Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Elida Buçpapaj:Foto të Ditës nga Albumi Zyrtar i Shtëpisë së Bardhë

Shko poshtë

Elida Buçpapaj:Foto të Ditës nga Albumi Zyrtar i Shtëpisë së Bardhë Empty Elida Buçpapaj:Foto të Ditës nga Albumi Zyrtar i Shtëpisë së Bardhë

Mesazh nga Agim Gashi Sun Jan 10, 2010 5:55 pm

Foto të Ditës nga Albumi Zyrtar i Shtëpisë së Bardhë

Presidenti Obama:


Presidenti Obama: Nuk është koha për qëndrime partiake, por për qëndrime qytetare
- koha për t'u bashkuar, për të punuar së bashku seriozë për qëllimin e përbashkët që kemi si kërkon siguria jonë kombëtare.


"Në vend të cinizmit dhe ndarjes, le të lëvizim drejt me besim dhe
optimizëm të bashkuar për ato që ne na bëjnë të jemi një komb. Nuk
është koha tani për qëndrime partiake. Koha është për qëndrime qytetare
– koha për t’u bashkuar, për të punuar së bashku seriozë për qëllimin e përbashkët që kemi ashtu si kërkon siguria jonë kombëtare.

Kjona bën që të jemi të fortë përballë ekstremizmit violent. Kështu ne do të dalim fitimtarë në këtë luftë. Dhe kështu ne do të arrijmë të mbrojmë vendin tonë për ta kaluar – më të sigurt dhe më të fortë – në duart e gjeneratës tjetër."
Elida Buçpapaj:Foto të Ditës nga Albumi Zyrtar i Shtëpisë së Bardhë U3_obama01

Presidenti Obama gjatë fjalës së tij për Sigurinë Kombëtare pas aktit terrorist
për të hedhur në erë avionin në Ditën e Krishtlindjeve. (Foto Zyrtare e
Shtëpisë së Bardhë nga Chuck Kennedy)

Elida Buçpapaj:Foto të Ditës nga Albumi Zyrtar i Shtëpisë së Bardhë U3_u3_Obama%2011

President Barack Obama duke gërshetuar duart ndërsa është duke dëgjuar diskutimet gjatë takimit të 8 Janarit 2010. (Foto Zyrtare e Shtëpisë të Bardhë nga Pete Souza)
Elida Buçpapaj:Foto të Ditës nga Albumi Zyrtar i Shtëpisë së Bardhë U3_u3_obama22


Një gotë ujë duket në podiumin në Dhomën Shtetërore të Ngrënies në Shtëpinë e Bardhë, më 7 Janar 2010, përpara se Presidenti Obama të mbante fjalimin mbi sigurinë pas sulmit terrorist të Ditës së Krishtlindjeve.
(Foto Zyretare e Shtëpisë së Bardhë nga Chuck Kennedy)

Elida Buçpapaj:Foto të Ditës nga Albumi Zyrtar i Shtëpisë së Bardhë U3_u3_obama33

Presidenti Barack Obama është duke vështruar në Lëndinën Jugore nga një dritare e Dhomës së Gjelbër në Shtëpinë e Bardhë, pak përpara se të mbante fjalën në nderim të mësimdhënësave më 6 janar 2010 (Foto Zyretare e Shtëpisë së Bardhë nga Pete Souza)


Elida Buçpapaj:Foto të Ditës nga Albumi Zyrtar i Shtëpisë së Bardhë U3_u3_obama44



Presidenti Barack Obama duke ecur gjatë Hollit të Madh (Grand Foyer) të Shtëpisë së Bardhë për të paraqitur serinë e reformave pas një takimi me ekipin e tij të sigurisë kombëtare më 5 Janar 2010 (Foto Zyrtare e Shtëpisë së Bardhë nga Chuck Kennedy)

Elida Buçpapaj:Foto të Ditës nga Albumi Zyrtar i Shtëpisë së Bardhë U3_u3_obama55

Presidenti Barack Obama, bashkë me Familjen e Parë arrin në Luginën Jugore të Shtëpisë së Bardhë pas pushimeve të tyre në Havai më 4 Janar 2010. (Foto Zyrtare e Shtëpisë së Bardhë nga Lawrence Jackson)

Elida Buçpapaj:Foto të Ditës nga Albumi Zyrtar i Shtëpisë së Bardhë U3_u3_obama66


Një punëtore e shërbimit duke pastruar me fshesë korenti halat e bredhit të pemës së Krishtlindjeve pas lëvizjes së saj nga Zyra Ovale, 30 Dhjetor 2009. (Foto Zyrtare e Shtëpisë së Bardhë nga Chuck Kennedy)



Përgatiti dhe përktheu: Elida Buçpapa
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi