani kandidati i PDK-së z.Salihu...

Ju dilni para plehrave të cilat e kanë mbuluar Qytetin dhe drejtohu para masave : Ja erdha këtu vetëm sa për të u filmuar si dëshmi para këtyre plehrave dhe nëse ma besoni votën ju garantoj se mu këtu do fotografohemi bashkë në tjera atmosfera ekologjike. Kjo formë,mendoj se do ta zbutke naivitetin e fushatave më thasë në krah dhe doreza plehrash duke pastruar vetëm në prag fushatash zgjedhore.

E di se duhet bërë fushatë,por jo të dalësh qesharak. Më mirë të mos e fitosh besimin por të mos i besh lajka qytetarit se sa ta fitosh atë dhe më pas ta harrosh se është i gjallë aj/o apo ky a ajo votues/e.

Besoj se sot e keni diku në një gazetë po këtë temë të cilën e trajton Skënder Zogaj i cili megjithatë dëshmoj pak a shumë rezultate në mandatin e ti në Fushë Kosovë.



xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx








,Në ,,Kosova Sot “ 09.10.09—



Kush do të fitoj garën në Prishtinë?

1 PDK (33%, 1,225 Vota)

2 LDK (32%, 1,161 Vota)

3 AAK (13%, 493 Vota)

4 AKR (11%, 421 Vota)

5 LDD (8%, 283 Vota)

6 PSD (3%, 97 Vota)

Gjithsej vota: 3,679



Xuni:

Sot nuk u bësohet as sontazheve ngase të gjitha jan biznes


Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx





Përshëndetje Ismet



Ju bëj me dije se librin aq të bukur për Kosovën në gjuhë Gjermane çfarë kishte bërë vajza juaj,ani si e re Mr.Kreshnike Mehmetaj.

Unë këtë libër e mora sot 15.10.09 ku në postën time për çudi se si qëllova ballë për ballë me postierin në hyrjen time. Ismet,ju falënderoj shumë për dërgesën dhe shprehu keqardhjen time pse nuk kam qenë i informuar mbi të arriturat e vajzës suaj,por besoj se arsyet e këtij lëshimi janë të njohura edhe tek ju,ngase e kaluara jonë,koha dhe fati qe përplasi popullin tonë janë fatkeqësi qe tani po i ndiejmë.

Vlerësime më në detale mbi librin tani nuk mund të japi ngase nuk e kam lexuar aq më tepër në Gjuhë gjermane,por e marr me mend se ka vlera.



Ju përshëndet dhe uron gjithë të mirat Xuni


Ismet Mehmetaj





Tung Xun, flm. po dallget kah nuk na kan degdisur... erdhi koha kur me se shumti i duhemi njeri tjetrit, por te shperndar jemi, ske me kend te rrish, te pijsh nje kafe dhe te rrefehesh. Ta fillosh nje dite si njeri, me te aferm, shok...e studimesh, kolege te punes, fqinje a kusheri. Mbase na mbetet te presim pesionin, pastaj te kthehemi ne vendelindje dhe te kembejm perjetimet. Nje mundesi e mire teknika, keshtu ne kete forme te mbajm gjalle lidhjet me njeri tjetrin. Por kjo nuk mjafton.





Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx








Syle Mujaj commented on your fotografinë:

Dëshiroj ta kem këtë libër, sukses kësj vajze edhe ne libra te tjera...
Syla



xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx








Kë 15.10.09---Pacolli



Do doja ta komentoj video postimin tuaj mbi takimin e koalicionit tuaj me Kryeministrin Berisha por nuk kishte mundësi komentimi ngase nuk ke dhënë qoftë dy fjalë por direkt keni shkuar në video.

E postoj në postimin tuaj të dytë.



Komentimi do ishte :



Ju falënderoj z.Pacolli që na postove këtë video dokumentar pa dyshim i vlefshëm për kohën tonë dhe arkivin tim. Ju vet personalisht ishit në nivel të duhur pa ju cituat tani. Koalicioni i juaj parazgjedhorë më ka pëlqyer pa dashur të pretendoj se kam ftuar para më shumë se pesë (5) muaj që nëse doni të mos dështojnë zgjedhjet edhe kështu në pakicë,atëherë bëni koalicione parazgjedhore dhe përcaktohuni për kandidat të njëri tjetrit varësisht kush ku i ka më të mirët.

Sot filloj fushata parazgjedhore gjithashtu vërejta spotin e Kandidatit tuaj për Mitrovicë z.Spahiu,ishte një spot i mirë dhe pati përcaktime të mjaftë figurave publike e në veçanti me fakte ishte Mero Baze i cili përkujtoj realitetin se kur z.Spahiu ka paralajmëruar për mundësinë e ndarjes se Mitrovicës gjë kjo e cila është e vërtet madje para se të plas lufta nese jo në prag të saj.

Unë mund ti kem rezervat për tjera opinione ndaj z.Spahiu por kjo është e vërtetë se si publicist ka paralajmëruar rrezikun i cili na gjeti.

Më la përshtypje edhe profili i M.Kelmendit në facbook ke kishte si më të zgjedhurat 1Trojet tona si hartë.2.Behgjet Pacollin (pra ju si fushatë ) 3.Flamurin e Shqipërisë (Kombëtar) dhe 4, Avni rrushemin. Pra fushata pak nga pak bëjnë shumë.

Urime Fushata dhe uroj suksese për të gjithë duke uruar qe fushata të jetë e qetë dhe sa më reale karshi problemeve dhe premtimeve që bëjnë Partitë tona Politeke.


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx





Më 16,10.09--


Afrim Demaj





Halilooooo
çka po kuvendon me njerëz qe mbiemrin e kanë Asani jo Hasani si krejt dynjeja
edhe hajde kalxom qa me bo me zgjedhje ku ne komunën tone kandidati ma i mirë ne liste është ai qe po me duket krejt kemi mëndu me hjikur ne momentin e pare qe na vjen për shteku ???




Përshëndetje Afrim (komentues i temës)



Unë,ka kohë që kurë nuk jam kah e komentoj çështjen e identitetit,temë kjo vërtet bajat tani,temë kjo e cila pati një breshëri përpjekjesh te dhunoj identitetin Shqiptar dhe të lind ose pjellë kopila identitetesh kombëtare qoftë aj Kosovarë e të ngjashme...

Ajo çfarë me la përshtypje dhe do doja ta komentoj ishte konstatimi juaj se :

(Në komunën tone kandidati ma i mirë ne liste është ai qe po me duket krejt kemi mëndur me hijek ne momentin e pare qe na vjen për shteku???).

Këto janë finesat e politikës qe njerëzit nuk i kuptojnë lehtë. Ti tani po befasohesh dhe i vënë tri pikëpyetje.

Unë nuk po di se për kënd e ke fjalën dhe aq më mirë se nuk e di për cilin kandidat eke,ngase unë në këtë rast dua ta betonoj konstatimin tuaj si të drejtë se jo rrallë njeriu qe nuk e kishe për qejfi ai fillon dhe bënë kthesa për të ju çuditur dhe ju,ashtu siç njerëzit qe i adhuroje dhe pritje prej tyre të befasojnë për keq.

Krejt ajo çfarë më shtyri te lidhëm këtu është kjo :



Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx





Më 16.10.09--

Ismet Mehmetaj—Qyre,qyre Daci e Pacolli, E ku e kanë Ramushin?



Koment:

E more Ismet,po a po themi qe të reduktohen partitë,tani ? tani gradualisht do kemi dy koalicione të forta dhe ndonjë parti të vogël për ta ballansuar pushtetin pas zgjedhor,jo tani por andej po shkohet. Mos u befaso kur AAK do jetë në koalicion më PDK-në



Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



Më 16.10.09--



Unë nuk jam për fushatën e askujt por të komentoj atë çfarë ndiej mendoj se kam te drejt dhe shpresoj se ndihmoj qe njerëzit te kthjellën.

Shpesh here duke e goditur në fushat, ti e ndihmon tjetrin. Sot në lajmet qendrore Kryetari i PLK Gjergj Deda pa thënë asgjë për zgjedhjet ,pa premtuar dhe as vërejtur se po flet për fushatën,ai sulmoi rivalët pa emer duke thënë : Nuk na duhen ne as modalitete nga Rusia,as nga Kazakistani e Libia,as nga Beogradi por nga SHBA,Washungtoni,Londra BE etj.

Dihej se kënd po atakonte pa guxuar të përmend emra.

Ai harroj se z.Pacolli nuk po importon kurrfarë modeli nga Kazakistani ku për kundrazi ka transportuar përvojat e tija në biznes lega atje. Pra këto janë dy gjëra të kundërta dhe nuk është e drejtë të thuhet se po importon kur faktikisht Pacolli ka transportuar.



xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



Sot 16.10.09--

Postimi nga Pandeli Majko rreth Situatës në Jug të Shqipërisë dhe aferat atje



Komento :



Përshëndetje z.Majko



Unë më shqetësime të mëdha po përcjelli këto ngjarje atje ku ka kohë që nga nuk isha fizikisht. Të thuhet se Greqia po i ofrohet Sarandës më kufi shtetëror vetëm 900 metra pa dallim në tok apo gjirin e saj detar,kjo është ose të qeshemi dhe ta marrim si shaka propagandistike ose të shqetësohemi deri në ato përmasave sa që të nisemi nga Prishtina në gjysmë të natës dhe të jemi aty ku e do puna.

Ju lutëm a ka mundësi të ketë të dhëna faktike shtesë nga krejt kjo çfarë po lexojmë se për nderë po na bëni të luajmë mëndësh ?.



Komento


Kosova për Çamërinë





Çamëri oj Çamëri ku jam unë e ku je ti.

Ne të dyja ishim Shqipëri, ku jam unë e ku je ti

Çamëri oj Çamëri.



Ndoshta ne nuk ishim krejt fajtore

Jo fajtore përse ne ishim binjake

Por nëna politikisht paksa na qëlloj dinake.



Jo Çamëri nuk je krejt fajtore

Nga një nënë paksa dinake tani po të bëhen dy

Dy gjysmë nëna bëjnë sa një ndoshta edhe ti do të jesh Shqipëri

Çamëri oj Çamëri ku jam unë e ku je ti.



Çamëri oj Çamëri Ulqini, Presheva dhe trojet në Maqedoni

Nuk po të lënë të vetmuar ty,ato bashkë po mbesin si ti Çamëri oj Çamëri

dy gjysmë nëna bëjnë sa një ndoshta edhe ju do të jeni aty



Çamëri oj Çamëri aty ku më mungon ti jam pa fe e pa Shqiptari

Çamëri oj Çamëri kah do që shkoj e sëmurë jam pa ty

Çamëri oj Çamëri nuk po qetësohem dot pa ty



Evropë 01.01.2008.

Durim Ballkani-atë kohë,pra isha unë Xuni





Mitrovicës se plagosur 2004-2008



Nëse ne,nuk po bëjmë asgjë për ty Mitrovicë

Nëse ne individualisht në llogari të plagëve tua karrierë politike po bëjmë,nëse ne po heshtim dhe me heshtje materialisht si individ po përfitojmë,nëse ne ,,fshehurazi”kështu po tradhtojmë dhe tradhtia para se të përfundoj krimin tonë po zbulon,te lutëm ti Mitrovicë qëndro !!!.



Qëndro Mitrovicë,se pakicë politike tradhtarët tuaj janë,qëndro Mitrovicë se gjenerata jo politike si shumicë,kështu nga ti kërkon,qëndro Mitrovicë se edhe bishat e ndarjes se Ibrit këtë realitet shpejt do ta kuptojnë,qëndro Mitrovicë e plagosur se vetëm qëndresa plagën ta shëron,qëndro Mitrovicë se pa ty nuk kemi ku shkojmë. Vonesa në reagim sigurisht do të na kushton.



Ata që mbrojnë dhe fshehin krimin mbi ty Mitrovicë,edhe vet kriminel janë,ata që bëjnë politikë qorre pa vetëdije a me të,po këtë punë po e bëjnë.

Ata qe thonë se në Mitrovicë nuk ka ligj as organizim,veç si në xhungul njeriu jeton,ata vet bëjnë krim,ngase përgjegjësinë e Beogradit nga krimi i organizuar po largojnë dhe kështu ministër drejtësie vetës i thonë.



Ata të cilët me deklaratat e tyre politike vetëm rezultate po numërojnë,kështu bëjnë krimin e dyfishtë kur,nga pozita e pushtetit,neve kritikëve na kërcënojnë.

Ata nuk po shohin fatin tuaj Mitrovicë se kah po e çojnë,kjo padyshim do të u kushtoj,po,po do të u kushtoj.



Luczrn Mars 2008



Xun çetta.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



Më 16.10.09—



Bajram Osmani Gjermani postimi VIDEO-


vijon
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Xun Çetta:Përshëndetje të ndëruar/a Empty Re: Xun Çetta:Përshëndetje të ndëruar/a

Mesazh nga Agim Gashi Tue Oct 20, 2009 6:17 pm

Nënshkrimi i marrëveshjes LDD-AKR për zgjedhjet lokale 2009





Komenti:

Xuni

FLM z. Osmani për informimin çfarë na bëre për mes këtij video incizimi. Shpresoj se vetëm kështu duke informuar njëri tjetrin në mënyrë masive si aktivist,ne nuk lejojmë të jemi të manipuluar as nga krerët aktual dhe as nga ata qe po bëjnë kujdestarinë dhe presin në thyerjet për te i shfrytëzuar ato.



xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx





Fadil Aliu—16.10.09—



kush është më i forti-Fadili vota për Albinin


Xun Çetat





Përshëndetje Fadil

Kjo pyetje po përseritët më shumë se njëherë duke filluar nga Sylë Mujaj pastaj Demir Rushiti,tani ju. Vet fakti se kjo pyetje po aktualizohet rregullisht dhe që të gjithë jeni për Albin Kurtin,kjo dëshmon se ka ardhur koha e ndryshimeve reale e jo formale. Jo në këto zgjedhje ku Albini nuk po del me Parti politike por drejt ndryshimeve të pa shmangshme po shkojmë.

Për fund,po më vjen mirë që e ke kuptuar se kështu nuk shkohet tutje.



xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx








Nga gazetari Ilir Berisha ---16.10.09--

Marreveshja, Greqia vetem 900 metra larg Sarandes!!!



Është fatkeqësi kur gjitha këto të zeza nënshkrimesh e afera të ndryshme ndodhin bash kur opinoni është ose në para zgjedhje,zgjedhje apo pas zgjedhjeve ose në situata tjera kur këto katastrofa pastaj mbesin si në periferi !!!

Ndoshta jo rastësisht ndodhin këto,por unë nuk dua të besoj se këto janë të vërteta.



Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx






Në postimet e Pandeli Majkos



Komentet:

Emiljan Pjetri

z Xun ,nuk e beson qe ka me u mbledh parlamenti me diskutuar a me e copëtuar SHQYPNIN.



xxxxxxx



Emiljan Pjetri



Me duket se do zhdukemi si racë,se z.Xun sa po shoh unë këtu ku jam,duhet me bërtit me te madhe COHU O XHAXHI ENVER,50 vjet i shkreti e mbrojti vendin tonë ,kufijtë tonë,përballoi provokacione te rrezikshme nga armiqët e shqypnis tonë.du te them se o sot o kurrë te mbrojmë atdheun tonë dhe se shpejti te bajmë bashkimin kombëtar . RROFTË SHQYPNIA



xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



Xuni-



Unë po percielli shqetësimet tona të përbashkëta,nuk e pashë të rrugës të ndërhy tutje edhe kur me u laku emri,ngase kishte arsyet e veta z.Pjetri,por kur mora mesazhin edhe në privat tani me obligoj



Në Mesazh privat më arriti :



E.Pjetri Tetor 16 në orën 5:47.MD Ankohu

Pershendetje.po asht e vertet qe Berisha don me e shit detin,e di mir dhe jo sot por ka koh.punoj te vendi ku don me na mrr detin.



Përgjigjem :



Unë ju falënderoj për paralajmërimin tuaj që bëni ndaj rrezikut në fjalë por nuk po shoh argumente çfarë kërkova. Ju lutëm nga çfarë poztave më garantoni ju për këtë,apo veç mendon dhe beson këtë të keqe gjë qe edhe kështu do të ju kuptoja më lehtë ?.

Sa për korrektësi,unë edhe këtë po e bëj publike e jo te mbetët kështu thash e thëne xhepash. Sikur të ishe më fakte dhe dëshmi zyrtare ose në tjera rrethana ta argumentosh këtë,unë nuk do e hidhja në publike,por do organizoja që të merren masa me aq sa konsideroj se do mund të kishim bërë diqka më serioze.



Ju përshëndet dhe uron hulumtime më serioze Xuni



Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



Xuni-hera 2-

Po bëjë një shtesë :

Xuni

Kuvendi i Shqipërisë në këtë rast edhe duhet të mblidhet,por si të mblidhet pa opozitë !!!

Sido që të jetë,në mendje po shtroj pyetjen : A mendon të jetoj jo në Shqipëri por në këtë planet nënshkruesi i copëtimit të Shqipërisë edhe ashtu gjysmake që është ???.



xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



Emiljan Pjetri also commented on Pandeli Majko's lidhje...‏

Freitag, 16. Oktober 2009 22:48:38



Emiljan Pjetri also commented on Pandeli Majko's lidhje:

Z XUN ,UN NUK THEM SE GR DO T MARRIN DETIN SE NDOSHTA NE KEMI PER TU CU NE KAM ,POR BERISHA DON ME SHIT DETIN ,KJO ESHT SHUM E VERTET.AKA ME JETU NE SHQYPRI TRADHTRI BERISHA PO DHA DETIN?TE GARANTOI UN SE KU DO QE TE SHKOI AI DO ELIMINOHET FAMILJARISHT.KETU NUK KA PUN PARTISH E .....POR RREZIKOHET ATDHEU.



Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



Më 17.10.09.

Xuni



Unë kam një përvojë shumë të dhimbshme gjatë viteve 1992-94 pikërisht më ngjarjet që ndodhnin atje,kam një referat shumë aktual edhe për ditët e sodit mbi krejt çfarë po flasim tani,referat ky i lexuar në një takim veprimtarësh në Bil-Biene të Zvicrës 1993. Pastaj kam përvojën më të dhimbshme që përjetova të zitë e ullirit kur në vitin 1997 Shqipëria mbet pa as një ushtar në kufi,asnjë polic në rrugë veçse vullnetar plaçkitës të gjoja Berishës qe ditën me kallosh në dorë gjoja po mbrojmë Tiranën nga ardhja e kryengritsve në Jug,a natën plaçkitnin dyqane e kasaforta si dhe kërrcnonin shqiptaret nga Kosova . Por edhe ata qe bënë kryengritje ishin të manipuluar plotësisht dhe si dëshmi ju lutëm shikoni ku e keni Arben Imamin i cili duke pretenduar të futët në presidencë qe ta likuidoj Berishën atij ju vra një kryengritës mu aty para hotel Dajtit sot. Ndaluni dhe pyetni ku është Arben Imami sot ???.

U bë Kryengritja,ra pushteti,erdhën Socialistet,doli Nano nga burgu,mori shpërblimin e të burgosurit politikë gjë të cilën edhe sot nuk e kanë marrë të burgosurit e ish rezhimit falë lojërave të Sales dhe ja sot po ky Nano,tani e dy herë pushtetin ja jap Berishës duke pritur dobësimin e rivalëve të tij brenda Socialistëve.

Janë gjërat më thellë se sa po i merrni me mend o zotëri.

Edhe në vitin 1997 kur arriti kulmi i çrregullimit në Shqipëri ,u zhbë ajo si organizim shtetëror. Unë çajta tërë natën,në mengjes fluturava për Tiranë po sa arrita u bllokua aeroporti dhe fati apo fatkeqësia ime ne aterruam dhe më nuk kishte fluturim as aterrim në aeroport.

Organizova Shqiptarët nga Kosova qe të jemi në gatishmëri për Shqipërinë e të mos implikohemi më partitë politike të cilat e zhbën shtetin. Ju lutëm a mund ta merrni më mend se çfarë përjetova ??? Jo,jo nuk e keni idenë,këto vetëm ditari im i përgjakshëm i ka për ditë tjera.



xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



Më 17.10.09--



Xuni

Prap në publike:



Po z.Pjetri,se ne duhet revoltuar më rastin e shitjes se pasurive të vendit siç është gjiri i bregdetit të Sarandës dhe krejt çfarë do përfshinte ajo kompleksë marrëveshje ,kjo nuk diskutohet se vërtetë do duhet ngritur dhe shikuar mirë se çfarë po ndodh.

Por nuk duhet harruar se pa pjesëmarrjen e opozitës në seancat e kuvendit ku duhet ngritur dhe shqyrtuar ky problem,ne mund të shqirremi sa të duam por efekte nuk do ketë veçse revoltojmë masat dhe ndërmerret diqka në rrugë jo institucionale dhe jo demokratike e që më pas këtë sherr e shfrytëzon dikush krejt tjetër e jo vullneti i mirë i qytetarëve dhe as idealet e idealistëve.

Shitjet më koncesion për 100 vjet e kështu të ngjashme në shtetet demokratike bëhen kuptohet me tenderim,por duhet pas kujdes se është nevoja më e mirë e shtetit kjo apo luhen interesa të klaneve mafioze në këto biznese.

Kroacia,patëm lexuar më parë se po donë me e qit në tender shitjen e ishujve të njohura ,,Brione”ku Tito bënte pushimet. Pas pak kohe u heshtë kjo por pasoj dorëheqja e pa pritur e z. Sanader,ndoshta jam gabim por nder shumë çka tjetër dyshohet se është kapur në këtë biznes dhe mos harroni se atje ka organe pak më të forta se tek ne,edhe në Kroaci janë bërë dhe bëhen këto biznese të pista,por a ma dallon nga ne për kah kapja dhe ndëshkimi.

Territori nuk shitet ai mbetet prap i po shitësit,tatimet e gjera tjera prap derdhën tek shitësi pra shteti,por edhe kjo nuk është arsyetim nëse shitja bëhet për interesa te klaneve e jo të shtetit .

Unë do doja të them se mafitë politike qe po donë ta pushtojnë gjithësinë e lere më këto shtete

Janë zgjeruar dhe kanë bërë mafinë tonë vendore qe e kryejnë punën e tyre. Sot nuk mund te garanton askush se jo pak mafi të bllokut gjoja anti Berishë brenda Socialist¨lidhën me shtetin grek qe si akcioner bashkë me greqinë ta blejnë atë pasuri shtetërore dhe kështu minagjimi i kohës ata i bënë të bashkëjetojnë në atë biznes ku pa dyshim mund të jenë edhe interesat e klanit Berisha në anën tjetër si shitës.

Prap po ju them : kjo nuk do të thotë se është e vërtet as qe jam në rrjedha ashtu siç thoni ju se jeni në vendin ku po ndodhin këto realitete,por ju paralajmëroj se tani natyra e këtyre bizneseve mes gjoja kundërshtarit opozitë dhe pushtetit kanë ndodhur në të kaluarën dhe po avancohen sot.



xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



Më 17.10.09---



Ajet Zavalani also commented on Pandeli Majko's lidhje:

Z Xun pershkrimi juaj eshte mjaft interesant dhe jam plotesisht dakort me pikpamjet tuaja lidhur me kete skandal por edhe rrezik te madh te integritetit teritorial te Shqiperise, athdheut tone qe gjithsesi eshte vjedhur e plackitur ne te gjitha koherat . Kjo qeveri dhe keta deputete jane betuar per mbrojtjen e interesave te kombit,prandaj ata edhe tani duhet te denohen si keqberes ne tentative.sepse po e miratuan populli do jape vetgjyqesi ,sic ju ka dhene me pare tradhetareve.Sa per opoziten,mendoj se ajo eshte e padenje ,per mbrojtjen e interesave te vendit dhe do ta shderroje debatin politik dhe padrejtesite qe i jane bere ne justifikim per mosgadishmerine e tyre per te udhehequr vendin,duke e lene ate ne meshiren e S Berishes dhe agjenturave te huaja

xxxxxxxxxxx




Tani juve në Kosovë shtesë :



Në fund : Edhe aeroporti i Prishtinës 100% rentabil në shtetet stabile nuk do duhej të ipet me koncesion,këtë e kanë dëshmuar dhe sugjeruar edhe ekspert nga Tirana ku kanë thënë: Mos shikoni pse u shit aeroporti ,Nënë Tereza në Tiranë,aj ishte në rrethana krejt tjera dhe i pa përballueshëm për rimëkëmjen e tij ngase nuk ka qarkullimin as për së afermi me aeroportin e Prishtinës.


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx





Më 17.10.09



Faik Krasniqi—

Per ta hequr qafe kete klase politike ne Kosove,nevojitet nje revolucion,u be mjaft me me mashtrime dhe me genjeshtra...



Komente –pastaj unë Xuni:



Sa dukët nuk i ke percjellur debatet rreth kërrcnimit të një revolucioni të ri në Jug të Shqipërisë . Për të mos humur kohë pasi këtu e ke revolucionin ja mendimet e mia :


Po bëjë një shtesë :
Xuni
Kuvendi i Shqipërisë në këtë rast edhe duhet të mblidhet,por si të mblidhet pa opozitë !!!
Sido që të jetë,në mendje po shtroj pyetjen : A mendon të jetoj jo në Shqipëri por në këtë planet nënshkruesi i copëtimit të Shqipërisë edhe ashtu gjysmake që është ???.






Përsëritën ato debatet më parë rreth jugut në Shqipër......





Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx






xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Lëvizja Për Bashkim

Vërsuljes së ushtrive mund t'u rezistosh, por jo edhe idesë së cilës i ka ardhur koha.



Aroma është e mirë,por sikur po zehet tepër dhe mjerisht ,,kuzhinjer "jan bër shumë ,tani nuk dihet kush është kuzhinjer e kush praktikant.



Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


Faik Krasniqi



Xun,cila eshte alternativa jote per kete



I ndëruar Faik



Duhet ta kuptosh një gjë të vetme,pasi bazën e problemit shihet se e ke të qartë por jo edhe rrugën e zgjidhjes se problemit. Kjo është një faqe fare publike ku duhet trajtuar problemet nga më të ndryshmë,nese këtu kemi liri pa censurë bile të dëshmohemi se paskemi të drejtë ta kërkojmë lirinë e shtypit të rrëmbyer nga pushtetar po edhe opozitar,thjeshtë nga politikat e mbrapshta.

Unë mund të shprehu vetëm pakë, jo nga alternativat por nga pjesa e saj pra rruga qe unë mendoj se duhet ta bëjmë e kjo është :

Propagandë mundësisht bindëse deri sa nuk mundemi më shumë,ndihmo partit e vogla kundër të quajturave të mëdha nese je bindur se nuk jan me parime më të këqija se këto tani,pra të bëhët një balancim forcash dhe defaktorizimë të atyre qe mendojnë se kaq e pati ideali jonë dhe o burra mos qaj hallin për ata idealist qe vazhdojnë.

Pastaj vjen interesimi i njerëzve brenda për brenda administratës shtetërore qe ta kërkojnë rrugën,ngase diqka nuk po del ashtu si ka menduar partia e tyre. Aty vjen në shprehje ofrimi më njerëz të tillë brenda institucioneve e qe pa dyshim ka mjaft,por janë të pa forcë të bëjnë diqka nga kjo diktaturë e mbuluar me plafin e demokracisë. Pastaj gjërat fillojn e ridemenzionohen drejtë asaj qe ti e quan revolucion e që nuk është revolucion,ngase revolucioni nënkupton dhunë dhe gjak,pra kjo rruga tjetër qe po ndiekum dhe po ta sqarojnë disa,është pa dhunë dhe pa gjak por mobilizim masiv,mundësisht të verifikohen njerëzit e këtij vullneti nga vetë pushteti e që ke mjaft.

Cila është e keqja tani ku gjithëhere po dështojmë ? është pra jo organizimi i duhur i atyre të cilët janë verifikuar si rezistues por jo organizues të mirë,e kjo e keqe pastaj shoqërohet më një të keqe tjetër akoma më e rrezikshme,pra kur bëhen ndryshimet serish pushtohet fitorja nga po ata të cilët ishin në pushtet. Pra janë telashe këto që të elaborohen këtu por të vazhdojmë më zërin protestues duhet.



Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx





Më 18.10.09.—Mesazh facbook---



Xun, ku je bre burri i dheut se na ke humbur fare. Po lajmerohu se je gjalle ndokund se na mori malli. Qaza



Përshëndetje Qazim



Po me vjen mirë që nuk me thuan : ku je Xun që na i qite mendet prej kreje.

Unë aq potergji jam bërë sa që këtë mesazh e pritja nga ju apo dikush tjetër,sidoqoftë po me inkurajon të vazhdoj pa frikë se ju kam merzitur.

Qazim se je,a lodhësh,familjen si e ke,shok,miq e dashamir si i ke se juve po ju lexoj nganjëherë .

Unë nuk e di saksish ku jeni tani por ju përshëndes dhe uroj gjithë të mirat.

Miqësisht Xuni.



Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



Po sot 18.10.09—Facbook mesazh



Re: qazim doda

Xun,
I kam pyetur shume njerez per ty, e di qe per here te fundit kur kemi komunikuar ti ke qene me banim ne Lucern. Uroj qe te jesh mire me shenet dhe me pune, besoj se edhe familje ke krijuar tani.
Sa i perket paraqitjes tende te ashper une pikerisht te respektoj per vendosmerine qe e ke ndaj cdo padrejtesie dhe gjithmone ke qene dhe paske mbetur njeri i drejte dhe i sakrifices.
Une jam ne New York qe disa vite, ketu jame shkolluar dhe punoj. Isha keto dite ne Kosove dhe Shqiperi dhe u kenaqa krejt me njerezit e mi dhe shoqerine time te hershme.
Rri ne kontakt nese ke mundesi.
qazimdoda@nnsbjournalist.com ose qazimdoda@hotmail.com.
001 914 320 0178
Shkruaj ndoj here kur te kesh mundesi.



Tung, Qaza



Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Po sot 18.10.09-



Ashtu siq thua ka qenë në të kaluarë dhe tani aktualisht e ke mirë. Unë kam krijuar familje kam dy djem Dardanin 10 dhe Ilirin 8 vjeq,akoma jetoj në Luzern,e kam ditur se jeni në Amerik dhe siq ju thash sot ju lexoj nganjëherë varësisht sa herë hasi në shkrime.

Në facbook kam një album të shkurtër ku mund ta shikoni diqka më shumë.

Në lidhje do mbesim gjithsesi.

Ju përshëndet Xuni





xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



Më 19.10.09-



Shefqet Cakiq



A votohen këta MANGUPA !!!



Rrahje rundi i 2-të LDK-LDD- "akademitë" e rrahjeve dhe dallavere



votohen nga elektorati i tillë pse jo.votohen ngase thon një fjalë : siç është vendi bëhet kuvendi,pra nese është kohë cubash si cub duhesh me u sjell dhe më cuba me arrit qellimet e cubave o djal...Mangupa nuk ju kisha thënë ngase jan cubat e gjirit te popullit tonë



xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



Sylë Muja Video Familiare në grykën e Rugovës



Bravo syl,shumë më mirë më familje se sa më ata të politikës të cilët u ikun gjitha programeve,thirrhirrjeve dhe premtimeve çfarë kanë bërë në të kaluarën.

Ky iserrt incizim ishte i mirë tung tung.



Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



Sot 19.10.09
Enver Robelli





„Kur të çlirohemi nga robëria serbe dhe të krijojmë shtetin, do ta shihni se si do të vjedhin këta tanët. (...) më e tmerrshme do të jetë kur të na vjedhin këta tanët dhe kur t’ia shesin pasurinë rrotave të s’ëmës nga gjithë bota (...). Do të vërsule...n kundër nesh si shpendë grabitqarë. Atëherë pyetja më e madhe (...) do të jetë – si të shpëtojmë nga njerëzit tanë?", Bruno Bushiq, disident kroat, në vitet 70-të





Bravo,kjo është ajo që i duhet gazetarisë dhe publicistikës tonë e jo të u servoilohet politikanve pa dallim nga cilat parti politike na vijnë këta keqbërës.



Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx





Më 19.10.09.Facbook





Halil Matoshi





Domenque MOISI: "Ajo çfarë më së shumti tani i duhet Ballkanit nuk janë historianët ose shkencëtarët politikë, por psikoanalistët, të cilët mund të ndihmojnë për ta tejkaluar të kaluarën për hir të së tashmes dhe të ardhmes. Shpresohet se hyrja ...e premtuar në BE do të krijojë "kurën më të mirë psikoanalitike."







Komente:

Vera Berisha



Flet per nje BE ,qe dmth Bashkimi Evropian, bukur ,si term e kane menduar, edhe ne shqiptaret jetojme ne Ballkan. ( NE shqiptaret,jetojme mu ne mes te Evropes,na pranuan e s'na pranuan).BE, na pranon athua neve te copetuarve ne gjashte vende,meqe eshte fjala per bashkim?!(Po,na pranon nese ju hyme gje ne pune,s'ka gje per ta, pse jemi te grimcuar, si grimca atomi)
"Psikoanaliza" e thjeshte e imja thote:le te bashkohet ajo qe duhet me çdo kusht, mandej,po bashkohemi me kend duash


2 orë më parë



Syle Mujaj



Ne jemi veq e bashkuar, por filozofia e shpirterobesis qe ka qene nder shekuj te disa individe po e "shkarravite fjalen na duhet bashkim", ketu jane disa gafe te vete Halil mikut, se pari as Evropa nuk te pranon me kete filozofii kinse ndarese, askush nga te huajet nuk i ka vu gardhiqet ne mes nesh- shqiptareve, ato jane vetem neper kokat e disave.qe vertet e kane dashte ish jugosllavine e e kane sulmuar edhe me dashje Shqipnine, ti lame keto bjerrje kohe te flasim si popull si komb, kjo na ka hije ne boten e civilituar e bashkohore, kjo edhe pse e manget /per fajin e te tjereve qe padrejtesisht na ndane e na thermuan/, kjo eshte vlera jone qe mund te krahasohemi me popujte e tjere, As Amerika as Evropa nuk ta mohon te verteten tende ti bijme edhe ne ketij "fylli", eshte bashkohore qe e kerkon vete ppopulli e vete toka jone, me te gjitha etnite qe i kas brenda kosova, mbes borgj duke e pershendetur Veren

2 orë më parë



Xun Çetta





Bravo Halil,pa pritur të më thonë të tjerët e që e di se nuk e thotë njeri,ja ku po ta them se unë Xuni jam psikoanalisti i politikanëve tonë dhe më beso se të gjithë shizofrenët politik dhe të sëmurit psikiatrik bashkë më veglat e tyre që kanë pasur dhe vazhdojnë të i kenë në fushat publicistiko-historike,ata janë në listën e pacientëve të cilët detyrimisht donë një shërim.
Po,Halil po,duhet shëruar ata e jo të lejojmë që në emër të harresave të krimit çfarë kanë bërë të vazhdojnë krimin tani në format tjera...
Të përshëndes dhe uroj që të ndikoni në shërim e jo në harresë për të vazhduar krimi. Shërimi ka ilaçe madje të buta z.Matoshi,marrja më hulumtimin e realiteteve për mes gjitha gazetave kush çfarë ka bërë e shkruar,marrja e procesverbaleve pa dallim se shumë prej tyre i kanë zhdukur qëllimisht por në rrethana tjera ato janë si incizime e të ngjashme,pastaj hapja e dosjeve për të cilat aq shumë u tha e nuk u tha asgjë.
Pra siç thotë Syla në komentin e vet : Mendimet e ndarjes se Shqiptarëve,ato janë vetëm neper kokat e disave që vërtetë e kanë dashur ish Jugosllavinë e që sulmuar Shqipërinë. Pra jo pak të tillë më ato terapitë e lartë përshkruara duhen shëruar.
E di se politika nuk po shkon andej ngase vet ajo është pacientja e parë e cila duhet nënshtruar operacionit . Por mos harro se më mirë të operohet e shërohet se sa të infektoj tërë procesin dhe gjeneratat pa hak as hile nga e kaluara.





Xun Çetat





Ajo çfarë doja të them z.Matoshi është :
Viti 1989-90 pa përkujtuar vitët më parë,pra ishte viti i luhatjeve politike dhe ata të cilët kishin qëndrim politik po edhe moral,pa ekstreme dinin të gjykonin por edhe guxonin ta kërkojnë si:

Xun Cetta
Fshati Trubuhoc

Banja e Pejës
38332

Kryetarit të Kryesisë së KK të LKK
Rrahman Morinës
Prishtinë

Kërkesë Ultimative:

Unë i lartë permenduri në emrin tim personal dhe tetë (Cool vitëve burg politik që vazhdojn të më shoqërojn tani në burgun e qujtur liri ,vetëm për shkak të mbështetjës së kerkasave dhe aspiratave të popullit i cili akoma nuk po mund të i gëzoj dhe realizon ato si dhe në emrin e të gjith atyre që vazhdojn të rezistojn tani në këtë rrugë qendrese ,ju lutëm të jepni dorëheqje të pa revokushme.

Kërkesa për dorëheqje nuk ju akuzon për trathti,por tani kjo paraqitët si nevojë politike që të ruhët rendi publik,të hapët rruga e proceseve të pa ndalshme demokratike dhe më në fund të gjitha këto bashk të mos e rrëshqasin kauzën tonë kombëtare tani një shekull për qlirim në drejtime tjera siq ka ndodhur jo rrallë në historinë e ndryshimeve sado progresive që kan qenë,ato prap ngadalësuan dhe ndrruan kahjën në emër të fitorës së atyre proceseve.

Xun Cetta

Prishtinë Tetor 1989




para 35 minutash ·


Xun Çetat





Ju lutëm z.Matoshi dhe Matoshave tjerë :
Më tregoni nëse dini se kur do ta kemi lirinë e shtypit për të i thënë realitetet ashtu siç janë,kur do të jemi të barabartë si klasa të ndara,kur do të jam i pranishëm në sa e sa borde si ju z.Matoshi,kur do ta kem hapësirën në gazeta si ju dje në ,,Zëri i Rinësë”,në Alternativën e Lubjanës”Rilindje”,,Expres”pastaj RTK, e në gjitha programet i pranishëm ku keni mbetur :Ti ftoje Baton Haxhiun e shumë tjerë si ai mysafir programi,ndërsa Batoni të fton ty e shumë tjerë si ti dhe kështu në rrotacion.
Ju lutëm t`paktën mos fto për harresa të dhimbshme ngase krimi nuk po ndalët,ai po vazhdon.
E ke lehtë të na sjellësh artikuj sa nga ato gazeta,tani nga ,Koha Ditor” e të ngjashme ngase të gjitha hapësirat i keni pushtuar dhe tani doni të na ftoni për harresë dhe verbëri që të mos i themi gjërat nga arkivi...
Edhe këtë faqe të lirisë tonë të vetme për të thënë diqka,po doni ta pushtoni me bartje artikujsh nga pamfletet e juaja gazetareske ku arkivi i gjitha këtyre lojërave po pret ditë tjera.



Një orë më parë







Pas pak Halili tërhjeku temën më gjitha komentet,unë normalisht se u revoltova dhe lëshova si temë :



Ndihmë ju lutëm !!!

Kush din të me tregoj a ka mundësi që tema e cila po sfidohet nga komentuesit ajo të shlyhet nga autori bashkë më komentimet ???

Në këtë rast ju pyes ku mbeti Tema e Halil Matosjit : Domenque MOISI: "Ajo çfarë më së shumti tani i duhet Ballkanit nuk janë historianët ???.

Nse është e mundur kjo qe autori provokon,merr komentet dhe humb gjurmët në facbook ! kjo punë qenka akoma më me zarar



Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



Kur ika nga facbook.u dhe dola ta kontrolloj postën elektronike ja po e gjejë mesazhin e facbook-ut ku Halili më kishte dërguar para se ta terhjek temen e tani nga postat private nuk hiqen ato si mesazh.



Ato mesazhe ishin :



Halil Matoshi also commented on his status...‏

Montag, 19. Oktober 2009 15:05:55



Halil Matoshi also commented on his status:

"O i nderuar Xun, unë nuk kam pushtuar asgjë, por e kam nje profesion dhe e beje qe 25 vjet... Sepse ato borde qe thue ti, ato gazeta e Tv e vleresojne se mund ta beje... Kaq. Por unë nuk kam kompani timen private (as gazete dhe as TV e radio) per te vendos se kush ka me shkrue e kush ka me fole. Prandaj me bjen kot ne qafe..."




Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



Halil Matoshi also commented on his status...‏

Montag, 19. Oktober 2009 14:20:46



Halil Matoshi also commented on his status:

"I nderuar Sylë... edhe unë emndoj se ne jemi veç te bashkuar, por shih se çka po i japim dhe marrim nga njeri-tjetri? Po thuajse asgjë pos deklaratave patriotike te politikanëve... Ku eshte tregu i përbashkët? Çka po prodhon Tirana qe nuk po e blen Prishtina? Do ta blente kujtoj unë, por s'po prodhon asgjë!? E Prishtina pos tenderëve per kusherinjt e tyre (liderëve) çka po prodhon për ta shitur në Tiranë, në Shkup... Me fjale bashkimi s vyen gje, me mirëqenie, me vlera, me treg... qeshtu e shoh bashkimin unë... Por mbetem vazhdimisht i pakuptuar, i keqkuptuar, sepse jemi mesue vetem me parulla... Sh'net




PS.

Këtu Halili ka shumë të drejtë më çka do pajtohem dhe do ta ndihmoja secilin në këtë drejtim. Xuni



xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



Tani letra ime në E.Mail privat



Më 19.10.09.



Ju përshëndes z.Matoshi



Tani tema juaj është terhiqur nga faqja e facbooku-t,mesazhin tuaj e gjeta në postën time elektronike që ka dërguar facbook-u. Kur e hapa atë pastaj pash se as këtu nuk gjendet tema juaj në facbook për çka përgjigjën po ju dërgoj në adresën tuaj private.



Unë do isha shumë i lumtur po edhe i previligjuar sikur të më tregosh shumë troç :

A e përcaktoje ti se kënd e ke mysafir në programin që kishe apo vetëm kënd ta sillnin të tjerët ? këtë ma thaj në mënyrë qe unë të i vlerësoj gjërat edhe pak më realisht. Kjo për mua ka shumë vlerë qe ta di krejt si ka shkuar puna ,e pastaj gjithsesi do ta dija se kush ishin dhe vazhdojnë të jenë edhe tani ata që i bëjnë këto rokada .

Unë me ty Halil njihem më gjatë. Pra njihem nga një takim publik në Pejë 1990 ku qendrove mirë para masave,Njihem nga një takim dhe në konak me Diogardin tek familja Gervalla e të nesërmen në një tubim në CH Delamont ,pastaj njihem dhe janë video incizime dokumentar nga shoqata ,,Migjeni “ Lubjanë,njihem e njihem me x e y raste por të mos futëm tani andej.

Unë mendoj se po më tregova realisht në atë çfarë pyeta,atëherë nuk jeni ju pushtues mediash por janë ata që diktojnë duke përzgjedhur në këtë formë.



Ju përshëndet Xuni



Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx





Më 19.10.09—



Artan Haraqia Komunikacioni nga tekstet e autoshkollës ...



Xuni

Komunikacioni po edhe komunikimi në Kosovë është ky



xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



Shefqet Cakiqi



Video kur Rugova me gazetar tha se na ka njohur një shtet i ishujve të ---



Xuni

Tani fillove më arkivin Shefqet,por a e vërejte se si u tërhiq Halil Matoshi me gjithë postimin e ti dhe komentet që mori. Arkivi dhe zbardhja e tij janë i vetmi ilaç o djali i ri i llapit.



xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Më 19.10.09-



Përshëndetje z.Dezdari

Dikur thuhej mos hyn më filon fishekun nga Isniqi se ai i ka përgjigjet në gjep.

Tani edhe unë po sillem kështu,pra po e nxjerri nga gjepi (kope) përgjigje të cilën e dhashë në po këtë skeq para pak ditësh më pyetjën : a votohen këta Mangupa?:

Xuni

votohen nga elektorati i tillë pse jo.votohen ngase thon një fjalë : siç është vendi bëhet kuvendi,pra nese është kohë cubash si cub duhesh me u sjell dhe më cuba me arrit qellimet e cubave o djal...Mangupa nuk ju kisha thënë ngase jan cubat e gjirit te popullit tonë



xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



Më 19.10.09-

Murati postoj Prefilin e anëtarësimit



Xun





Urime profili dhe ardhja në facbook Murat



Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



Valmir Bacaj



Mireseardhje edhe nga ana ime, Murat.





xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



Blerim Imeraj also commented on Murat Çetaj's photo:

"urime facebooki........"



xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



Ju ftoj të vini në www.facbook.com

Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi