Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zbulohen tensionet gjatë dialogut në Bruksel, Nikoliqi Thaçit: Ti je kriminel

Shko poshtë

Zbulohen tensionet gjatë dialogut në Bruksel, Nikoliqi Thaçit: Ti je kriminel Empty Zbulohen tensionet gjatë dialogut në Bruksel, Nikoliqi Thaçit: Ti je kriminel

Mesazh nga Agim Gashi Fri Feb 03, 2017 7:40 pm

Zbulohen tensionet gjatë dialogut në Bruksel, Nikoliqi Thaçit: Ti je kriminel

Zbulohen tensionet gjatë dialogut në Bruksel, Nikoliqi Thaçit: Ti je kriminel Auto_auto_bisedimet-bruksel-dialogu14860282371486028583

Isa Mustafa, Hashim Thaçi, Federica Mogherini, Tomislav Nikoliq dhe Aleksander Vucic në Bruksel


Presidenti serb Tomislav Nikoliq  gjatë raundit të bisedimeve të 24 janarit në Bruksel i ka thënë homologut të tij nga Kosova se “është një kriminel lufte” dhe për këtë gjë duhet të përgjigjet.
Kështu raporton media serbe duke iu referuar një burimi të saj.
“Situata ishte mjaft e tensionuar para fillimit të takimit. Kjo është arsyeja pse pas bisedimeve fotografia në fotografi dukeshin  në njërën anë Thaçi, Isa Mustafa dhe Federica Mogherini, dhe ndaras nga ta qëndronin  kryeministri Aleksandar Vuçiq  dhe presidenti Nikoliq, raportohet t`i ketë thënë ky burim portalit serb.
Informatën që Nikoliq ta ketë quajtur Thaçin “kriminel” e ka  konfirmuar për median edhe vet kreu i shtetit serb.
“Unë nuk kam mundur të heshtë për një gjë të tillë, kam thënë se ai është  akuzuar për krime lufte dhe për këtë arsye duhet të jap përgjegjësi”.
“Nuk kam bërë asnjë skandal, ia kam zgjatur dorën atij kur kemi hyrë në sallën e takimit”, ka thënë Nikoliq.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi