Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ftesë me rastin e krijimit të Shoqatës së Krijuesve Shqiptarë në Zvicër

Shko poshtë

Ftesë me rastin e krijimit të Shoqatës së Krijuesve Shqiptarë në Zvicër Empty Ftesë me rastin e krijimit të Shoqatës së Krijuesve Shqiptarë në Zvicër

Mesazh nga Agim Gashi Tue Mar 29, 2011 10:27 amFtesë me rastin e krijimit të Shoqatës së Krijuesve Shqiptarë në ZvicërFtesë me rastin e krijimit të Shoqatës së Krijuesve Shqiptarë në Zvicër U1_Ftese1

Ftesë me rastin e krijimit të Shoqatës së Krijuesve Shqiptarë në Zvicër U1_Ftese2

*Avenches është qytezë rreth 28 km larg nga Berna, në drejtim të Lozanës (me dalje dyrekte nga autostrada A1). Ka qenë kryeqyteti i Zvicrës (Helvetisë) antike, ndërsa tani është në kufirin e pjesës gjermanofone dhe frankofone. Edhepse tani i zvogëluar si qytet, Avansha lulëzon me ngjarje kulturore-artistike vjetore si : festivali i Operas (Festival d’Opera), festivali i Rock-ut

(Rock Oz’Arènes), Aventicum Musical Parade e manifestime të tjera.

Për personat që mund të vijnë rreth orës 15.30, do mund të vizitojmë portën e lindjes, arenën, kështjellën dhe teatrin antik që gjenden afër qendrës së qytezës.Mundësisht ardhjen tuaj e konfirmoni në adresën elektronike: bes.camaj@yahoo.comPërzemërsisht,

Besnik H. Camaj
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi