Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zhvillohet në Korenë e Veriut parada më e madhe ushtarake në vite(Video)

Shko poshtë

Zhvillohet në Korenë e Veriut parada më e madhe ushtarake në vite(Video) Empty Zhvillohet në Korenë e Veriut parada më e madhe ushtarake në vite(Video)

Mesazh nga Agim Gashi Mon Oct 11, 2010 1:02 pm

Zhvillohet në Korenë e Veriut parada më e madhe ushtarake në vite



Në Korenë e Veriut, i biri i udhëheqësit të vendit Kim Jong Il që do të zërë vendin e të atit, ka dalë në publik gjatë paradës më të madhe ushtarake shtetërore në disa vjet.
27 vjeçari Kim Jong Un ishte krahas të atit sot në tribunë e paradës me rastin e 65 vjetorit të pushtet komunsit në Korenë e Veriut.
Mijëra trupa marshuan nëpër rrugët e Phenianit duke u përshëndetur me duartrokitje nga të pranishmit në një ambient që të kujtonte paradate e ish-bashkimit Sovjetik gjatë Luftës së Ftohtë.
Parada është transmetuar drejtpërdrejt nga televizioni, një ndryshim jo i zakontë në praktikën e Koresë së Veriut, ku transmetimet censurohen ashpër.
Në paradë kanë marrë pjesë mijëra tanke, raketa dhe armë të tjera të ushtrisë së Koresë së Veriut.
Javën e kaluar, u konfirmua se Kim Jong Un është caktuar si pasardhësi i të atit në postin e udhëheqësit të vendit.





Zhvillohet në Korenë e Veriut parada më e madhe ushtarake në vite(Video) Image-139634-galleryV9-uqmb
Zhvillohet në Korenë e Veriut parada më e madhe ushtarake në vite(Video) 1Night-dancing-
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi