Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NJË SQARIM PËR DITLINDJEN E MIKUT AGIM GASHI - DRENICA

Shko poshtë

NJË SQARIM PËR DITLINDJEN E MIKUT AGIM GASHI - DRENICA Empty NJË SQARIM PËR DITLINDJEN E MIKUT AGIM GASHI - DRENICA

Mesazh nga Agim Gashi Sat May 07, 2011 10:02 am

NJË SQARIM PËR DITLINDJEN E MIKUT AGIM GASHI - DRENICA 228389_207159352651275_100000716346990_634741_7810498_n

NJË SQARIM PËR DITLINDJEN E MIKUT AGIM GASHI - DRENICA

Miku im i respektuar Agim Gashi - Drenica e kishte ditlindjen me 28 Prill. Une,tri dite me heret (25 Prill) i shkrova dhe e luta te ma dergoj nje cikel me poezi bashke me biografine e tij me qellim qe ta publikoj ne "Sofra poetike", ashtu si e do rendi dhe si kam vepruar edhe me rastin e ditlindjes se shume krijuesve tjere. Pas tri ditesh, pasi nuk me arriten poezite nga Agimi, une mora nje cikel me poezi qe e kishte publikuar ne PRISHTINAPRESS.INFO dhe e publikova ne SOFRAPOETIKE.BLOGSPOT.COM dhe ky eshte linku: http://sofrapoetike.blogspot.com/2011/04/tri-poezi-nga-agim-gashi-drenica.html
Kete link mepastaj e publikova edhe ne "Sofra poetike" ne FACEBOOK bashke me urimin per ditlindjen e poetit. Njekohesisht, linkun ia dergova edhe Agimit ne profilin e tij ne FB. Ja urimi qe ia kam bere Agimit pikrisht me 28 Prill me rastin e publikimit te linkut me poezite e autorit ne "Sofra..." ne FB:


GËZUAR DITLINDJA, POETI DHE MIKU YNE I NDERUAR AGIM GASHI - DRENICA! I GËZOFSH EDHE 100 PRANVERA DHE NA DHUROFSH EDHE SHUME LIBRA DHE POEZI TJERA!


Me kete rast, Agimit ia uruan ditlindjen:

Napolon Braho:
HAPPY BIRTHDAY ! EDHE 100 VJETE TE TJERA TE LUMTURA. SHENDET E GEZIM PAC NE JETE, I NDERUAR AGIM GASHI.
Prill 28 në orën 1:48.PD

Besnik Gashi:
Urime , Urime edhe 100 vite tjera me gezim e hare!
Prill 28 në orën 9:01.PD

Shaban Cakoli:
shume urime mik,shendet dhe lumturi,suksese ne krijimtari,dhe rrofsh sa te duash
Prill 28 në orën 9:37.PD

Agim Gashi - Drenica:
Së pari e falenderoi mikun e Haxhi për urimin e tij domethenes qe ma dhuron per ditëlindje dhe duke sjell me kete rast edhe poezite e mija ne "Sofra poetik" mes miqesh.Gjithashtu falenderoi edhe miqet qe e kane pelqyer kete dhe ta qe me kane uruar.Shendet per te gjithë!
Prill 28 në orën 1:26.MD

Hektor Koçiu:
Jete te gjate mikut tim te shtrenjte, shendeti, dhe lumturia e ndjekte poetin dhe familjen e tij te nderuar gjithe jeten, suksese e pene te arte ne krijimtarine e tij te shkelqyer!!!
Prill 28 në orën 2:28.MD

Ardita Skenderaj:
SHUM URIME PER TY ZOTRI AGIM ,SHENDET ,SUKSESE DHE T'GJITHA T'MIRAT E KSAJ BOTE TE UROJ NGA GJERMANI .....
Prill 28 në orën 4:48.MD

Muhamed Krasniqi:
Mik shumë i nderuar Agim, festofsh edhe shumë e shumë ditëlindje, të dëshiroj jetë të lumtur dhe suksese në krijimtarinë tënde të begatshme. Më pëlqyen shumë sot poezitë tua. Ështe ky një pasurim i Sofrës Poetike. Njëkohësisht falënderim për mikun tonë të përbashkët Haxhi Muhaxheri për angazhimin dhe punën që po bën. Edhe një herë të uroj Ditëlindjen. Suksese Ty dhe familjes!!
Prill 29 në orën 12:01.PD

Gëzim Halili:
edhe 100 dhe suksese Agim
Prill 29 në orën 9:02.MD


NJE JAVE ME VONE, NDODHE BEFASIA!

Miku im Ramadan Xhinovci, me 04 Maj publikon nje cikel me poezi bashke me biografine e autorit Agim Gashi - Drenica ne "Sofra poetike" ne FB dhe shkruan:
"P.s. Miku ynë, dhe Poeti i mirënjohur Agim Gashi-Drenica kishte ditëlindjen e tijë me daten 28. Prill. 2011, po që nga mosëkujdesi ynë ky jubile dhe datë e shënuar e tijë na kishte kaluar pa e shenuar ne Sofren Poetike, në të cilen miku ynë është duke dhënë një kontribut tejet të madhë në shenimin e ketyre datave (pervjetorëve të lindjes) si dhe prezentimin e Poetëve dhe Poeteve te të gjitha trojeve etnike. Andaj me këtë gjest te vogel per këtë Poet të madh u mundova që të lajm këtë borgj ndaj tijë. Urime Poet i dashur, e të na jetojsh për jetë e mote, duke na gezuar me poezitë dhe krijimet tjera tuaja si Margaritari."

A nuk eshte per tu befasuar kjo?!
Per çfare moskujdesi mund te jete fjala ketu...
Athua ne nuk e ditkemi se Agimi ka dhene kontribut te madh ne "Sofra..." duke prezantuar poete te ndryshem me rastin e ditlindjeve te tyre...
MEQENESE TE DY KRIJUESIT E PERMENDUR I KAM MIQE, NUK PO ZGJATEM ME SHUME. Shpresoj se Agim Gashi - Drenica, do ta jap vet ndonje shpjegim per kete qeshtje!
Me shume respekt, Haxhi Muhaxheri

JA SI ESHTE BERE KOMUNIKIMI YNE:

25 Prill
Haxhi Muhaxheri:
O Agim burri, po si je posh te madhin zot? E pash qe se shpejti do ta kesh ditlindjen. Qoma biografine dhe nje tufe poezi:


28 prill
Haxhi Muhaxheri:
Pershendetje mik dhe urime ditlindja! Une prita te ma dergosh nje cikel me poezi, por pasi ato nuk me arriten i mora keto poezia nga prishtinapress dhe i vendosa ne sofer me rastin e ditlindjes suaj. Gezuar mik dhe gezimi te shoqerofte gjithmone ne jete!
SOFRA POETIKE: Tri poezi nga Agim Gashi - Drenica sofrapoetike.blogspot.com


28 Prill
Agim Gashi - Drenica:
Mire ia ke bane,po une t'i kam derguar poezit ja ku i ke ketu,mbu kete shkrimin qe e eke shru.Te pershendes dhe te falenderoi edhe për urimet .


28 Prill
Haxhi Muhaxheri:
Qebesa ore Agim vellai une nuk po i gjej kerkund poezite qe po thua se mi ke derguar. Te lutem te mi dergosh ne E-mail adrese pavaresiaks@hotmail.com se permes FB-se po perzihen gjerat. Pra dergomi ne E-mailin qe ta shkrova. Shendet dhe gjithe te mirat!


03 Maj
Ramadan Xhinovci
Pershendetje miku Haxhi!
Shpresoi te jeni mire ju dhe familja e juaj, per qka ua deshirojm nga zemra.
Sot me ka shkruar Agim Gashi-Drenica dhe me ka informuar se dikush ja ka thyer kodin dhe po ja fshine nga faqja e FB miqet e tije si dhe prezentimet qe po i bene. Si duket edhe juve ju ka fshi nga miqet e tije, nga qe Agimi nuk po ka mundesi qe te u shkruaj. Andaj me lajmroi mua e une juve qe te jeni ne dijeni, nga qe po ka probleme me Faqen e FB. Poashtu me tregoi se eshte ne rruge e siper qe kete problem ta rregulloi per qka me siguri se edhe do te u lajmroi personalisht.

Pershendetje miqesore,
Ramadan Xhinovci


04 Maj
Ramadan Xhinovci prezanton krijimtarine e poetit dhe mikut tone Agim Gashi - Drenica dhe me kete rast shkruan kesisoj:

P.s. Miku ynë, dhe Poeti i mirënjohur Agim Gashi-Drenica kishte ditëlindjen e tijë me daten 28. Prill. 2011, po që nga mosëkujdesi ynë ky jubile dhe datë e shënuar e tijë na kishte kaluar pa e shenuar ne Sofren Poetike, në të cilen miku ynë është duke dhënë një kontribut tejet të madhë në shenimin e ketyre datave (pervjetorëve të lindjes) si dhe prezentimin e Poetëve dhe Poeteve te të gjitha trojeve etnike. Andaj me këtë gjest te vogel per këtë Poet të madh u mundova që të lajm këtë borgj ndaj tijë. Urime Poet i dashur, e të na jetojsh për jetë e mote, duke na gezuar me poezitë dhe krijimet tjera tuaja si Margaritari.
------------------
Per Sofren Poetike,
Ramadan Xhinovci


!!!
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi