Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rugova: LDD partia më demokratike në Kosovë

Shko poshtë

Rugova: LDD partia më demokratike në Kosovë Empty Rugova: LDD partia më demokratike në Kosovë

Mesazh nga Agim Gashi Sun Jul 11, 2010 1:20 pm

Rugova: LDD partia më demokratike në Kosovë 34259_132161590156962_116519628387825_160789_876544_n


Rugova: LDD partia më demokratike në Kosovë
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Dardanisë, Naser Rugova theksoi të shtunën se LDD ndihet komode sa i përket hetimeve që EULEX-i është duke bërë, duke përfshirë edhe partitë opozitare.
Nënkryetari i LDD-së këto komenti i bëri në një konferencë për media, ndërkaq pohoi se LDD është partia më demokratike në Kosovë, duke iu kundërpërgjigjur akuzave të ish zyrtarëve të kësaj partie që e kanë braktisur, me arsyetimin se në LDD nuk ka demokraci.

Rugova paralajmëroi ardhje të reja në këtë parti, duke thënë se i takojnë profileve të ndryshme, më të larta profesionale.

Rugova foli edhe për ambientin në Kosovë, që sipas tij Qeveria e Kosovës e ka anashkaluar plotësisht. Ai përmendi gurëthyesit ilegal në Kosovë, që sipas tij janë të lidhur me zyrtarët qeveritarë dhe lokalë, prandaj nuk e ndërpresin aktivitetin e tyre.

Po ashtu ka përmendur edhe ndërtimet pa leje në Prishtinë, duke i quajtur “mafi” të ndërtimit udhëheqjen komunale, partinë LDK, si dhe PDK.

Ndërsa, Sokol Haliti, nga LDD duke folur për bujqësinë, tha se gjendja është e mjerueshme.

Ai ka akuzuar ministrin e Bujqësisë, Blerand Stavileci se ka marrë militant të partisë në ministri dhe jo kuadro profesionale. /Telegrafi/
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi