Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ARMATA KOMBËTARE SHQIPTARE-D E K L A R A T Ë

Shko poshtë

ARMATA KOMBËTARE SHQIPTARE-D E K L A R A T Ë Empty ARMATA KOMBËTARE SHQIPTARE-D E K L A R A T Ë

Mesazh nga Agim Gashi Mon Jun 06, 2011 11:30 pm

ARMATA KOMBËTARE SHQIPTARE-D E K L A R A T Ë 247497_216052641751050_113501828672799_748725_946612_n

ARMATA KOMBËTARE SHQIPTARE-A.K.SH

Shkup, 06 qershor, 2011

D E K L A R A T Ë
Nr: 03 Protokoll:1106

ARMATA KOMBËTARE SHQIPTARE, përmes kësaj deklarate, bën me dije opinionin publik se ka zbatuar, zbaton dhe do të vazhdoi të zbatoi me përkushtim dhe përgjegjësi atdhetare-ushtarke, vendimet historike të Kuvendit të III-të të F.B.K.SH-së (Himarë, 24 prill, 2010), i cili, si udhërrëfyes politik i saj si dhe duke pasur tagrin e detyrimin ndaj vullnetit të shumicës absolute të delegatëve nga të gjitha trevat, në këtë Kuvend, ka vendosur unanimisht që kjo strukturë ushtarako-atdhetare, për arsye strategjike, ta pushojë veprimtarinë e vet aty ku simotrat e saj, ushtria e Republikës së Shqipërisë, ushtria e Republikës së Kosovës dhe ajo e NATO-s, janë prezente duke e përqëndruar, vecanërisht, aktivitetin në Republikën e Maqedonisë si i vetmi shtet ballkanik ku e drejta e gjysmës së popullsisë, shqiptarve, po injorohet, anashkalohet madje dhunohet nga institucionet e këtij pseodoshteti.
Bazuar në faktin dhe realitetin e pasqyruar më sipër, ARMATA KOMBËTARE SHQIPTARE , nëpërmjet kësaj deklarate publike, distancohet, përgënjeshtron, kritikon e madje do të marri masa ndëshkuese ndaj të gjitha veprimeve kompromentuese, të dëmshme dhe antishqiptare, të disa personave delinkuent, karagjoz dhe pa identitet kombëtar që, në Republikën e Kosovës, po luajnë me zjarrin dhe gjakun e të rënëve nëpërmjet shit-blerjes apo qarkullimit të disa “Karta Antarsimi” kinse të AKSH-së.
AKSH-ja nuk ka pasur, nuk ka dhe nuk do të ketë karta antarsimi derisa ajo është një strukturë mirfilli atdhetare që ka si obligim moral e ushtarak jo vetëm të mbrojë të drejtat e shqiptarve, por , mbi të gjitha të finalizoi misionin shumëshekulllor për Bashkimin Kombëtar të tyre. Kush e kuptonë këtë deklartë bën mirë, ndryshe AKSH do të marrë masa që kauza kombëtare shqiptare, emri i pastër i saj dhe e ardhmja e shqiptarve drejt bashkimit kombëtar të mos baltosen nga individ të papërgjegjshëm, intrigant dhe të shitur në strukturat e huaja antishqiptare. Madje, Shtabi i Përgjithshëm i Armatës Kombëtare Shqiptare, do të publikojë së shpejti edhe emrat konkret të personave në fjalë si detyrim ndaj betimit para flamurit, kauzës kombëtare dhe popullit shqiptar.


SHTABI I PËRGJITHSHËM
i A.K.SH-së
KOMANDANT
SOKOL DELIU
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi