Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shtyhet konfirmimi i aktakuzës kundër Fahredin Gashit

Shko poshtë

Shtyhet konfirmimi i aktakuzës kundër Fahredin Gashit Empty Shtyhet konfirmimi i aktakuzës kundër Fahredin Gashit

Mesazh nga Agim Gashi Thu Nov 25, 2010 11:04 pm

Shtyhet konfirmimi i aktakuzës kundër Fahredin Gashi


Shtyhet konfirmimi i aktakuzës kundër Fahredin Gashit Faruk4
Gjykata e Qarkut të Prishtinës nuk ka arritur që të bëjë konfirmimin e aktakuzës ndaj Fahredin Gashit të enjten për shkak se mbrojtja e Gashit nuk i ka pasur të gjitha provat e kompletuara të rastit, si dhe vendimin e gjykatës për Nazim Bllacën, si dëshmitar bashkëpunues.
Gashi akuzohet për krime lufte ndaj popullsisë civile në vitin 1999, ndërsa Hysri Rama akuzohet për ndihmën e kryesit për veprën penale për ndihmë pas kryerjes se rastit nga i lartpërmenduri.
Po ashtu Gashi akuzohet për vrasje në bashkëpunim me Nazim Bllacën të Salih Gashit nga fshati Varigoc i Lypjanit, më 15 qershor të vitit 1999.
Ndryshe, procesi gjyqësor kundër Gashit është iniciuar nga gjykata pas deklaratave publike të Nazim Bllacës, i cili pretendon se ka qenë pjesë e ish-SHIK-ut.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi