Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Letra/Do vrisja bashkëshorten shqiptare dhe më pas veten time

Shko poshtë

Letra/Do vrisja bashkëshorten shqiptare dhe më pas veten time Empty Letra/Do vrisja bashkëshorten shqiptare dhe më pas veten time

Mesazh nga Agim Gashi Wed Jun 09, 2010 1:24 am


Letra/Do vrisja bashkëshorten shqiptare dhe më pas veten time


Letra/Do vrisja bashkëshorten shqiptare dhe më pas veten time Dhuna-ndaj-emigrantes4-288x218Letra/Do vrisja bashkëshorten shqiptare dhe më pas veten time 48-vjecari-288x229“Përpiqesha të largoja thikën nga fyti, që të mos më priste damarët….Më qëllonte me këmbë dhe më godiste kokën në mur,ndërsa tentoi të më hedhë edhe nga shkallët,por zoti më dha forcë të rezistoj derisa theva edhe kangjellat”,citon Nea Kriti.Njëra nga vajzat e mia po përpiqej të më shpëtonte nga duart e tij duke e goditur me tigan në kokë,ndërsa vajza tjetër e godiste në kurriz.Pë pas më ndiqte në rrugë me gjakun të derdhet, u detyrova të hyj në një dyqan për të kërkuar ndihmë,më shpëtuan nga një vdekje e sigurtë,herën e fundit,dy policë nga Iraklio, të cilëve u kushtoj jetën time.”
E dergjur në dhimbje tha këto fjalë para gazetares N.K , emigrantja shqiptare Tasula,36 vjeç,e cila gjendet në spital nga dita e shtunë me tre plagë thike në pjesën e qafës,pas incidentit që u shënua në shtëpinë e saj në Kersonisë,me autor krimi bashkëshortin e saj me prejardhje nga Kozani,i cili pritet të merret në pyetje ditën e sotme.
Në të njëjtin moment,pa e ditur emigrantia shqiptare Tasula,vajza e saj 17 vjeçare gjendet në gjëndje të rëndë psikologjike e shoqëruar nga mësuesit e saj humbi provimet e e djeshme në shkollë,kaloi pragun e gjykatës për të marrë dënimin e saj pasi goditi me tigan babain e saj.
Nga e keqja në të keqe…
Që në fillim partesa e çiftit kishte shenja se nuk mund të kalonin bashkë jetën e tyre..Edhe pse emigrantia Tasula ishte nënë e dy vajzave ,luftonte gjithmonë për të mbajtur të bashkuar familjen e saj.Sipas policisë dhe të thënave të saj,jeta bashkëshortore po shkonte nga e keqja në të keqe.Shumë herë kishte fshehur nga vajzat e saj dhe të afërmit e tjerë,dramën që kalonte me “djallin”siç e cilësoi ajo. Dhuna ndaj saj shtohej nga dita në ditë dhe bashkë me të edhe pasioni erotik i bashkëshortit të saj i cili ishte xheloz edhe për shoqet që ajo takonte.Për më shumë se 15 vjet,çifti jetonte në Kozan.36 vjeçarja emigrante punonte deri në 16 orë në ditë.

Fillimisht nuk i kisha thënë gjë askujt,por më vonë pasi dhuna ishte e përditshme fillova tua them problemin tim.Fëmijët kishin pësuar shok kur shikonin që ziheshim dhe ai më godiste.Unë isha nënë dhe baba për fëmijët.Në Kersoniso ku jetojmë dy vitet e fundit,u detyrua edhe vajza ime evogël të punojë”tha Tasula
Në një letër që ka lënë 48 vjeçari ,kishte shkruar se do vriste bashkëshorten e tij dhe më pas do vriste edhe veten.Reagimi i qytetarëve të ishullit ka qenë i madh ,të cilët kanë theksuar se vajza nuk duhet të akuzohet për dhunë brenda familjes ,pasi nëse ishte burrë në vend të vajzës…mund të kishte vrarë 48 vjeçarin që dhunonte pa mëshirë emigranten shqiptare.
Gjykata e ishullit ka akuzuar bashkëshortin e emigrantes shqiptare për tentim vrasje me paramendim dhe vajzën 17 vjeçare për dhunë brenda familjes pasi qëlloi me tigan në kokë 48 vjeçarin.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi