Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Basha për “Bota sot”: Jam i sigurt në fitore

Shko poshtë

Basha për “Bota sot”: Jam i sigurt në fitore Empty Basha për “Bota sot”: Jam i sigurt në fitore

Mesazh nga Agim Gashi Sun May 08, 2011 6:50 pm

Basha për “Bota sot”: Jam i sigurt në fitore Ber-bas-ram

Basha për “Bota sot”: Jam i sigurt në fitore Lb.basha

Basha: Është një ditë e bukur, të jetë kështu deri në fund.

Basha për “Bota sot”: Jam i sigurt në fitore

Nga i dërguari ynë në Tiranë, Bajrush Morina.
KQZ: Kanë votuar 35.04 për qind deri në orën 16:00

(I plotësuar)-Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka publikuar të dhënat për pjesëmarrjen e votuesve deri në orën 16:00. Sipas KQZ-së në rang vendi kanë votuar 35.04 % të qytetarëve të cilët kanë të drejtë vote.

Gjithashtu KQZ-ja ka publikuar edhe pjesëmarrjen në përqindje në disa nga qarqet e vendit ku pjesëmarrjen më të madhe e ka qarku i Elbasanit me 40.80 për qind.

Basha për “Bota sot”: Jam i sigurt në fitore ARBEN-RISTANI-1

Kështu sipas KQZ-së në qarkun e Beratit pjesëmarrja është 29.5 për qind, në qarkun e Dibrës 23.73 %, në qarkun e Durrësit, 38.59 % në qarkun e Fierit 23 % dhe kështu me rradhë.

* * * * * * *

Basha për “Bota sot”: Jam i sigurt në fitore

Në një takim të shkurtë në selinë e Partisë Demokratike në Tiranë, kandidati i PD-së për Tiranën, Lulzim Basha i ka deklaruar gazetës kombëtare “Bota sot” se është i sigurt për fitore. “Unë shoh dëshirën e njerëzve për ndryshime dhe ky ndryshim fillon me fitoren time”, ka thënë Basha.

* * * * * * *
Dalja masive në votime në Tiranë, Basha në epërsi të konsiderueshme

Deri në ora 14:00 në të gjitha qendrat e votimit të Tiranës vërhet një fluks i madh i votuesve. Sipas disa të dhënave jo zyrtare, krahasuar me zgjedhjet e kaluara ka një rritje deri në 20% të pjesëmarrësve në votime që i bën këto zgejdhje edhe më interesante dhe më të vlefshme për partitë dhe kandidatët për të parin e kryeqytetit shqiptar.

Sipas deklarimeve të disa deklariemve të zyrtarëve të lartë të Partisë Demokratike kjo dalje masive e qytetarëve të Tiranës janë shenja pozitive se kandidati i tyre Lulzim Basha do të jetë favorit për të marrë kreun e Tiranës. Kjo epërsi e kandidatit të PD-së shtohet për faktin se kjo dalje masive e votuesve vërehet sidomos në qendrat e votimit ku PD-ja tradicionalisht njihet si fituese apsolute.

* * * * * * *

Topi dhe Wollfarth u bëjnë thirrje qytetarëve të votojnë

Presidenti Bamir Topi së bashku me ambasadorin e OSBE-së Eugen Wollfarth nga kalaja e Petrelës i kanë bërë thirrje qytetarëve të votojnë ndërsa klasës politike të pranojë rezultatin e zgjedhjeve.



Basha për “Bota sot”: Jam i sigurt në fitore Topi-volfart-ne-petrele

Në fjalën e tij kreu i shtetit theksoi se shqiptarët sot duhet të përjetojnë një ditë feste larg çdo lloj tensioni për të provokuar incidente.

“Nga kalaja e Petrelës që ka edhe një pozicion sa historik ashtu edhe kulturor mendoj se kjo ditë duhet të kalojë e gëzueshme dhe uroj që shqiptarët pas përfundimit të zgjedhjeve të kenë bërë një hap drejt një standarti që do të na ofrojë me Bashkimin Evropian”, theksoi Topi.

Më tej kreu i shtetit ka theksuar se kjo ditë duhet të shkojë jashtë çdo lloj deklarate që do të bëntë të mundur provokimin e incidenteve.
“Ftoj qytetarët të mos kenë asnjë lloj presioni dhe mendoj se ata e kanë konshiencën e duhur dhe për ta orientuar votën atje ku dëshirojnë”, theksoi Topi duke shtuar se rregulli i demokracisë është të pranohet rezultati dhe organet e reja të ushtrojnë veprimtarinë e tyre që shqiptarët të jetë një vend me standardet evropiane.
Nga ana e tij ambasadori Wollfarth duke i bërë thirrje qytetarëve të votojnë theksoi se deri më tani procesi i votimit ka vijuar i qetë.

Ai ka përshëndetur edhe komisionerët dhe forcat e policisë për kontributin që po japin pasi sipas tij puna e tyre nuk do të mbarojë në orën 19:00 por edhe më pas me numërimin e votave.

Duke iu referuar numrit të madh të vëzhguesve ndërkombëtar, ambasadori Wollfarth theksoi se ardhja e tyre është një kartë biznesi për Shqipërinë dhe një mundësi për të folur mirë për imazhin e saj.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi