Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vetëvendosja e ngjyros rektorin Rugova

Shko poshtë

Vetëvendosja e ngjyros rektorin Rugova Empty Vetëvendosja e ngjyros rektorin Rugova

Mesazh nga Agim Gashi Tue Feb 15, 2011 7:04 pm

Vetëvendosja e ngjyros rektorin Rugova


Vetëvendosja e ngjyros rektorin Rugova X-muje_rugova_
Mujë Rugova
Vetëvendosja e ngjyros rektorin Rugova Rugaova-kuq-xxx

Gjatë mbajtjes së ceremonisë së 41 vjetorit të themelimit të Universitetit të Prishtinës, derisa rektori Mujë Rugova mbante fjalën e rastit, dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje i hodhën ngjyrë të kuqë rektorit Rugova, ndërsa rektori i zënë në befasi, i falënderoi studentët dhe tha se jemi në demokraci dhe në demokraci ndodh.
Në përfundim të fjalës së tij, Rugova mori një përkrahje morale nga të pranishmit në sallë, ndërsa i falënderoi studentët që u kujdesën t’i japin ngjyrë të kuqe më shumë.
“Unë vesha sot rrobe të zeza me një kravatë të kuqe, faleminderit për studentet se nuk kisha vu mjaft ngjyrë të kuqe”, tha ai.
Pas pak minutash në Fakultetin e Filologjisë ku po mbahet ceremonia e shënimit të 41 vjetorit të UP-së erdhi policia, e cila i arrestoi dy aktivistët e Vetëvendosjes.
Vetëvendosja e ngjyros rektorin Rugova Aktuale-muje_rugova_124096785
Vetëvendosja e ngjyros rektorin Rugova Sulmesit15
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vetëvendosja e ngjyros rektorin Rugova Empty Re: Vetëvendosja e ngjyros rektorin Rugova

Mesazh nga Agim Gashi Tue Feb 15, 2011 7:07 pm

Ky ska nevoj për ngjyren e kuqe. Më i kuq se Stalini është!
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi