Lojra të reja për çaste të lira

Shko poshtë

Lojra të reja për çaste të lira Empty Lojra të reja për çaste të lira

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Mar 08, 2009 1:36 pm

Ju lutemi të prisni disa sekonda deri sa të hapen lojrat.

Zgjidhni LojenLojra të reja për çaste të lira Tullumbacet Lojra të reja për çaste të lira Akull Lojra të reja për çaste të lira Bilardo

Lojra të reja për çaste të lira Tetris Lojra të reja për çaste të lira Mario Lojra të reja për çaste të lira Sonic
Një video lojë (anglisht videogame) është një lojë që rregullat janë të administruara nga një dispozitivë elektronik që përdorë një mënyrë (interface) njeri-makineri e bazuar te monitori, displai ose TV, si sistem për output (dalje). Si çdo lojë, videoloja riprodhon simbolikisht contesta kultural të caktuara duke i marë nga ai contest dhe duke i aplikuar në conteste dhe gjëndje/situata që mund të ven nga simulacioni më real te parodia ose komplet transformimi.


window.google_render_ad();window.google_render_ad();
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 65
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi