Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Në Akademinë Përkujtomore për heroin e kombit, Sali Çekaj, merr pjesë edhe kryetari i LDK-së, dr. Isa Mustafa

Shko poshtë

 Në Akademinë Përkujtomore për heroin e kombit, Sali Çekaj, merr pjesë edhe kryetari i LDK-së, dr. Isa Mustafa Empty Në Akademinë Përkujtomore për heroin e kombit, Sali Çekaj, merr pjesë edhe kryetari i LDK-së, dr. Isa Mustafa

Mesazh nga Agim Gashi Wed May 18, 2011 8:02 pm

 Në Akademinë Përkujtomore për heroin e kombit, Sali Çekaj, merr pjesë edhe kryetari i LDK-së, dr. Isa Mustafa LDK-Logo2

 Në Akademinë Përkujtomore për heroin e kombit, Sali Çekaj, merr pjesë edhe kryetari i LDK-së, dr. Isa Mustafa U1_SALICEKU
 Në Akademinë Përkujtomore për heroin e kombit, Sali Çekaj, merr pjesë edhe kryetari i LDK-së, dr. Isa Mustafa U1_Rugova
Në Akademinë Përkujtomore për heroin e kombit, Sali Çekaj, merr pjesë edhe kryetari i LDK-së, dr. Isa Mustafa

 Në Akademinë Përkujtomore për heroin e kombit, Sali Çekaj, merr pjesë edhe kryetari i LDK-së, dr. Isa Mustafa Isa_mustafa-300x200

Dega e LDK për Gjermani është në vlugun e përgatitjeve për ta shënuar në mënyrë të dinjitetshme, përvjetorin e rënies për lirinë e Kosovës, të heroit, Sali Çekaj, i cili ishte dhe njëri ndër luftëtarët e shquar të vizionit për liri, demokraci e pavarësi dhe, nënkryetar i LDK-së për Gjermani.
Kërkesës sonë për pjesmarrje në këtë Akademi, pos një numri të madh veprimtarësh të mërgatës shqiptare në Perëndim, ju kanë përgjegjur pozitivisht dhe krerët më të lartë të LDK-së.
Njoftojmë anëtarësinë tonë, veprimtarët e hershëm dhe të tashëm të mërgatës se, prezentë në këtë Akademi , do jetë kryetari i LDK-së, dr. Isa Mustafa,aktualisht dhe kryetar i kryeqendrës së Republikës së Kosovës, Prishtinës.
Bashkë me zotin Mustafa, i cili vjen për herë të parë në këtë cilësi, do jenë dhe sekretari i Përgjithshëm i LDK-së, Ismet Beqiri si dhe njëri ndër luftëtarët e gjallë për lirinë e Kosovës, deputeti i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Anton Quni.
Prezenca më e lartë deri tash e lideshipit të LDK-së në Gjermani, është dëshmia më e mirë e angazhimit të kësaj dege, në vazhdimësi si dhe një nderim i këtij angazhimi. Po, mbi të gjitha, nderim i figurës së Sali Çekajt dhe gjithë dëshmorëve që u flijuan për vizionin rugovian, lirinë, pavarësinë dhe demokracinë e Kosovës.


Komisioni për informim i Degës së LDK-së së Gjermanisë
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi