Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Arabët se dinë që u.d i Presidentit është Jakup Krasniqi

Shko poshtë

Arabët se dinë që u.d i Presidentit është Jakup Krasniqi Empty Arabët se dinë që u.d i Presidentit është Jakup Krasniqi

Mesazh nga Agim Gashi Sat Dec 04, 2010 10:58 pm

Arabët se dinë që u.d i Presidentit është Jakup Krasniqi


Arabët se dinë që u.d i Presidentit është Jakup Krasniqi Bildschirmfoto-20

Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) duket se nuk e njohin Jakup Krasniqin. Kështu së paku rezulton nga saga e urimit që Kosova i bëri Emirateve të Bashkuara Arabe me rastin e Ditës së Pavarësisë së këtij shteti.
Duke iu referuar njoftimeve zyrtare nga Presidenca e shtetit, gazeta më e madhe në gjuhën angleze e Emirateve të Bashkuara Arabe “Khaleej Times”, raporton për një mesazh urimi që nga Kosova i erdhi nga Presidenti Fatmir Sejdiu.
“Presidenti, Shkëlqesia e tij Shaikh Khalifa bin Zayed Al Nahyan, mori një telegram urimi nga Mbreti Abdullah bin Abdulaziz i Arabisë Saudite, me rastin e Ditës Kombëtare të EBA-së. Shaikh Khalifa mori gjithashtu urim edhe nga Princi Sultan bin AbdulAziz, zëvendës i Mbretit Saudit. Telegrame të ngjashme urimi Shaikh Khalifas i erdhën edhe nga Presidenti Ahmed Abdallah Sambi i Komoreve dhe Presidenti Fatmir Sejdiu i Kosovës”, shkruan gazeta arabe “Khaleej Times”.
Ushtruesi i detyrës së Presidentit të Republikës së Kosovës, Jakup Krasniqi, ditë më parë bëri një “skandal” diplomatik duke i dërguar mesazh urimi Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan, i cili ka 6 vjet që nuk jeton më. President i EBA-ve është Shaikh Khalifa bin Zayed Al Nahyan.
Në sqarimin e presidencës së Kosovës u tha se ngatërrimi i emrit të presidentit të EBA-ve ishte gabim teknik.
Arabët se dinë që u.d i Presidentit është Jakup Krasniqi Bildschirmfoto-2010-12-04xx

Duke iu referuar njoftimeve zyrtare nga Presidenca e shtetit, gazeta më e madhe në gjuhën angleze e Emirateve të Bashkuara Arabe “Khaleej Times”, raporton për një mesazh urimi që nga Kosova i erdhi nga Presidenti Fatmir Sejdiu.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi