Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Emisioni "BURGU I SPACIT, KJO DRAME CNJEREZORE", do te shfaqet ne TV Alba Life, SI, NY, sot dhe te shtunen tjeter‏

Shko poshtë

Emisioni "BURGU I SPACIT, KJO DRAME CNJEREZORE", do te shfaqet ne TV Alba Life, SI, NY, sot dhe te shtunen tjeter‏ Empty Emisioni "BURGU I SPACIT, KJO DRAME CNJEREZORE", do te shfaqet ne TV Alba Life, SI, NY, sot dhe te shtunen tjeter‏

Mesazh nga Agim Gashi Sun Jun 13, 2010 4:29 pm

Emisioni "BURGU I SPACIT, KJO DRAME CNJEREZORE", do te shfaqet ne TV Alba Life, SI, NY, sot dhe te shtunen tjeter‏ GetAttachment.aspx&hm__qs=file%3df0201bd2-c029-4919-b942-c79b1cf05a1e.png%26ct%3daW1hZ2UvcG5n%26name%3dUGhvdG9zMS5wbmc_3d%26inline%3d1%26rfc%3d0%26empty%3dFalse%26imgsrc%3dcid%253a1.164713851%2540web36506.mail.mud.yahoo.com&oneredir=1&ip=10.1.106Emisioni "BURGU I SPACIT, KJO DRAME CNJEREZORE", do te shfaqet ne TV Alba Life, SI, NY, sot dhe te shtunen tjeter‏ GetAttachment.aspx&hm__qs=file%3dd3764841-4171-474f-b1e9-777500433dc7.jpg%26ct%3daW1hZ2UvanBlZw_3d_3d%26name%3ddGJnLmpwZw_3d_3d%26inline%3d1%26rfc%3d0%26empty%3dFalse%26imgsrc%3dcid%253a2.164713851%2540web36506.mail.mud.yahoo.com&oneredir=1&ip=10.1.106Emisioni "BURGU I SPACIT, KJO DRAME CNJEREZORE", do te shfaqet ne TV Alba Life, SI, NY, sot dhe te shtunen tjeter‏ GetAttachment.aspx&hm__qs=file%3dad972ee0-f7f6-4a4b-b896-8ced61271a44.png%26ct%3daW1hZ2UvcG5n%26name%3dUGhvdG9zMi5wbmc_3d%26inline%3d1%26rfc%3d0%26empty%3dFalse%26imgsrc%3dcid%253a3.164713851%2540web36506.mail.mud.yahoo.com&oneredir=1&ip=10.1.106TV ALBA LIFE NY
Emisioni "BURGU I SPACIT, KJO DRAME CNJEREZORE", do te shfaqet ne TV Alba Life, SI, NY, sot dhe te shtunen tjeter‏ GetAttachment.aspx&hm__qs=file%3d88e74cd6-a193-4938-a199-e286eeae0012.jpg%26ct%3daW1hZ2UvanBlZw_3d_3d%26name%3ddGJiZy5qcGc_3d%26inline%3d1%26rfc%3d0%26empty%3dFalse%26imgsrc%3dcid%253a6.164713851%2540web36506.mail.mud.yahoo.com&oneredir=1&ip=10.1.106
Te nderuar bashkatdhetare,
TV Alba Life do te transmetoje ne kanalin televiziv 35 ne SI, NY, emisionin "Burgu i Spacit, kjo drame cnjerezore", me rastin e 37 vjetorit te revoltes se te burgosurve te ndergjegjes nga diktatura komuniste. Ne nje restorant ne NJ, me pronar z.Kemal Lepenica, nipi i trimit sypatrembur, nacionalistit H.Lepenica, u perkujtua revolta e Spacit. Ish te burgosurit, dhe te persekutuarit, si Turdiu ,Sejko, Bregasi, Dine, Gjydollari etj... ndoqen dokumentarin "Spaci simbol i qendreses komuniste", ideuar nga patrioti zemerzjarrte z.Pellumb Lamaj, te cilit i hodhen prangat ne moshen 19 vjecare...Z.Lamaj solli me fakte dhe dokumente masakrat qe ishin bere ne ate burg famekeq.
Ne pjesen e dyte do te shfaqet aktiviteti i shoqates "Ana e Malit" organizuar ne Parkun Roosevelt, NY.
Ju faleminderit. Q.Zylo Producent dhe A.Suka drejtor


Emisioni "BURGU I SPACIT, KJO DRAME CNJEREZORE", do te shfaqet ne TV Alba Life, SI, NY, sot dhe te shtunen tjeter‏ GetAttachment.aspx&hm__qs=file%3d53d40253-371c-457e-a2a9-ed16411ed989.png%26ct%3daW1hZ2UvcG5n%26name%3dUGhvdG9zMy5wbmc_3d%26inline%3d1%26rfc%3d0%26empty%3dFalse%26imgsrc%3dcid%253a7.164713851%2540web36506.mail.mud.yahoo.com&oneredir=1&ip=10.1.106
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi