Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rj Lira:Gjyshi im dikur me fliste...

Shko poshtë

Rj Lira:Gjyshi im dikur me fliste... Empty Rj Lira:Gjyshi im dikur me fliste...

Mesazh nga Agim Gashi Sat Nov 20, 2010 1:42 am

Rj Lira:Gjyshi im dikur me fliste... 76147_129670253758379_100001462165753_182171_5085936_n
Rj Lira:Gjyshi im dikur me fliste...
Isha e vogel atehere... dhe qeshja ndersa ai me fliste, ne fakt lodroja me fjalet e tij atij i pelqente qe une lodroja e qeshja...... dhe perhere me fliste per jeten te ardhmen e nje dite vendosi te me flas per lidhjen...e imagjinon ti flasesh nje femije 10vjec per nje lidhje ne te ardhmen ...nje martese.. e une qe qeshja e i thoja...
Gjyshiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii...une s'martohem..
- Do martohesh vogelushja ime...gonxhe e bukurise... Gjyshiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii...vazhdoja une...keto jane muhabete te pista... une sdu martes.-
Me kohen engjelli im...do kuptosh se duhet...duhet por atehere kur zemra te bej tak tak...
Po zemra tak tak rreh gjysh -i them per here ben tak tak...
-Por kur sheh te duhurin tak tak eshte si trokitja e kuajve te kalorsve...
vogelushe...duhet te te them
te pelqen rrapi qe te kam cuar te shohesh .?
.eshte peme//trung i forte... i reziston eres...kohes tufanit po dhe viteve...
Me pelqen dhe s'me pelqen i thash...
-Nje burre duhet te kete rrenje si rrapi per ti rezistuar dhe fituar te gjitha
me te te hap[esh krahet dhe te te mbeshtjell nga era...koha e keqe dhe
shiu...shiu i loteve te tu...nga era...qe mund te mar njerzit e tu
...paraardhsit por hija e tij dhe dashuria e tij te te heq dhembjen Te kete tru si kurrora e pemes per te mos len kuurre ty pas dore... te jete ai catia e kokes dhe xhepit... nje burre i tille mund te fitoj dhe marr mbesen time...
Po i bukur gjysh...i them njehere...
-Po ti sikur sdoje te martoheshe ...ma pret ai..
.Une qeshja dhe vetem qeshja nuk e dija se dashuria eshte kurrore e vertet... kjo qe ne kemi eshte me fort se ai rrap qe perhere degjoja...

kane kaluar vite...e tek po kujtoja e shkruaja...lotet lagen tastieren..//.kujtime me gjyshin tim hysen hoxha linda fejzaj//
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi