Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MBËSHTETNI MANIFESTIMIN KUSHTUAR 100 VJETORIT TË LINDJES SË B I J E S S H Q I P T A R E N

Shko poshtë

MBËSHTETNI  MANIFESTIMIN  KUSHTUAR  100 VJETORIT TË LINDJES  SË  B I J E S  S H Q I P T A R E   N Empty MBËSHTETNI MANIFESTIMIN KUSHTUAR 100 VJETORIT TË LINDJES SË B I J E S S H Q I P T A R E N

Mesazh nga Agim Gashi Tue Sep 14, 2010 1:15 pm

L SH A K SH N Ë
G J E R M A N I
Hagener Str.138-B
58256-Ennepetal
D e u t s c h l a n d


Letër e hapur drejtuar
mërgimtarëve dhe
ndërmarrësve shqiptarë


I
MBËSHTETNI MANIFESTIMIN KUSHTUAR 100 VJETORIT TË
LINDJES SË B I J E S S H Q I P T A R E N Ë N Ë S T E R E Z E


Shumë të nderuar bashkëatdhetarë!
Ju lusim që të kontribuoni për Manifestimin qendror në Gjermani kushtuar N. Tereze!
Me këtë rast do të ndahen shpërblime dhe mirënjohje modeste për aktivistë shqiptarë, dhe për miqtë tanë këtu që janë dalluar për humanitet dhe ndihmë popullit shqiptar në
ditët më të vështira. Pastaj do të shpallet edhe konkurs për veper artistike kushtuar N. Tereze. Në këtë ditë do të shpallim edhe një aksionin shumë të rëndësi-shëm për mër-gatën tanë! Kjo është një përpjekje me rëndësi jo vetëm për mërgatën gjithëshqiptare por , edhe për afirmimin e popullit Shqiptar në përgjithësi…
Manifestimi kushtur 100 vjetorit të lindjes së N.Tereze, bëhet më 21 nëntor 2010 – në qytetin Ennepetal, të NRW, duke filluar në orën 13.00, dhe vazhdon deri në 18.00h.
Adresa :”Haus Ennepetal“
Gasstrase 10.
58256-Ennepetal
Presim përkrahjen dhe përgjigjen Tuaj pozitive!
Nderimet tona më të larta!


13.09.2010 Për Kryesinë e LSHAKSH-së
Ennepetal - G j e r m a n i M a r t i n Ç u n i - d.v.
E - “martincuni@hotmail.de”
Tel.++ 0 2333 833 562 0 2333 833 562


Xh.Logaria: „Alb.B.der Schrifst. Künstl.& Kulturschaffenden e.V .
Knr.7001704 - BLZ. 454 510 60 - Sp.Kasse „Enn.Breckerfeld“ Ennepetal
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi