Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Muhamet Hoxhaj:Hashim Thaqi dhe Qeveria e tijë, në kërkim të fatit - t'Gadafit!?

Shko poshtë

Muhamet Hoxhaj:Hashim Thaqi dhe Qeveria e tijë, në kërkim të fatit - t'Gadafit!?  Empty Muhamet Hoxhaj:Hashim Thaqi dhe Qeveria e tijë, në kërkim të fatit - t'Gadafit!?

Mesazh nga Agim Gashi Sat May 14, 2011 7:43 pm

Muhamet Hoxhaj:Hashim Thaqi dhe Qeveria e tijë, në kërkim të fatit - t'Gadafit!?

A u lodhe o HASHIM??
- Po startojm shkrimin me një pyetje e cila, është obligim për ne, ti pyesim ato që po punojnë se a janë lodhur.
/ Reagim nga Diaspora /

Shkruan: Muhamet Hoxhaj

Muhamet Hoxhaj:Hashim Thaqi dhe Qeveria e tijë, në kërkim të fatit - t'Gadafit!?  Tahiri-stefanoviq
Edita Tahiri dhe Borko Stefanovic


Këtu i drejtohemi Kryeministrit të Republikës së Kosovës,
Muhamet Hoxhaj:Hashim Thaqi dhe Qeveria e tijë, në kërkim të fatit - t'Gadafit!?  Meti
Muhamet Hoxhaj

Këtu i drejtohemi Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaqit, i cili natyrisht, është aq i ngarkuar me punë sa që, edhe vikendet nuk mundet ti shfrytzojë si duhet për të pushuar.

Po me ç'farë e kemi Kryeministrin të punsuar?? Vallë me fukarallakun që mbizotron në Kosovë, mjerimin që po tejkalon populli liridashës Shqiptarë i Kosovës apo edhe me mendime se, në cilin mëngjes shefi im, "Delli" dhe Eulexi do më presin ndoshta edhe mua me prangat para dere!?.....


A u lodhe o Hashim??

Populli jonë i cili me luftën e drejtë për Liri dhe një jetë më të mirë, luftoi, nuk gëzon dhe shijon aspak nga gjithë kjo sakrificë, për ta dëbuar bifshën sllave e cila shkeli, shtypi popullin tonë një shekull të tërë duke na tregue se, vetëm bashk jemi të fort.

Bashk jemi të fort natyrisht, se në një kohë, i kemi ndihmuar njëri tjetrit për të mbijetuar shtypjen ekonomike, politike etj.... që kishte kapluar popullin tonë një shekullë të plotë.

Mërgata e cila me kontributin e sajë, plot 4 dekada të tëra, dha mjaftueshëm materiale në stil të Hebrenjëve që vëllezërit dhe motrat në kosovë e treva tjera mos të vuajnë, të pakten mos të vuajnë për buken e gojës, mos të vuaj per gjërat elementare.
Po jo vetem kaq!!

Mërgata e cila organizoi shumë demonstrata, e cila me zërin e sajë i tregoi europës dhe botës që edhe ne jemi liridashës, edhe ne jemi të shtypur, po shkilemi, po vritemi, po dëbohemi..... mërgata e cila dha 3 % shin, mërgata e cila kontriboi që Politikanët tanë të ken rrugë të lirë në europ dhe botë, mërgata e cila edhe me një kontribut të madhë, sakrifikoi më në fund edhe jetën për të qliruar Kosovën Martire nga okupimi shekullor, me një fjalë të shkrut dëshpërimi "U HARRUA".

U harrua dhe as që merret parasysh, se ne ishim ata që dham maksimumin për çlirimin e Kosovës.

Po themi, sikur thonë gjermanët, mbylle një sy, e neve po i mbyllim dy sytë dhe po bëhemi se nuk po shohim....Po jo ore jo, se nuk mundet të jet kjo jeta e cila kontribuam dhe sakrifikuam kaq shumë.

Mjerimi në Kosovë vazhdon akoma më shumë edhe pas luftës!! Mbeturinat si kafshat e gojes!!

Një pik që Qeveria e Kosovës as që mendon të ndryshoj diqka në këtë drejtim, që të pakten populli i cili përjetoi mjerimin, shkeljen shekullore nga shkau, të bëjë të mundur, qe buka e gojës mos t'ju mungon Shqiptarëve të Kosovës, ku minoritet, po cekim popullatën serbe, gëzojn benificione të ndryshëme, shtëpi të ndërtuara, komoditete më aktuale dhe më moderne, ku shkijet e Kosovës, kanë të garantuara rroga mujore, punojnë apo nuk punojnë, një popullë që poashtu kontriboi, që shqipëtarët të vriten e masakrohen....
Muhamet Hoxhaj:Hashim Thaqi dhe Qeveria e tijë, në kërkim të fatit - t'Gadafit!?  Fukarallaku
Mjermimi në Kosovë - Foto nga Peja - 14 maj 2011 (Kosovapress)

Përse Shqiptarët duhet të bëhen lypsar, ti shikojn kontenjerat e mbeturinave për një kafshat të gojës.... mbasi se lirin veqse e kemi, kemi edhe tashmë Shtetin, Republikën e Kosovës.

A u lodhe o Hashim??

Qfarë po punohet në Republikën e Kosovës?? Qfarë po ndërmirret që të punsohet populli?? Qfarë po punohet që të zhdukurit gjatë luftës ti ken vorret e tyre në vendlindje, apo të paktën të dijmë se ku i kan kockat. Naiva do të ishim për të menduar se fati i të zhdukurve, ato jan gjallë!! E vërteta dhembë thotë një fjalë popullore në Gjermani, e neve me kët të vërtet, herët apo von do të ballafaqohemi dhe do të na dhemb.

Përse Qeveria e Kosovës me kompetencat që ka, nuk e punson shtetin mizor serbë, për të ditur të paktën se ku ndodhen këto varreza masive, ku ndodhen vëllezërit dhe motrat tona të zhdukur gjatë luftës.... Ku ndodhet Ukshin Hoti, cili ishte fati i Fehmi Aganit për masakrimin e tijë e shumë të tjerëve....Përse lejojmë që Shteti jonë dhe Populli akoma të vuajë, meqë kemi luftuar për të qenë të lirë, për të pasur një jetë më të mirë.



Përse Kryeministri Hashim Thaqi lejon që Mitrovica akoma të jet e okupuar, përse shaku lëviz ne Kosovë sikur të ishte në shtëpi të tijë, ku neve, në trojet tona etnike, Preshevë, Medvegjë e Bujanocë akoma shkilemi, dëbohemi, rrahemi, dënohemi veqse kërkojm të drejtën për liri, për Bashkim Kombëtar, meqense jemi në tokën tonë, pra në shtëpi.

Muhamet Hoxhaj:Hashim Thaqi dhe Qeveria e tijë, në kërkim të fatit - t'Gadafit!?  4715_0_0_300x173_images_stories_Artikuj3_stefanovic-kuqi

Shiko si pordh shkau me flamurin serbë gjat bisedës me zv.Kryeministrin Hajredin Kuqi

Shkau me vizitën e tijë, ditën e djeshme në Kosovë, i cili pordh me të madhe edhe me flamurin serbë në tavolin gjatë bisedimit me zv.Kryeministrin, jo veq që i tregoi Hashim Thaqit se ka kompetenca të vogla në politik, po edhe si burrështetas i tregoi Hajredin Kuqit se Flamuri serbë do të valojë në Kosovë edhe më tutje.

A u lodhe o Hashim??

Lëvizja Vetëvendosjes me akcionin e ditës së djeshme, qe natyrisht, e drejt e popullit liridashës për ti treguar shkijeve se ato janë të cilët na kan vrarë, ato na kanë shkelur, ato janë përgjegjës për masakra, ato janë të cilët mbajnë përgjegjësi për krime dhe terror në Kosovë, dhe ato nuk janë të mirseardhur në Shtetin tonë, pa u gjetur fati i të zhdukurve, pa u sjellur në përgjegjësi teorrirstat serbë të cilët masakruan, gra, fëmijë e pleqë. Pa u dënuar shteti serbë, për terrorin shekullorë në Kosovë dhe më në fund pa njohur Republikën dhe Shtetin e ri të Kosovës e cila pikë duhet të merret e fundit parasyshë!!

Përse Qeveria e Hashim Thaqit e lufton fjalën e lirë, përse Qeveria e Hashim Thaqit nuk e punson shtetin serbë me akuza për terror, për dëbim, për shkelje shekullore, përse o Hashim Thaqi punon kundër popullit tënd i cili të përkrahu në luftën drejt lirisë, të dha votën, të perkrahu që ti të jesh udhëheqësi i jonë!?. Ti njeri i luftës, ti njeri që dikur ishe pasqyr për të tjerët "Krah me krah me Madleine Albright", ti njeri që ishe stil i një këngëtari të famshëm me shumë fanatik.
Përse i lejon vehtes që populli Kosovës të të urrejë, me shum se shkaun!?


Shumë pytje për Kryeministrin kemi, po ja që, stili i tijë: Une jamë e ti nuk je apo nuk guxon të jeshë, do të na lejë shumë shumë mbrapa.... shumë mbrapa me Politik Servile e të Korruptuar!!

Më në fund i nderuar Kryeminister "Hashim Thaqi" dhe Qeveri e Kosovës, me këtë Politik që jeni duke vazhdue, do ta gjenë fatin tuaj, të kolegut t'Gadafit....

Ne themi "Ngrite zërin Shqipe" se kjo Politik dhe Qeveri që NUK punsohet të punojë për popullin e vet por vetëm për interesa personale, është në rrugë të gabuar, andajë, NGRITE ZËRIN.....


*Autori është themelues i portalit KosovariMedia.com
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi