Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Haxhi Muhaxheri:Sihariq, sihariq, sihariq!FILLOI TRANSMETIMIN TV POETICA

Shko poshtë

Haxhi Muhaxheri:Sihariq, sihariq, sihariq!FILLOI TRANSMETIMIN TV POETICA Empty Haxhi Muhaxheri:Sihariq, sihariq, sihariq!FILLOI TRANSMETIMIN TV POETICA

Mesazh nga Agim Gashi Tue Jun 14, 2011 12:57 am

Haxhi Muhaxheri:Sihariq, sihariq, sihariq!FILLOI TRANSMETIMIN TV POETICA 250520_216028638431013_100000716346990_693057_1343208_nHaxhi Muhaxheri:Sihariq, sihariq, sihariq!FILLOI TRANSMETIMIN TV POETICA 27427_100000716346990_1682_n

Haxhi Muhaxheri:Sihariq, sihariq, sihariq!FILLOI TRANSMETIMIN TV POETICA

Të dashur miqe, ju ndjoftojmë se dje sot në orën OO:OO ka filluar transmetimin TV Kanali në internet POETICA. Ky është kanali i parë dedikuar poezise, ku mund të shikoni dhe dëgjoni vargjet e poetëve tonë:

1. ALI PODRIMJA,
2. ALI ASLLANI,
3. ALBINA IDRIZI,
4. AGRON TUFA,
5. ANDON ZAKO ÇAJUPI,
6. ARDI OMERI, (në përpunim)
7. ARTUR NURA,
8. DRITAN KURTI,
9. DEMIR GJERGJI,
10. DHIMITRAQ PAPANDO,
11. FATMIR MUJA,
12. FERID RAMADANI,
13. GJERGJ FISHTA,
14. ISMAJL KADARE, (në përpunim)
15. KOLEC TRABOINI,
16. KLINTON NESTURI,
17. LASGUSH PORADECI (në përpunim)
18. LEDIANA KAPAJ,
19. MITRUSH KUTELI
20. MIHALLAQ QILLERI,
21. MYRTERA MARA,
22. NAIM FRASHERI
23. NDRE MJEDA
24. NDUE GJOKA
25. PASHKO VASA,
26. PILO ZYBA
27. SKËNDER RUSI,
28. SUZANA ZISI,
29. THANAS JANI,
30. VEHBI SKËNDERI
31. YMER NURKA etj.

Poezitë i recitojnë:

1. ANASTAS NIKA
2. ARJANA LOÇE,
3. GENTJAN BANAJ
4. KASTRIOT RAMOLLARI
5. LIGORAQ RIZA
6. MARGARITA XHEPA,
7. MIRUSH KABASHI,
8. NEXHMEDIN SYLA,
9. RESHAT ARBANA,
10. YLLKA MUJA
11. TIMO FLLOKO
12. ZAMIRA KITA etj.


Programi poetik është përgatitur nga HAXHI MUHAXHERI - SOFRA POETIKE dhe do të pasurohet edhe me krijime te poetëve tjerë.

Momentalisht jan duke u bere provat teknike.

_________

Për të parë TV POETICA, klikoni linkun:

http://cdn.livestream.com/embed/poetica?layout=4&color=0x006ccd&autoPlay=true&mute=false&iconColorOver=0xe4f2ff&iconColor=0xb5dcff&allowchat=true

___________

Ky ësht HTML CODI për ata që dëshirojnë ta vendosin kanalin TV POETICA ne sajtet e tyre në internet:


Watch http://www.livestream.com/?utm_source=lsplayer&%3Butm_medium=embed&%3Butm_campaign=footerlinks title=live streaming video>live streaming video from http://www.livestream.com/poetica?utm_source=lsplayer&%3Butm_medium=embed&%3Butm_campaign=footerlinks title=Watch poetica at livestream.com>poetica at livestream.com


___________

TV POETICA KERKON NDIHMEN TUAJ

Shume te respektuar miq, poet,aktor,regjisor, xhirues dhe veprimtar te kultures., jam ne fillim te punes me kanalin POETICA dhe kam nevoj per ndihmen tuaj. Ju kisha lutur qe kushdo nga ju, te me ndihmoni me videoregjistrime te poezive, qofte nga programe te ndryshme televizive, qofte nga regjistrimet e oreve dhe manifestimeve letrare, qofte me bisedat e regjistruara me krijues letrar. Është i mireseardhur çdo bashkëpunim i juaj. Duke kontribuar ne pasurimin e programit te TV POETICA, do te jepni kontributin tuaj ne pasurimin e kultures letrare shqiptare. Per bashkepunim: albplanet@hotmail.com

Me shume respekt,
Haxhi Muhaxheri
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi