Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hasan Qyqalla:NJOFTIM PER KONKURSIN LETRAR "PAVARESIA E KOSOVES"!

Shko poshtë

Hasan Qyqalla:NJOFTIM PER KONKURSIN LETRAR "PAVARESIA E KOSOVES"! Empty Hasan Qyqalla:NJOFTIM PER KONKURSIN LETRAR "PAVARESIA E KOSOVES"!

Mesazh nga Agim Gashi Tue Jan 25, 2011 9:25 pm

Hasan Qyqalla:NJOFTIM PER KONKURSIN LETRAR "PAVARESIA E KOSOVES"! 49293_100000041739191_1844751_n
Në përvjetorin e Shpalljes së Pavrësisë të Republikës së Kosovës, organizohet ORA E MADHE LETRARE, TRADICIONALE në Koblenz, nga
Lidhja e Shkrimtarëve, Artistëve dhe Krijuesve Shqiptarë në Gjermani në bashkëpunim me Shoqatën Kulturore, Humanitare e Integruese “Stublla” në Koblenz, dhe shpallin

KONKURS PËR POEZI

të krijuesve shqiptarë nga diaspora, kudo që ata veprojnë e krijojnë!

Poezitë duhet të jenë origjinale e të pabotuara më parë, të koduara me shifër dhe dërgohen me postë në adresën:
Hasan QYQALLA
Braunsbergweg 41,
D – 56656 Brohl-Lützing
Deutschland

Poezitë nuk guxojnë të jenë plagiat apo të kopjuara, ndryshe përgjegjësitë i bartë vet autori!
Dërgimi i poezive në tre kopje fillon nga dita e shpalljes së konkursit, e vazhdon gjer më 10 prill 2011. Më 25 prill shpallen rezultatet dhe fituesit e dëshmojnë autorësin me dërgimin e kopjes së tretë e cila mund të bëhet edhe përmes internetit (e-mail) adresen h.qyqalla@yahoo.de
Shpërblimet ndahen më 30 prill 2011, kur edhe mbahet Ora e Madhe Letrare, Tradicionale “PAVARËSIA E KOSOVËS”!

Koblenz, Kryetari i Këshillit Organizativ
25. 01. 2011. Hasan Qyqalla
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi