Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Selvete Terstena Halili:Njoftim-THirrje

Shko poshtë

Selvete Terstena Halili:Njoftim-THirrje Empty Selvete Terstena Halili:Njoftim-THirrje

Mesazh nga Agim Gashi Sun Jun 13, 2010 3:44 am

Selvete Terstena Halili:Njoftim-THirrje 28497_1343635556643_1403853810_30863031_96095_n


Selvete Terstena Halili

NJOFTIM - THIRJE

BASHKĖATDHETARĖ TĖ NDERUAR ! JU NJOFTOJ SE PREJ SONTE I KAM
NĖNSHTRUA VETES NJĖ DETYRĖ SHUM TĖ MADHE E QĖ ĖSHTĖ SHUM
E DOMOSDOSHME PĖR NE TĖ CILĖT JEMI LARG ATDHEUT .
KAM SHPREHĖ GATISHMĖRI TĖ JEM NĖ DISPONIM TĖ FEMIJĖVE PĖLLUMBAVE
TENĖ TĖ CILĖT VEQ KAN SHUM NEVOJ TĖ MĖSOJN MĖ SHUMĖ PĖR ARTIN DHE
KULTURĖN TONĖ SHUM TĖ PASUR SHQIPTARĖ , JAM E GAQME TĖ VAZHDOJ
ATY KU EDHE E KAM LĖNĖ PUNĖN PĖR ARSYE TĖ PAMUNDUR TĖ ZHVILLOJ
AKTIVITET PREJ INDIVIDĖVE KARIERIST.
DO TĖ JEM NĖ SHĖRBIM TĖ FĖMIJEVE SIKUR QĖ KAM QENĖ GJITHĖMON ME PUNĖN
VULLNETARE VETĖM E VETĖM TĖ NGRIS NĖ QIELL ARTIN DHE KULTURĖN TONĖ
PRES SHUM NGA JU TĖ MI BESONI FĖMIJĖT SIKUR QĖ MI BESUAT NĖ FILLIM ,
JU PREMTOJ SE KTE HERE PO BĖJ ATE QĖ DUHET BĖ ,TI KEMI FĖMIJĖT DHE RININ NĖ
PLANĖ TĖ PARĖ GJITHNJĖ DUKE U MĖSUA PĖR GJDO GJĖ SHQIPE!MIQË TË DASHUR KAM MAR NJË VENDIM I CILI SHKON NË FAVOR TË FËMIJËVE TANË NË MËRGIM, NE QYTETIN KU JETOJ DO TË FILLOJ SE FUNKCIONUARI NJË MINI SHTËPI E KULTURËS KU DO TË PËRFSHIHEN TË GJITHË FËMIJËT QË JAN NË AFËRSI TË QYTETIT HEIDELBERG ME RRETHINË KU DO TË ZHVILLOHEN KTO AKTIVITETE ME TË CILAT DO TA MBUSHIM SHPRAZËTIN E SHPIRTIT TONË QË I KEMI NË MUNGES GJDO DITË, POPULLI IM KA NEVOJ TË PREK MË SHUM SE TALLAVAN NË DISKOTEKA , DASMA SI DHE AHENGJE TË TJERA FAMILJARE, E QË KTO AKTIVITETE DO TË ZHVILLOHEN VETËM PËR FËMIJËT QË JAN AFËR KTIJ QYTETI KU DO TË PËRFSHIHËN TË GJITH TALENTËT QË KAN PRIRJE NE KTO AKTIVITETE : VALLZIM , KËNDIM, POPULLORE DHE FOLKLORIKE, AKTOR PËT DRAMË , SKEQE HUMORISTIKE , POEZI , INSTURMENTALIST VETËM ME INSTRUMENTE KLASIKE JO ELEKTRONIKE, DO TË FORMOHET ORKESTRI POPULLOR DHE AI FOLKLORIK I CILI DO TË EKZEKUTOJ LIVE NE GJDO KONCERT E JO ME CD , KONKURSI ËSHTË I HAPUR NGA SOT DHE MBETET I HAPUR PËR TË GJITH ATA QË DUAN VETËM SHQIP TË KËNDOJN DHE TË KULTIVOJN ARTIN E BUKUR SHQIPTARË KU DO TI KNAQIM TË GJITH ATA QË VIN NË KONCERTET TONA , SI DHE DO PREZANTOJM TË BUKURUËN KULTUR SHQIPTARE KUDO QË TË HYME ,ME KTE DO I JAPIM FUND SHOQATAVE TË CILAT KAN GRUMBULLUA NJERËS KARIERIST DHE TË CILËT PO E NGULFATIN JETEN KULTURORE DUKE E SHFRYTËZUA TË DREJTËN TON PËR KULTUR , NA E VJEDHIN KOHEN ME DISKUTIME TË TYRE POLITIKE DHE DUKE E NDA POPULLIN NE DYSHË , ARTI DHE KULTURA NUK ISHTE DASHT TË NJEF KLANE POLITIKE , ATY NUK KA PARDON NUK JA FALI ASKUJT ATË PASURI TË FËMIJËVE TANE QË TA SHFRYTËZOJN KARIERISTAT , MOS SHKELNI MBI GJAKUN E ATYRE QË DHAN JETËN PËR MË TË SHTRENJTËN LIRI QË NE SOT PO E GËZOJM LERINI LE TË PREHET NË QETSI SHPIRTI I TYRE I LEHTË JU QOFT DHEU I ATDHEUT, NEVE ATYNE JU DALIM HAKUT VETËM NESE PUNOJM NË TË MIRË TË ATDHEUT TONË SHUM TË SHTRNJTË, DUKE E DITUR SE KU MUNDEMI TË KONTRIBOJM PËR QËSHTJEN TONË KOMBËTARE! MBI KULTURËN TË CILËN NA DUHET TUA LËMË TRASHËGIM FËMIJËVE TANË TË CILËT I SOLLËM KTU DUKE IK NGA DHUNA SËRBO- QETNIKE. DUKE UA MËSUA ARTIN SHQIPTARË DO TUA MËSOJM EDHE NGA KAN ARDH!
TË GJITH TË INTERESUARIT KAN TË DREJT TE LAJMËROHEN KU DO TI NËNSHTROHEN NJË AUDICIONI PËR TË CILËN EDHE DO TË KLSIFIKOHEN SE PËR KU KAN TALENT, LAJMROHUNI SHKRUANI NË KTË ADRESË TË FB , EJANI JU PRES TË LAJMROHENI DHE TU MËSOJ JU FËMIJË ENGJELLOR ARDHMËRIA JONË E NDRITSHME.14.06.2010 DERI 30.07.2010 LAJMROHUNI

ME 15.09.2010 STARTOJM ME USHTRIME BASHK ME VITIN E RI SHKOLLOR!
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi