Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dije Meniqi Fazliu:Tokë shqiponjash!.

Shko poshtë

Dije Meniqi Fazliu:Tokë shqiponjash!. Empty Dije Meniqi Fazliu:Tokë shqiponjash!.

Mesazh nga Agim Gashi Fri Feb 18, 2011 11:26 pm

Dije Meniqi Fazliu:Tokë shqiponjash!. 48826_100001669445476_607563_n
Dije Meniqi Fazliu:Tokë shqiponjash!.Plagët i shëron kohadëgjoj duke më pëshpëriturzëri i heshtjes që theu monotonin e zemrës,të mirat vijnë ngadalë,prapë thehet heshjta në zemrën time,e unë pyes veten,vallë ç`janë këto mashtrime?!Toka e shqiponjave që freski ka Joninmburojë ka malet e thepisura dhe Drinin që ushton,aq bukur dhe madhështore mbi Arbëri qëndron,rreze krenarie gjithandej lëshon.Kjo mrekulli në ylber shndërrohet,dhe ngjyrat e saj horizontit shpërndahen,njëra ngjyrë prek Kosovën,tjetra Preshevën e Kumanovën,Tivarin e Gucinë,Ulqinin dhe Çamërinë ngjyra blu bukur u rrin,po edhe Plavën nuk e harron dot,nëna natyrë e pikturon këtë,dhe secilën ngjyrë e shpërndan aq bukur,mbesim të mahnitur a është kjo e mundur!?Po për këtë më tha nëna natyrëdo kujdesem unë në këtë mënyrë,thuhet se ylberi ka një mrekulliaty ku prek ajo realizohet një dëshirë.Bukur kuvendoj unë me këtë magjisepse dua shpejt t`i largoj kufijtë,nuk i dua më,jo në asnjë mënyrëtoka e shqiponjave do ta ketë një ngjyrë,ngjyrën e kuqe me shqipen dykrenare,ashtu si e qëndisi Marigona bujare.
Dije Meniqi Fazliu:Tokë shqiponjash!. 185867_136602273072087_100001669445476_224057_7989202_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi