Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mentor Thaqi:AKTIVISTË TË LDK-së NË GJERMANI PËRKRAHIN KANDIDATURËN E Z. HAFIZ GAGICA PËR DEPUTET NË PARLAMENTIN E KOSOVËS

Shko poshtë

Mentor Thaqi:AKTIVISTË TË LDK-së NË GJERMANI PËRKRAHIN KANDIDATURËN E Z. HAFIZ GAGICA PËR DEPUTET NË PARLAMENTIN E KOSOVËS Empty Mentor Thaqi:AKTIVISTË TË LDK-së NË GJERMANI PËRKRAHIN KANDIDATURËN E Z. HAFIZ GAGICA PËR DEPUTET NË PARLAMENTIN E KOSOVËS

Mesazh nga Agim Gashi Mon Dec 06, 2010 11:02 pm



Mentor Thaqi:AKTIVISTË TË LDK-së NË GJERMANI PËRKRAHIN KANDIDATURËN E Z. HAFIZ GAGICA PËR DEPUTET NË PARLAMENTIN E KOSOVËS 41604_116519628387825_6775531_n

Mentor Thaqi:AKTIVISTË TË LDK-së NË GJERMANI PËRKRAHIN KANDIDATURËN E Z. HAFIZ GAGICA PËR DEPUTET NË PARLAMENTIN E KOSOVËS



PRONONCIM PUBLIK NË PËRKRAHJE TË KANDIDATURËS SË Z. HAFIZ GAGICA PËR DEPUTET NË PARLAMENTIN E REPUBLIKËS SË KOSOVËS

HAFIZ GAGICA, EMËR ME TË CILIN NDËRLIDHET E TËRË VEPRIMTARIA E MËRGATËS SHQIPTARE NË GJERMANI DHE MË GJERË NË EVROPË.




Meqenëse ne mërgimtarët disa herë kemi qenë të përjashtuar nga proceset zgjedhore që janë mbajtur në Kosovë, posaçërisht në vitet e pas luftës, siç është tani rasti edhe me zgjedhjet e 12 dhjetorit 2010, pra, në pamundësi që t’ia japim votën kandidatëve tonë të preferuar, përmes këtij prononcimi publik, deklarojmë se ne aktivistët e LDK-së përkrahim fuqishëm dhe pa rezervë kandidaturën e z. Hafiz Gagica për deputet në Parlamentin e Republikës së Kosovës. Mbështesim fuqishëm udhëheqësin dhe kryetarin tonë shumëvjeçar të Degës së LDK-së (1990-2003), përkatësisht të Degës së LDD-së (2007- maj 2010) në Gjermani, që të votohet për deputet në Kuvendin e Kosovës, i cili me punën dhe kontributin e tij të madh që ka dhënë për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës, është pa dyshim figura dhe njeriu më meritor për t’i prezantuar dhe mbrojtur kërkesat dhe të drejtat tona pranë organit më të lartë legjislativ-juridik të Kosovës. Andaj, me këtë rast lusim të gjithë bashkatdhetarët që shkojnë për të votuar si dhe familjarët tonë në Kosovë që votën e tyre t’ia japin listës me numrin 36, LDK-së, si dhe ta votojnë kandidatin për deputet nën numrin 100, pra z. Hafiz Gagica, me zgjedhjen e të cilit, jemi të sigurt, se diaspora dhe populli shqiptar do ta kenë në Kuvendin e ardhshëm përfaqësuesin dhe zërin e tyre më dinjitoz.

Në përkrahje të z. Gagica për deputet janë prononcuar aktivistë të mirënjohur të LDK-së të cilët që nga vitet e 90-ta e këndej jetojnë dhe veprojnë në Stuttgart dhe rrethinë, dhe atë si më poshtë:z. Shaban Bobaj, Nail Rexhaj, Shefki Jakupi, Enver Sinani, Rexhep Mema, Afrim Shala, Imer Ukaj, Naser Morina, Emin Ilazi, Gjevdet Rexha, Hysni Bajselmanaj, Sali Bozhdaraj, Ramë Memaj, Ferid Hoxha, Vehbi Ramadani, Musë Musaj, Nasim Hamza, Enver Kuçi, Haxhi Hoti, Afrim Rashiti, Rexhal Bahtiari, Gafurr Ramadani, Jeton Qorrolli, Mehmet Statovci, Viktor Spaçi, Mire Halili, Isa Shkodra, Avdi Kadrijaj, Xhafer Leci, Mehdi Laçaj, etj.





Mentor Thaqi:AKTIVISTË TË LDK-së NË GJERMANI PËRKRAHIN KANDIDATURËN E Z. HAFIZ GAGICA PËR DEPUTET NË PARLAMENTIN E KOSOVËS 156927_169024279804026_116519628387825_341023_6414137_n
Hafiz Gagica, kandidat për deputet në Parlamentin e ardhshëm të Kosovës

Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi