Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Berisha: 8 Maji, një proces i qetë dhe dinjitoz zgjedhor

Shko poshtë

Berisha: 8 Maji, një proces i qetë dhe dinjitoz zgjedhor Empty Berisha: 8 Maji, një proces i qetë dhe dinjitoz zgjedhor

Mesazh nga Agim Gashi Mon May 09, 2011 12:13 am


Berisha: 8 Maji, një proces i qetë dhe dinjitoz zgjedhor



Berisha: 8 Maji, një proces i qetë dhe dinjitoz zgjedhor KBerisha-konferenca-2_6Kryeministri përshëndet qytetarët për zgjedhjet me standarde që realizuan ditën e sotme


“Përshëndes qytetarët për procesin e qetë zgjedhor dhe dinjitoz që realizuan në ditën e Evropës, si evropianë”.

Kështu ka pohuar kryeministri Berisha në një konferencë të posaçme për shtyp pas mbylljes së procesit zgjedhor të 8 Majit.

Nga ana tjetër, ai nuk harroi të përshëndeste publikisht as komisionerët, të cilët i cilësoi si persona që ditën të respektojnë ligjin në këtë ditë të rëndësishme për vendin.

“Por falënderoj edhe median, që rendi në të gjithë vendin, duke e bërë transparencën e procesit zgjedhor, më mirë se kurrë”, shtoi ndër të tjera kreu i qeverisë.

Më tej, ai u bëri thirrje edhe komisionerëve të plotësojnë dhe respektojnë me rigorozitet kërkesat e një procesi më të saktë të mundshëm.

“Jam këtu për të garantuar qytetarët shqiptarët se Partia Demokratike dhe Aleanca për Qytetarin është e vendosur të njohë dhe respektojë

çdo votë dhe për rrjedhojë, të njohë edhe çdo rezultat të këtyre zgjedhjeve”, tha ai.

Duke e kërkuar një gjë të tillë edhe nga kundërshtari politik, për të hequr dorë njëherë e mirë nga praktikat e kontestimit të votës së qytetarëve.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi